Manikúra a aplikácia keratínovej výživy na spevnenie a zvýšenie kvality prírodných nechtov

Pre koho je vhodná?

Pre každého, kto má veľmi oslabené, tenké, lámajúce sa, štiepiace, lúpajúce sa nechty, prípadne zničené propilovaním po neodbornom zásahu v nechtovom štúdiu či vlastným neodborným zásahom - napríklad slúpaním gélového produktu z prírodného nechtu a vďaka tomu následným oslabením nechtu, kedy s gélom odlúpnete aj časť vlastných nechtov. K oslabeniu nechtov môže tiež dôjsť častým používaním čistiacich prostriedkov alebo dezinfekciou alebo acetónových odstraňovačov či odlakovačov. Keratínová výživa je veľmi vhodná aj pre tehotné, dojčiace ženy alebo aj staršie deti, ktoré trpia zlozvykom hryzenia nechtov. Ďalej je vhodná aj pre alergikov alebo atopikov.

Manikúru prevedieme podľa postupu uvedeného v úvodnom bode (bez aplikácie záverečného výživného olejčeka). Potom nechty po celom povrchu opatrne zdrsníme špeciálnym jemným penovým pilníkom (alebo pilníkom na p-shine), ktorý necht zbaví mastnoty a tzv. otvorí. Potom
aplikujeme štetcom (alebo kvapkadlom) keratínový produkt vo veľmi malom množstve na každý necht a následne ho zamasírujeme ako do prírodného nechtu, tak aj do okolitej kožičky, pričom je vhodné zamasírovanie produktu vykonať aj hore, do nechtového lôžka, odkiaľ nám vyrastá náš prírodný necht.

kgc03_box

Malinkatá rada

Cez deň si často umývame ruky, a tak aplikácia keratínovej výživy je ideálna na noc, keď produkt má skvelú šancu pôsobiť niekoľko hodín až do rána. Produkt majte nachystaný na takom mieste, aby ste si na jeho aplikáciu na noc spomenuli. Pokiaľ nepatríte k príliš starostlivým ľuďom, nevadí. Produkt bude mať svoj účinok, aj keby ste si spomenuli napríklad len 3x za týždeň) Čo všetko budete potrebovať na manikúru a aplikáciu keratínovej výživy

Aplikácia keratínového produktu do nechtov by mala byť vykonávaná ideálne 2x denne, ak si nespomeniete, nevadí, stačí aj 1x denne. ideálne na noc. Keratín je základnou stavebnou zložkou prírodného nechtu. Pokiaľ ho pravidelne budeme cielene do nechtu aplikovať, výrazne sa náš prírodný necht spevní a celkovo bude kvalitnejší a lesklejší.