Modeláž nechtov akryl

Ide o veľmi pevnú a veľmi tvrdú metódu úpravy prírodného nechtu, vhodnú pre extrémne namáhané nechty, kedy na prírodný necht (v prípade záujmu o predĺženie nechtov pomocou šablóny) nanášame špeciálny akrylový materiál, ktorý sám schne v priebehu niekoľkých minút na vzduchu, bez použitia LED /UV lampy. Potrebná hmota na modeláciu nechtov sa získa zmiešaním priehľadného akrylového prášku spolu s tekutinou, ktorá sa nazýva „tvrdidlo“. Tvrdidlo, ktoré má výrazný špecifický zápach, sa v malom množstve naleje do malej sklenenej či plastovej mištičky, do ktorej kolmo ponoríme špeciálny okrúhly prírodný štetec na akryl. Ten potom ihneď kolmo ponoríme do akrylového prášku. Vzniknutá "nabalená akrylová gulička" sa prenesie na vopred manikúrne pripravený a odmastený necht (vrátane aplikácie priľnavača) a opatrne sa rozprestrie po celej ploche nechtov tak, aby najviac namáhaná časť uprostred nechtu mala najvyššiu vrstvu (tzv. bod C), zvyšné časti smerom k nechtovému lôžku a smerom k voľnému okraju nechtov sú naopak trochu tenšie, prirodzene vymodelované. Po zaschnutí po pár minútach je nutné akrylový materiál riadne vypilovať do požadovaného tvaru. Tým máme hotový základ nechtovej modeláže akrylom. Ďalej potom môžeme pokračovať farebnými akrylmi, ale aj farebnými uv gélmi, vrátane zakončenia tejto modeláže záverečným lesklým uv gélom, ktorý sa vytvrdzuje v lampe..
Výhody akrylového systému sú:
- nekryštalizujú: akryly absorbujú liquid - tvrdidlo. To znamená, že pri nanášaní sú dobre a rýchlo modelovateľné a nedochádza ku kryštalizácii.
- sú silné a pevné: akryly sú plne vodeodolné, poskytujú veľkú silu a optimálne priľnutie, počas celej doby poskytujú stálu pevnosť.
- práškové akrylové farby sú plne odolné voči UV žiareniu
- akrylová modeláž je vhodná pre extrémne namáhané nechty