Gél lak

Jedná sa o špeciálny gélový produkt, ktorý je "výpotkový" (teda po jeho vytvrdnutí má "lepkavý povrch"), v balení so štetcom, vytvrdzuje sa v UV lampe (2 minúty) alebo LED lampe (1 minútu). Gél lak je rýchla metóda lakovania prírodných nechtov, ktorá vydrží 3 týždne. Na aplikáciu potrebujeme vždy základný gél lak priehľadný (hovoríme mu "gél lak nadlak/podlak alebo base/finish)", ktorý sa nanáša ako prvá vrstva (podkladová) na prírodný necht a tiež ako záverečná vrstva (lesk). Medzi tieto priehľadné vrstvy nanášame dve vrstvy farebného gél laku. Celkovo sa teda na prírodný necht nanáša 4 vrstvy – najprv priehľadná, potom dve farebné a na záver opäť priehľadná. Gél lak je produkt "výpotkový", preto po záverečnej priehľadnej vrstve gél laku je potrebné zotrieť výpotok cleanerom.

V ponuke je aj špeciálny podkladový priehľadný gél lak Grafen, ktorý je extrémne tvrdý a pevný, jeho výdrž je až 4 týždne. Vďaka svojej málinko hustejšej konzistencii umožňuje aj modeláciu C oblúka a tiež malé predĺženie prírodného nechtu na papierovú šablónu. Ukončiť Gél lakové nechty môžeme taktiež extrémne lesklým a silným výpotkovým Grafenom alebo bezvýpotkovým gél lakom, ktorý sa volá Quick finish gél polish.

Gél lak odstraňujeme dvoma spôsobmi - buď klasickým odpilovaním pilníkom vhodnej hrubosti - skôr strednej hrubosti v kombinácii s jemným penovým blokom pilníkom. Ďalej je možné ho odstrániť brúskou. Gél lak vždy odstraňujeme iba "do farby", nikdy neodstraňujeme pôvodnú podkladovú vrstvu. Vďaka tomu si ochránime náš prírodný necht pred pilovaním a z dlhodobého hľadiska tak nijako prírodný necht nepoškodzujeme.

Gél lak farebný možno tiež využiť do gélovej modeláže a pracovať s ním rovnako, ako s akýmkoľvek farebným uv gélom. Gél lak nadlak podlak (priehľadný výpotkový) je možné využiť na záver gélovej modeláže ako záverečný vysoký lesk, rovnako tak aj bezvýpotkový gél lak Quick finish.