Prasklina na nechte

Otázka Anina

Dobrý deň

Na livestreamoch od PB som zachytila ​​zmienku o produkte NAIL POLYMER BOOSTER. Bolo tam spomínané, že je určený na poškodené nehty. Našla som si produkt na BIO-NAILS, postup mi je celkom jasný, no zaujímalo by ma, či je produkt vhodný na necht, ktorý je doslova rozšípený od voľného okraja smerom ku kořenu nehtu. Prasklina je dlhá asi 5mm a necht odkrýva nehtové lôžko. Kamarátka to má už dlhšiu dobu, cca 10 mesiacov a prasklina sa nezaceľuje ani po odrastaní nechtu. Chodila na nehty k vietnamcom a nosia ich dosť dlhé (VO 1,5-2cm). Je vhodné použiť BOOSTER a potom robiť na takto poškodený necht modeláž? Ak áno, aká je vhodná maximálna dĺžka voľného okraja, aby nebol nechať zbytočne zaťažovaný?
Ďakujem za radu
Anina


Odpoveď Eva

Krásny deň, Anino,

v prípade, že poranenie je zacelené a nie je tam otvorená rana, tak je Booster určite vhodný. Veľmi sa osvedčil v prípadoch, ktorý opisujete. Pri týchto poraneniach booster dokáže pri odrastaní necht spojiť aby rástol celistvo. V tomto prípade odporúčam kôru 1x za 14 dní a celkové zotavenie bude trvať cca 4-6 mesiacov, podľa poškodenia. Potom je nutné 1x za mesiac kôru zopakovať, pretože pokiaľ prestanete Booster používať, tak sa prasklina opäť objaví.
Modeláž robiť na booster môžete, stačí perfektne odmastiť po aplikácii. Pokiaľ potom plánujete udržiavaciu kôru, je možné aplikovať vždy pri doplnení len na odrast (na prírodný necht). Dĺžku voľného okraja bez fotky poranenia nemožno presne určiť, ale asi by som neodporúčala necht dlhší ako dĺžku lôžka. Čo sa týka modelácie, odporučím mäkšie materiály a prehľadné aby ste mohli pri doplnení kontrolovať prasklinu (monophase).

Snáď som vám aspoň trochu mojou odpoveďou pomohla. Majte sa veľmi pekne a nech sa Vám darí.

Eva