Kolonya "Mandarínka" 150 ml sprej

EST 1923, Antibakteriálna voda na ruky Kolonya Bodrum mandarínka, 150 ml

 

€6,35 / ks
Dostupnosť: Skladom (>5 ks)
Možnosti doručenia
Kód: BE-COL/MAN/150
Kolonya "Mandarínka" 150 ml sprej

Podrobný popis

logo-100     logo-300

Antibakteriálna voda na ruky s vôňou mandarínky. Veľmi originálna vôňa mandarínky Vás na dlhú dobu ochráni od baktérií a prekvapí dlhotrvajúcou vôňou. Nevysušuje pokožku rúk.
Kolonya sa používa prevažne na dlane, čím dochádza k výraznému eliminovaniu až 11 mikroorganizmov, ktoré môžu byť pri požití (zanesení do ústnej dutiny) zdraviu nebezpečné. Ďalej sa nanáša na miesta vpichu alebo uhryznutie hmyzom (v pr. jedovatého hmyzu vyhľadajte lekára) a na drobné ranky. Pri slabšej bolesti hlavy si menšie množstvo Kolonya vmasírujte na spánky. Muži používajú Kolonya bežne ako kolínsku vodu.
Nepoužívajte Kolonya na intímne partie, podpazušie, v blízkosti očí a pri precitlivenosti alebo alergii na kozmetiku s alkoholom!


História kolínskej antibakteriálnej vody

Kolínske vody sa najskôr užívali v medicíne, pretože majú antibakteriálne vlastnosti. Ich vznik sa datuje na 17. storočie a pokiaľ ide o meno, prvým výrobcom a vynálezcom sa stal Talian Pavel Feminis. O rozšírenie sa postaral Feminisov synovec, ktorý podnik zdedil - Ján Maria Farina, ktorý založil 13. júla 1709 v Kolíne nad Rýnom (Eau de Cologne) dnes najstaršiu továreň na výrobu parfému na svete. Právom je nazývaný otcom modernej parfumérie.

O vzostup tohto prípravku sa v 18. storočí zaslúžila nová a silnejúca sociálna vrstva bohatých mešťanov - buržoázia - ktorá sa chcela vyhnúť ťažkým parfémom používaným šľachtou a siahla práve po kolínskej. Jej osviežujúca vôňa sa stala synonymom čistoty a jednoduchosti.
Kolínske vody majú koncentráciu vonných esencií tri až päť percent v sedemdesiatich až osemdesiatich percentnom alkohole av pomere je ho v Kolonya asi okolo 70%. Radí sa medzi ľahké vonné vody.

Turecká Kolonya

Ak ste ju v Turecku nikde nezahliadli ani neucítili, asi ste tam vôbec neboli :)
Názov Kolonya ( turecké označenie ) je prevzaté z francúzskeho Eau de Cologne a ešte predtým z názvu nemeckého mesta Kolín nad Rýnom, kde bola vynájdená.
Na Osmanskú pôdu sa kolínska dostala za čias sultána Abdulhamida ll (1876 – 1909). Osmané si túto voňavú tekutinu obľúbili. Bola pre nich symbolom Západu a čistoty. Pri obchodovaní bolo viac než príjemné si s partnermi pri rokovaniach podať ruku čistú, voňavú a dezinfikovanú. Prvá továreň na Kolonya bola v Osmanskej ríši otvorená v roku 1882. Prípravok za posledných viac ako 120 rokov zľudovel a tradícia ponúknutia Kolonya hosťom na umytie rúk alebo osvieženie je dodnes živá. Kolonya používa v Turecku každá rodina od malého dieťaťa až po najstarší obyvatelia, od rána až do večera.
Teraz je v Turecku najväčšia a najtradičnejšia firma na výrobu Kolonya Eyüp Sabri Tuncer 1923 (značka pre EÚ a USA EST 1923).

Použitie Kolonya - Antibakteriálny sprej Kolonya pre čisté a voňavé ruky

Kolonya sa používa prevažne na nanesenie na dlane (nasprejujete alebo nalejete primerané množstvo Kolonya a touto tekutinou si premiešate ruky, ako pri umývaní rúk mydlom), čím dochádza k výraznému eliminovaniu alebo zahubeniu škodlivých 11 mikroorganizmov, ktoré môžu byť pri požití zdraviu nebezpečné (doložené testom). Je výborným pomocníkom všade tam, kde nemáme prístup k vode, pretože základ Kolonya tvorí 70 - 80% čistený etyl alkohol. Kolonya sa tiež nanáša na miesta vpichu alebo po uhryznutí bežným hmyzom a na drobné ranky. Pri slabšej bolesti hlavy si menšie množstvo Kolonya vmasírujte na spánky, čím dôjde k úľave a osvieženiu. Prevedenie: Kolonya sprej 150 ml, Kolonya 200 ml v krabičke (nalievacia verzia s kvapkadlom) a Kolonya obrúsky (jednorazovo balené).

Sprej s vôňou mandarínky pre dezinfikované, čisté a voňavé ruky.

 Ingredients: Alcohol, Aqua, Parfém, Citral, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, CI 15985.

Varovanie: Na vonkajšie použitie, neužívajte vnútorne!
Podmienky skladovania: Uchovávajte na chladnom mieste! Chráňte pred slnečným žiarením!
Spotrebujte do 12. mesiacov od 1. otvorenia!

     

Dodatočné parametre

Kategória: Dezinfekcia
Druhy dezinfekcií: na kožu

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: