Kamuflážny gél

Kamuflážne gély patria medzi modelovacie gély. Sú ideálnym riešením v prípade nutnosti prekrytia nechtového lôžka, napríklad poškodeného prílišným pilovaním. Tieto gély sa tiež využívajú na francúzsku manikúru alebo Babyboomer.

Na necht nanesieme vhodne veľkú guľôčku gélu a snažíme sa vymodelovať tzv. C oblúk. Opäť pretrieme voľný okraj nechtu gélom (necht zabalíme). Tejto druhej vrstve sa hovorí modelovacia alebo aj stavebná. Pekne vymodelovaný oblúčik môžeme dosiahnuť aj tak, že ruky otočíme dlaňami nahor a jednofázový gél, ktorý väčšinou býva strednej hustoty, sa sám pekne vyrovná a "zhupne" do požadovaného oblúčika. Ruky otočíme späť a ihneď vložíme do lampy a vytvrdíme v UV (LED lampe 1 minútu (alebo v UV lampe 2 minúty). Zotrieme výpotok. Teraz nechty prepilujeme do ideálneho tvaru pilníkom strednej hrubosti (180 alebo 150) a potom ešte penovým pilníkom.

#ShowMore#

 

Základom aplikácie gélovej modeláže je päť krokov:

Úprava prírodného nechtu
Nanesenie prvej podkladovej vrstvy gélu
Vlastná modelácia, tzn. vytvorenie C oblúka
Nanesenie požadovanej farby
Lesk

Postup aplikácie gélovej modeláže na nechty

Na domáce použitie sú veľmi sympatické tzv. gély jednofázové, ktoré majú tú vlastnosť, že pekne priľnú k prírodnému nechtu v podkladovej vrstve a zároveň sú dostatočne pružné aj pevné na vytvorenie C oblúka. Ďalej sú v ponuke gély špecializované gély podladové a gély modelačné.

  1. Nechtovú modeláž začíname opäť klasickou manikúrou. Zvýšenú pozornosť venujeme kožičke a valom, aby na ploche prírodného nechtu nezostali zvyšky kožičky alebo nečistoty. Mohlo by potom dôjsť k odlepeniu metriálu alebo odpadu celej modeláže. Potom celý povrch každého nechtu jemne zmatníme blokom (penovým pilníkom) tak, nie je potrebné prírodný necht silne pilovať a tak stenčovať. Chceme prírodný necht zachovať zdravý a silný. Gélová modeláž len upravuje a podčiarkuje pridenú krásu rúk. Následne odporúčame očistiť plochu prírodného nechtu čističom nechtov s obsahom 100% alkoholu, potom aplikujeme špeciálnu odmasťujúcu a dezinfekčnú tekutinu Nail prep (alebo Fungian), a to starostlivo, po celej dĺžke nechtu, vrátane kožičky. Teraz si už na nechty nesmieme siahať, aby sme si ich znova nezamastili. Všetky ďalšie produkty nanášame na čisté a dezinfikované nechty bez prachu, tak si zaistíme krásnu a dlhotrvajúcu gélovú modeláž. Potom aplikujeme ďalšiu špeciálnu tekutinu, ktorá sa volá priľnavač gélu (Primer - kyselinový alebo bezkyselinový). Ten nanášame iba na necht, nikdy nie na kožičku a nikdy nie až ku kožičke. Počkáme chvíľočku na zaschnutie tekutiny alebo môžeme nechty na chvíľu vložiť do lampy.

  2. Teraz aplikujeme štetcom na gél prvú veľmi tenkú podkladovú vrstvu gélu jednofázový alebo podkladový. Gél skôr vtierame až vmasírovávame do nechtu vo veľmi malom množstve a dávame pozor, aby nestiekol ku kožičke. Pretrieme voľný okraj nechtu, teda necht tzv. zabalíme do gélu. Vytvrdíme 1 minútu v UV/LED lampe (alebo 2 minúty v UV lampe). Nestierame výpotok.

  3. Ďalej aplikujeme druhú hrubšiu vrstvu gélu jednofázového alebo modelačného na necht tak, že nanesieme vhodne veľkú guľôčku gélu a snažíme sa vymodelovať tzv. C oblúk. Opäť pretrieme voľný okraj nechtu gélom (necht zabalíme). Tejto druhej vrstve sa hovorí modelovacia alebo aj stavebná. Pekne vymodelovaný oblúčik môžeme dosiahnuť aj tak, že ruky otočíme dlaňami nahor a jednofázový gél, ktorý väčšinou býva strednej hustoty, sa sám pekne vyrovná a "zhupne" do požadovaného oblúčika. Ruky otočíme späť a ihneď vložíme do lampy a vytvrdíme v UV (LED lampe 1 minútu (alebo v UV lampe 2 minúty). Zotrieme výpotok špeciálnou tekutinou - čističom nechtov (cleanerom), ktorý sme vopred naniesli na buničinový štvorček. Teraz nechty tvaru pilníkom strednej hrubosti (180 alebo 150) a potom ešte penovým pilníkom.

  4. Teraz aplikujeme štetcom 2 tenké vrstvy farebného gélu - každú vrstvu zabalíme a vytvrdíme v UV/LED lampe 1 minútu (alebo v UV lampe 2 minúty).

  5. Na záver aplikujeme jednu tenkú vrstvu ukončovacieho priehľadného gélu. Môže byť opäť použitý priehľadný jednofázový gél alebo ešte lepšie - špeciálny ukončovací gél s vysokým leskom, ktorý sa ponúka buď s výpotkom alebo bez výpotku. V prípade výpotkového gélu je po vytvrdnutí v lampe (UV/LED lampa 1 minúta) potrebné zotrieť výpotok čističom nechtov (cleanerom). V prípade použitia bezvýpotkového ukončovacieho gélu je všetko rýchlejšie - nemusíte stierať výpotok - len je dôležité pred nanesením nechtového olejčeka nechať materiál dostatočne schladnúť. Na záver môžeme aplikovať výživný nechtový olejček. Hotovo!

Odstránenie gélovej modeláže

Vykonáva sa pilovaním pomocou profesionálneho papierového pilníka vyššej hrubosti, napríklad 100/100.

Druhou, rýchlejšou možnosťou odstránenia je brúska - odbrúsenie špeciálnou karbidovou alebo keramickou frézkou. Gélový materiál brúsime vždy iba tak, aby sme odbrúsili farbu a iba časť modelovacej vrstvy. Podkladová vrstva gélu na nechte by mala byť vždy zachovaná, pokiaľ materiál na nechte dobre drží. Tak ochránime náš prírodný necht pred poškodením prílišným pilovaním.

Pred nanesením nového gélu je ale zásadné, aby sme odpilovali všetky odchlipy alebo stečený materiál, inak sa nám vytvorí pod modelážou bublina, kvôli ktorej nám v lepšom prípade celý novo vymodelovaný necht dopadne.

Následné ďalšiu aplikáciu gélových nechtov sa hovorí doplnenie. Postupujeme úplne rovnako, ako pri prvej aplikácii.

Malinkatá rada

Pri každej vrstve gélovej modeláže sa snažte, aby Vám gél nestiekol ku kožičke. Pokiaľ sa tak stane, tak stečený gél odstráňte z priestoru pri kožičke napríklad pomarančovým drievkom s okrúhlym hrotom alebo kovovou zdobiacou guličkou. Pokiaľ by bol gél, ktorý stiekol ku kožičke vytvrdený, za chvíľu by sa začali tvoriť odchlipy, pod ktoré sa začne dostávať voda a gélové nechty môžu úplne odpadnúť.

Druhá vrstva, ktorej sa hovorí modelovacia, by skutočne mala byť hrubšia a starostlivo vytvarovaná čo C oblúčika. Pokiaľ druhú vrstvu len tenko "natrite", pravdepodobne Vaše nechty pri akejkoľvek práci pri nárazoch neobstoja a Vy sa potom budete čudovať, prečo Vám gélové nechty nedržia.

Pokiaľ Vaše gélové nechty stále dobre nedržia, aj keď si myslíte, že všetko robíte správne, je načase nám zatelefonovať a opýtať sa, kde by mohla byť chyba v postupe :-)) Sme každý deň pripravení Vám telefonicky alebo písomne ​​radiť. Ďalšia z možností, prečo gélové nechty nedržia, je chybne zvolený materiál alebo choroba, napríklad štítna žľaza, či už je to zvýšená alebo znížená činnosť. Rovnako bude mať problémy s výdržou gélových nechtov tehotná alebo dojčiaca žena, prípadne žena, ktorá začala užívať alebo naopak vysadila antikoncepciu. Skrátka všetky hormonálne zmeny v tele sa vždy prejavia na nechtoch a môžu výrazne ovplyvniť výdrž gélových produktov.

Najpredávanejšie

bb gel natural extension
 
od €9,30
2022 krabicka bb gel tan
BB gel FIBER TAN jednofázový hypoalergenní
Skladom (>5 ks)
BN-G/FIB/TAN/5
 
od €9,30
2022 krabicka bb gel pastel pink
 
od €9,30
makeup luxury 2 krabicka
MAKE-UP UV gél Luxury I
Vypredané
TR-MAKE/LUXU/I/5
 
€11,16
white KBGW15
Builder gél WHITE hypoalergénny
Skladom (>5 ks)
KT-GEL/WHITE/15
 
€20,25
2022 krabicka bb gel french extra white 1
 
€10,74
bio nehty natural boomer 01
UV modelovačný gél - Natural Boomer 2IN1
Skladom (4 ks)
TR-UV-MG-NB/5ML
 
od €11,16
natural power krabicka
UV Gél Natural Power 3IN1
Skladom
TR-GJ/NAP/15M
 
od €22,31
e xtreme cover krabicka
UV Gél E-Xtreme Cover 3IN1
Vypredané
TR-GM/EXC/50M
 
€42,40
modelovaci natural pink krabicka 2
 
€14,67
20 položiek celkom
bb gel natural extension
Viac variant Hypoalergénne
od €9,30 / ks

Luxusný, profesionálny extrémne silný, neprekonateľne pevný jednofázový FIBER gél s obsahom...

BN-G/FIB/NAT/EXT/5
2022 krabicka bb gel tan
Viac variant Hypoalergénne
od €9,30 / ks

Luxusný, profesionálny extrémne silný, neprekonateľne pevný jednofázový FIBER gél s obsahom...

BN-G/FIB/TAN/5
2022 krabicka bb gel pastel pink
Viac variant Hypoalergénne
od €9,30 / ks

Luxusný, profesionálny extrémne silný, neprekonateľne pevný jednofázový FIBER gél s obsahom...

BN-G/FIB/PAS/5
makeup luxury 2 krabicka
Viac variant Hypoalergénne
€11,16 / ks

Výborný, odolný a elastický gél v telovej farbe vyrobený s dôrazom nádherný luxusný efekt.Vhodný...

TR-MAKE/LUXU/I/5
white KBGW15
€20,25 / ks

Gély s vysokou hustotou pre stabilitu a jednoduchú aplikáciu • Žiadne žltnutie• Pre francúzsku...

KT-GEL/WHITE/15
2022 krabicka bb gel french extra white 1
€10,74 / ks

Náš najbelší modelovací gél pre najjasnejšiu francúzsku manikúru! Gél má dobré krycie schopnosti...

BN-FRE/EXT/WHI/5
bio nehty natural boomer 01
od €11,16 / ks

Výnimočnosť tohto gélu spočíva v jeho stredne hustej konzistencii a jednoduchej aplikácii.

TR-UV-MG-NB/5ML
natural power krabicka
Viac variant Hypoalergénne
od €22,31 / ks

Exkluzívny gél na prírodné nechty, ktoré sa vďaka nemu stávajú silnejšie, pružnejšie a dlhšie...

TR-GJ/NAP/15M
e xtreme cover krabicka
Viac variant Hema free Hypoalergénne
€42,40 / ks

Tento nový modelačný gél má výnimočné vlastnosti. Má excelentné modelovacie schopnosti a je...

TR-GM/EXC/50M
modelovaci natural pink krabicka 2
Viac variant Hypoalergénne
€14,67 / ks

Hypoalergénny modelovací ružový UV/LED gél novej generácie, stredne hustej konzistencie,...

BN-G/TED/PIN/15
makeup porcelan krabicka
Viac variant Hypoalergénne
€20,08 / ks

Krásne telové farby kamuflážnych gélov obohatené o polokov Kremeň a Vitamín B.Nádherný modelačný...

TR-GK/POR/15M
makeup natural pink krabicka
Viac variant Hypoalergénne
€66,94 / ks

Ideálne spojenie kamuflážneho a modelačného gélu z línie Prestige vytvorilo unikátny modelačný...

TR-GK/NAP/80
makeup luxury 2 krabicka
Viac variant Hypoalergénne
€11,16 / ks

Výborný, odolný a elastický gél v telovej farbe vyrobený s dôrazom nádherný luxusný efekt.Vhodný...

TR-GK/LU2/5ML
alabastrer krabicka
Viac variant Hypoalergénne
€33,47 / ks

Nádherný modelačný gél telovej farby, ktorý nielen kamufluje lôžko, ale zároveň slúži aj ako...

TR-GK/ALA/30M
soft white 15
Hema free Hypoalergénne
€18,50 / ks

Jedná sa o ľahký, ľahko tvarovateľný gél pre citlivé aj poškodené nechtové platničky. Tento...

KT-GEL/SOFT/WHITE/15
pink 15
Viac variant Hema free Hypoalergénne
od €22,72 / ks

Jedná sa o ľahký, ľahko tvarovateľný gél pre citlivé aj poškodené nechtové platničky. Tento...

KT-GEL/PINK/15
bb smokey rose krabicka
Viac variant Hypoalergénne
od €9,30 / ks

Luxusný, profesionálny extrémne silný, neprekonateľne pevný jednofázový FIBER gél s obsahom...

BN-G/FIB/SMO/ROS/5
2022 krabicka bb gel sandy rose
Viac variant Hypoalergénne
od €9,30 / ks

Luxusný, profesionálny extrémne silný, neprekonateľne pevný jednofázový FIBER gél s obsahom...

BN-G/FIB/SAN/ROS/5
bb pink extension krabicka
Viac variant Hypoalergénne
od €9,30 / ks

Luxusný, profesionálny extrémne silný, neprekonateľne pevný jednofázový FIBER gél tmavo ružovej...

BN-G/FIB/PIN/EXT/5
bb nude krabicka
Viac variant Hypoalergénne
od €9,30 / ks

Luxusný, profesionálny extrémne silný, neprekonateľne pevný jednofázový FIBER gél s obsahom...

BN-G/FIB/NUD/5