Gélová modelácia

Je vhodná pre každého, kto chce mať svoje nechty výrazne spevnené, upravené do požadovaného tvaru, predĺžené na požadovanú dĺžku, s vysokou pevnosťou aj pri manuálne namáhaných nechtoch, s výdržou 3 - 4 týždne.

Výhodou gélu oproti akrylu je jeho pružnosť a to, že gél neschne na vzduchu. Na vytvrdenie gélu je nutná UV alebo LED lampa.

Gélové nechty sú v dnešnej dobe neoddeliteľnou súčasťou každej modernej ženy a ich veľkou výhodou je, že správne prevedená gélová modeláž dokáže veľmi pozitívne ovplyvniť aj pôvodne nie príliš pekný tvar nechtov. Pomocou modeláže a tzv. pinčovania (pinčovacou pinzetou) je možné z pôvodne širokých, lopatkových alebo lyžičkových nechtov vytvoriť užšie, jemnejšie a predĺženejšie tvary, ktoré budú viac lichotiť celkovému vzhľadu rúk, že budú elegantnejšie.

#ShowMore#

Jedná sa o veľmi modernú a cenovo dostupnú metódu úpravy nechtov, kedy na prírodný necht alebo v prípade záujmu o predĺženie nechtov tzv. nechtovými tipmi či papierovou šablónou, aplikujeme štetcom niekoľko vrstiev UV/LED gélov tak, aby sme pomocou modelácie a následného vytvrdzovania v UV/ LED lampe vytvarovali čo najviac prirodzený vzhľad nechtov a zároveň ich aj výrazne spevnili. Takto urobené nechty vydržia krásne a lesklé po dobu cca 3 týždňov. Po uplynutí tejto doby gélové nechty "odrastú" a je potrebné nanesený materiál odstrániť. To sa robí pomocou pilovania, buď ručne pilníkom alebo brúskou.

Gélový materiál nie je potrebné odstraňovať úplne celý, pokiaľ dobre drží, odstránime iba časť a zostávajúcu podkladovú vrstvu ponecháme pre novú gélovú modeláž a následne potom vykonávame tzv. "doplnenie". Nechty ale samozrejme skrátime a upravíme do požadovaného tvaru, vrátane úpravy kožičky, teda prevedieme základnú manikúru. Potom začneme opäť s novou modelážou a pokiaľ možno, využijeme našu momentálnu náladu či ročné obdobie na to, aby sme zmenili farbu či zdobenie. Fantázii sa medze nekladú, či už patríte k odvážnejším alebo ste naopak konzervatívni.....:-)) Nechty sa tak stanú nielen Vašou vizitkou, ale aj nekonečnou zábavou. Vaše ruky získajú originálny vzhľad, ktorý určite zaujme všetkých vo Vašom okolí. Možnosti sú nekonečné, ako sa týka tvaru a dĺžky nechtov, tak aj farebností a zdobenia.

Taktiež je riešením pre tie ženy, ktoré bojujú s hryzením nechtov, čo je zlozvyk, ktorý je pomerne rozšírený vo všetkých vekových kategóriách. Gélová modeláž je skôr doménou profesionálok v salónoch, ale v dnešnej dobe sa jej venuje veľa žien aj v rámci domáceho využitia. V takom prípade je veľmi vhodné sa zúčastniť jednodňového individuálneho školenia gélovej modeláže, aby sa predišlo zbytočným chybám, ktorým sa žiadna sa začiatočníc nevyhne. Žiadny sebapodrobnejší popis postupu alebo video Vám nedá toľko, čo kvalitné jednodenné indviduálne školenia s trpezlivým prístupom školiteľky.

Prvá gélová modeláž väčšinou znamená nielen aplikáciu jednotlivých gélových vrstiev na prírodný necht, ale tiež sa často rieši predĺženie nechtov pomocou papierových šablón alebo tzv. lepenie nechtových typov, ktoré sa potom skrátia do požadovanej dĺžky i tvaru. Papierové šablóny sú modernejším, šetrnejším a pevnejším spôsobom predĺženia prírodného nechtu. Je však dôležité dobre zvoliť šablónu tak, aby vyhovovala tvaru Vášho nechtu. Šablónu je preto potrebné upravovať pomocou zastrihávania manikúrnymi nožnicami a skúšať, či dobre sadne okolo nechtu, vrátane správneho sklonu.

Pri lepení nechtových typov je zase veľmi dôležité zvoliť správny tvar a veľkosť typu a vykonať lepenie tak, aby nechtový typ skutočne dobre držal a neboli pod ním bublinky. Lepidlá je dobré aplikovať skôr viac ako menej a prebytok zotrieť buničinou. Pri zdravých nechtoch sa používajú nechtové typy s dlhou lepiacou zónou, pri ohrýzaných nechtoch sa používajú nechtové typy s krátkou lepiacou zónou. Väčšina nechtových typov je v mliečnej farbe, ale k dostaniu sú aj priehľadné.

Pred začiatkom samostatnej modeláže je dôležité vybrať vhodný materiál zodpovedajúci požiadavkám zákazníčky. Musíme vziať do úvahy každodennú činnosť, ktorú materiál musí vydržať. Pri nevhodnom zvolení typu gélu sa modeláž môže lámať alebo môžu vznikať odchlipy. Treba teda popremýšľať, čo od celej modeláže očakávame a podľa toho zvoliť správny materiál. V ponuke je veľké množstvo gélov, keď každý jeden z nich je špecializovaný na iný problém.

Základom aplikácie gélovej modeláže je päť krokov:

Úprava prírodného nechtu
Nanesenie prvej podkladovej vrstvy gélu
Vlastná modelácia, tzn. vytvorenie C oblúka
Nanesenie požadovanej farby
Lesk

Postup aplikácie gélovej modeláže na nechty

Na domáce použitie sú veľmi sympatické tzv. gély jednofázové, ktoré majú tú vlastnosť, že pekne priľnú k prírodnému nechtu v podkladovej vrstve a zároveň sú dostatočne pružné aj pevné na vytvorenie C oblúka. Ďalej sú v ponuke gély špecializované gély podladové a gély modelačné.

  1. Nechtovú modeláž začíname opäť klasickou manikúrou. Zvýšenú pozornosť venujeme kožičke a valom, aby na ploche prírodného nechtu nezostali zvyšky kožičky alebo nečistoty. Mohlo by potom dôjsť k odlepeniu metriálu alebo odpadu celej modeláže. Potom celý povrch každého nechtu jemne zmatníme blokom (penovým pilníkom) tak, nie je potrebné prírodný necht silne pilovať a tak stenčovať. Chceme prírodný necht zachovať zdravý a silný. Gélová modeláž len upravuje a podčiarkuje pridenú krásu rúk. Následne odporúčame očistiť plochu prírodného nechtu čističom nechtov s obsahom 100% alkoholu, potom aplikujeme špeciálnu odmasťujúcu a dezinfekčnú tekutinu Nail prep (alebo Fungian), a to starostlivo, po celej dĺžke nechtu, vrátane kožičky. Teraz si už na nechty nesmieme siahať, aby sme si ich znova nezamastili. Všetky ďalšie produkty nanášame na čisté a dezinfikované nechty bez prachu, tak si zaistíme krásnu a dlhotrvajúcu gélovú modeláž. Potom aplikujeme ďalšiu špeciálnu tekutinu, ktorá sa volá priľnavač gélu (Primer - kyselinový alebo bezkyselinový). Ten nanášame iba na necht, nikdy nie na kožičku a nikdy nie až ku kožičke. Počkáme chvíľočku na zaschnutie tekutiny alebo môžeme nechty na chvíľu vložiť do lampy.

  2. Teraz aplikujeme štetcom na gél prvú veľmi tenkú podkladovú vrstvu gélu jednofázový alebo podkladový. Gél skôr vtierame až vmasírovávame do nechtu vo veľmi malom množstve a dávame pozor, aby nestiekol ku kožičke. Pretrieme voľný okraj nechtu, teda necht tzv. zabalíme do gélu. Vytvrdíme 1 minútu v UV/LED lampe (alebo 2 minúty v UV lampe). Nestierame výpotok.

  3. Ďalej aplikujeme druhú hrubšiu vrstvu gélu jednofázového alebo modelačného na necht tak, že nanesieme vhodne veľkú guľôčku gélu a snažíme sa vymodelovať tzv. C oblúk. Opäť pretrieme voľný okraj nechtu gélom (necht zabalíme). Tejto druhej vrstve sa hovorí modelovacia alebo aj stavebná. Pekne vymodelovaný oblúčik môžeme dosiahnuť aj tak, že ruky otočíme dlaňami nahor a jednofázový gél, ktorý väčšinou býva strednej hustoty, sa sám pekne vyrovná a "zhupne" do požadovaného oblúčika. Ruky otočíme späť a ihneď vložíme do lampy a vytvrdíme v UV (LED lampe 1 minútu (alebo v UV lampe 2 minúty). Zotrieme výpotok špeciálnou tekutinou - čističom nechtov (cleanerom), ktorý sme vopred naniesli na buničinový štvorček. Teraz nechty tvaru pilníkom strednej hrubosti (180 alebo 150) a potom ešte penovým pilníkom.

  4. Teraz aplikujeme štetcom 2 tenké vrstvy farebného gélu - každú vrstvu zabalíme a vytvrdíme v UV/LED lampe 1 minútu (alebo v UV lampe 2 minúty).

  5. Na záver aplikujeme jednu tenkú vrstvu ukončovacieho priehľadného gélu. Môže byť opäť použitý priehľadný jednofázový gél alebo ešte lepšie - špeciálny ukončovací gél s vysokým leskom, ktorý sa ponúka buď s výpotkom alebo bez výpotku. V prípade výpotkového gélu je po vytvrdnutí v lampe (UV/LED lampa 1 minúta) potrebné zotrieť výpotok čističom nechtov (cleanerom). V prípade použitia bezvýpotkového ukončovacieho gélu je všetko rýchlejšie - nemusíte stierať výpotok - len je dôležité pred nanesením nechtového olejčeka nechať materiál dostatočne schladnúť. Na záver môžeme aplikovať výživný nechtový olejček. Hotovo!

Odstránenie gélovej modeláže

Vykonáva sa pilovaním pomocou profesionálneho papierového pilníka vyššej hrubosti, napríklad 100/100.

Druhou, rýchlejšou možnosťou odstránenia je brúska - odbrúsenie špeciálnou karbidovou alebo keramickou frézkou. Gélový materiál brúsime vždy iba tak, aby sme odbrúsili farbu a iba časť modelovacej vrstvy. Podkladová vrstva gélu na nechte by mala byť vždy zachovaná, pokiaľ materiál na nechte dobre drží. Tak ochránime náš prírodný necht pred poškodením prílišným pilovaním.

Pred nanesením nového gélu je ale zásadné, aby sme odpilovali všetky odchlipy alebo stečený materiál, inak sa nám vytvorí pod modelážou bublina, kvôli ktorej nám v lepšom prípade celý novo vymodelovaný necht dopadne.

Následné ďalšiu aplikáciu gélových nechtov sa hovorí doplnenie. Postupujeme úplne rovnako, ako pri prvej aplikácii.

Malinkatá rada

Pri každej vrstve gélovej modeláže sa snažte, aby Vám gél nestiekol ku kožičke. Pokiaľ sa tak stane, tak stečený gél odstráňte z priestoru pri kožičke napríklad pomarančovým drievkom s okrúhlym hrotom alebo kovovou zdobiacou guličkou. Pokiaľ by bol gél, ktorý stiekol ku kožičke vytvrdený, za chvíľu by sa začali tvoriť odchlipy, pod ktoré sa začne dostávať voda a gélové nechty môžu úplne odpadnúť.

Druhá vrstva, ktorej sa hovorí modelovacia, by skutočne mala byť hrubšia a starostlivo vytvarovaná čo C oblúčika. Pokiaľ druhú vrstvu len tenko "natrite", pravdepodobne Vaše nechty pri akejkoľvek práci pri nárazoch neobstoja a Vy sa potom budete čudovať, prečo Vám gélové nechty nedržia.

Pokiaľ Vaše gélové nechty stále dobre nedržia, aj keď si myslíte, že všetko robíte správne, je načase nám zatelefonovať a opýtať sa, kde by mohla byť chyba v postupe :-)) Sme každý deň pripravení Vám telefonicky alebo písomne ​​radiť. Ďalšia z možností, prečo gélové nechty nedržia, je chybne zvolený materiál alebo choroba, napríklad štítna žľaza, či už je to zvýšená alebo znížená činnosť. Rovnako bude mať problémy s výdržou gélových nechtov tehotná alebo dojčiaca žena, prípadne žena, ktorá začala užívať alebo naopak vysadila antikoncepciu. Skrátka všetky hormonálne zmeny v tele sa vždy prejavia na nechtoch a môžu výrazne ovplyvniť výdrž gélových produktov.

Najpredávanejšie

essential pink krabicka
od €6,64 –20 %
Pôvodne: €6,64  (–20 %)
od €5,31
essential clear krabicka
od €6,64 –20 %
Pôvodne: €6,64  (–20 %)
od €5,31
nailfinity 15
€52,87 –19 %
Pôvodne: €52,87  (–19 %)
€42,30
fast pink KBGFP15
od €20,08–20 %
Pôvodne: €20,08  (–20 %)
od €16,06
builder pink 15
€52,87 –19 %
EASY gél BUILDER PINK hypoalergénny
KT-GEL/EASY/BUILDER/PINK/50
Pôvodne: €52,87  (–19 %)
€42,30
NO WIPE PEARL
€11,07 –30 %
Pôvodne: €11,07  (–30 %)
€7,70
HIGH GLOSS 8
od €11,07 –30 %
UV Gel HIGH GLOSS
TR-HIGH/GLOSS/8
Pôvodne: €11,07  (–30 %)
od €7,70
TRY ME KIT - JELLY GEL MEDIUM
€67,36 –20 %
TRY ME KIT - JELLY GEL MEDIUM
KT-TRY/ME/KIT/JELLY/MEDIUM
Pôvodne: €67,36  (–20 %)
€53,24
TRY ME KIT - JELLY GEL STRONG
€67,36 –20 %
TRY ME KIT - JELLY GEL STRONG
KT-TRY/ME/KIT/JELLY/STRONG
Pôvodne: €67,36  (–20 %)
€53,24
white KBGW15
€20,08 –20 %
Pôvodne: €20,08  (–20 %)
€16,06

Cena

554
1554

Značky

Zobrazených položiek: 20
Builder gel CRYSTAL CLEAR hypoalergenní (Objemy 50ml)
Akcia Viac variant No HEMA
od €16,06 / ks
€20,08 (až –20 %)

Gély s vysokou hustotou pre stabilitu a jednoduchú aplikáciu• Nesteká ku kožičke• Viskozita...

KT-GEL/CRYSTAL/CLEAR/15
fast clear KBGFC15
Akcia Viac variant No HEMA
od €16,06 / ks
€20,08 (až –20 %)

Gély s vysokou hustotou pre stabilitu a jednoduchú aplikáciu• Nesteká ku kožičke• Viskozita...

KT-GEL/FAST/CLEAR/15
fast pink KBGFP15
Akcia Viac variant No HEMA
od €16,06 / ks
€20,08 (až –20 %)

Gély s vysokou hustotou pre stabilitu a jednoduchú aplikáciu• Nesteká ku kožičke• Viskozita...

KT-GEL/FAST/PINK/15
milky white KNGMW15
Akcia Viac variant No HEMA
od €16,06 / ks
€20,08 (až –20 %)

Gély s vysokou hustotou pre stabilitu a jednoduchú aplikáciu • Žiadne žltnutie• Pre prírodné...

KT-GEL/MILKY/WHITE/15
white KBGW15
Akcia No HEMA
€16,06 / ks
€20,08 (–20 %)

Gély s vysokou hustotou pre stabilitu a jednoduchú aplikáciu • Žiadne žltnutie• Pre francúzsku...

KT-GEL/WHITE/15
builder pink 15
Akcia Viac variant No HEMA
€42,30 / ks
€52,87 (–19 %)

Jedná sa o ľahký, ľahko tvarovateľný gél pre citlivé aj poškodené nechtové platničky. Tento...

KT-GEL/EASY/BUILDER/PINK/50
clear 15
Akcia Viac variant No HEMA
€42,30 / ks
€52,87 (–19 %)

Jedná sa o ľahký, ľahko tvarovateľný gél pre citlivé aj poškodené nechtové platničky. Tento...

KT-GEL/EASY/CLEAR/50
pink 15
Akcia Viac variant No HEMA
od €18,03 / ks
€22,54 (až –20 %)

Jedná sa o ľahký, ľahko tvarovateľný gél pre citlivé aj poškodené nechtové platničky. Tento...

KT-GEL/PINK/15
nailfinity 15
Akcia Viac variant No HEMA
€42,30 / ks
€52,87 (–19 %)

Jedná sa o ľahký, ľahko tvarovateľný gél pre citlivé aj poškodené nechtové platničky. Tento...

KT-GEL/NAILFINITY/50
essential clear krabicka
Akcia Viac variant No HEMA, DI-HEMA
od €5,31 / ks
€6,64 (–20 %)

Jednofázový gél rady ESSENTIAL Thick je hustej konzistencie, vďaka ktorej sa s ním výborne...

TR-ES/CLEAR/5ML
essential pink krabicka
Akcia Viac variant No HEMA, DI-HEMA
od €5,31 / ks
€6,64 (–20 %)

Jednofázový gél rady ESSENTIAL Thick je hustej konzistencie, vďaka ktorej sa s ním výborne...

TR-ES/PINK/5ML
diamond
Viac variant No HEMA
€46,47 / ks
€66,39 (–30 %)

Krištáľovo číry a mimoriadne pružný UV gél s výbornou priľnavosťou a vysokou flexibilitou bez...

TR-GM/DIA/80M
TRY ME KIT - JELLY GEL MEDIUM
€53,24 / ks
€67,36 (–20 %)

Vyskúšajte zvýhodnený Kinetics Try me kit s novinkou Jelly gél medium. Vhodný pre dual formy....

KT-TRY/ME/KIT/JELLY/MEDIUM
TRY ME KIT - JELLY GEL STRONG
€53,24 / ks
€67,36 (–20 %)

Vyskúšajte zvýhodnený Kinetics Try me kit s novinkou Jelly gél strong. Výborný gél pre ultra dlhé...

KT-TRY/ME/KIT/JELLY/STRONG
white brilliant krabicka
Viac variant
€14,57 / ks
€20,82 (–30 %)

PROFI WHITE –luxusný profesionálny extrémne biely UV gél vyrobený z dôrazom na kvalitu a...

TR-GW/BRI/15M
HIGH GLOSS 8
Viac variant
od €7,70 / ks
€11,07 (–30 %)

Vrchný gél s výpotkom. Extrémna odolnosť voči mechanickému opotrebovaniu vďaka špeciálne...

TR-HIGH/GLOSS/8
clear truscada
Akcia Viac variant
od €23,24 / ks
€33,20 (–30 %)

Extrémne silný, odolný a vysoko flexibilný modelačný gél bez kyseliny.Táto jasná štruktúra gélu...

TR-GM/REZ/30M
ultra glos krabicka
Viac variant
€21,86 / ks
€31,23 (–30 %)

Extrémna odolnosť voči mechanickému opotrebeniu vďaka špeciálne navrhnutému zloženiu na...

TR-GV/GLO/30M
bio nehty natural boomer 01
Akcia
od €7,70 / ks
€11,07 (–30 %)

Výnimočnosť tohto gélu spočíva v jeho stredne hustej konzistencii a jednoduchej aplikácii.

TR-UV-MG-NB/5ML
NO WIPE PEARL
€7,70 / ks
€11,07 (–30 %)

Bezvýpotkový ukončovací finish gél s perleťovým efektom prvotriednej kvality

TR-TOP/GEL/PEARL/8
20 položiek celkom