Manikúra a aplikácia POLY gélovej modeláže

Pre koho je vhodná?

Pre každého, kto chce mať svoje nechty výrazne spevnené, upravené do požadovaného tvaru, predĺžené na požadovanú dĺžku, s vysokou pevnosťou aj pri manuálne namáhaných nechtoch, s výdržou 3 - 4 týždne. Poly gél je najnovším materiálom v oblasti modelovania nechtov. Ide o bezzápachovú kombináciu gélu a akrylu s tým, že sa vytvrdzuje v lampe. Poly gélové nechty sú na aplikáciu veľmi jednoduché, oproti klasickej gélovej modelácii sa totiž aplikuje iba jedna jediná vrstva. Poly gél je tak veľmi vhodný na domáce využitie a hlavne tiež je rýchly pri opravách jednotlivých nechtov. V dnešnej dobe sú krásne nechty neoddeliteľnou súčasťou každej modernej ženy a ich veľkou výhodou je, že správne prevedená Poly gélová modeláž dokáže veľmi pozitívne ovplyvniť aj pôvodne nie príliš pekný tvar nechtov, pomocou modeláže a tzv. pinčovania (pinčovacou pinzetou).

Prvá polygelová modeláž väčšinou znamená nielen aplikáciu materiálu na prírodný necht, ale tiež sa často rieši predĺženie nechtov pomocou papierových šablón. Papierové šablóny sú ideálnym spôsobom predĺženia prírodného nechtu. Je však dôležité dobre zvoliť šablónu tak, aby vyhovovala tvaru Vášho nechtu. Šablónu je preto potrebné upravovať pomocou zastrihávania manikúrnymi nožnicami a skúšať, či dobre sadne okolo nechtu, vrátane správneho sklonu.

Nechtovú modeláž Poly gélom začíname opäť klasickou manikúrou, ktorú vykonáme podľa postupu uvedeného v článku manikúra (bez aplikácie záverečného výžvného olejčeka).

 

Postup

Nachystáme si vopred Cleaner do mištičky
Nachystáme si štetec s buničinou alebo obrúsok na čistenie štetca
Odmastíme necht Cleanerom
Blokom zmatníme celú plochu nechtu (zvláštnu pozornosť venujeme nechtu okolo kožičky a valov)
Nanesieme Nail prep alebo Fungian - necháme zaschnúť
Nanesieme priľnavač gélu (Primer) - odporúčame 2 vrstvy - necháme zaschnúť
Špachtličkou nanesieme vhodne veľkú guľôčku materiálu na nechtové lôžko a namočeným štetcom do Cleaneru modelujeme C oblúk. Štetec by mal byť Cleanarom primerane nasiaknutý - ani málo, ani veľa. Čím viac Cleaneru, tým viac sa materiál stáva tekutým.
Prírodný necht musíme materiálom zabaliť, inak sa produkt od voľného okraja odchlípme
Vytvrdíme v uv/ľad lampe 1 munútu (alebo v uv lampe 2 minúty)
Skontrolujeme špachtličkou, že sa materiál plne polymerizoval - je všade pevný
Prepilujeme do požadovaného tvaru, ale už nepilujeme voľný okraj nechtu. Pokiaľ je treba pridať produktu, použijeme ako medzivrstvu priľnavač gélu (Primer), pridáme materiál, vytvarujeme a polymerizujeme v uv/ľad lampe 1 minútu

Pokiaľ sme už spokojní s tvarom nechtu, preblokujeme povrch nechtu blokom - v tomto prípade preblokujeme aj voľný okraj nechtu
Farebný gél nanášame v dvoch tenkých vrstvách a zase okraj nechtu zabaľujeme - každú vrstvu vytvrdíme v uv/ľad lampe 1 minútu
Celú Poly gélovú modeláž uzavrieme leskom (výpotkovým alebo bezvýpotkovým), ktorý vytvrdíme v uv/ľad lampe 1 minútu
Na záver môžeme aplikovať výživný nechtový olejček a vmasírovať ho do kožičky
Hotovo!

Poly gél

Odstranění Poly gelové modeláže

Provádí se pilováním pomocí profesionálního papírového pilníku vyšší hrubosti, například 100/100. Druhou, rychlejší možností odstranění je bruska - odbroušení speciální karbidovou nebo keramickou frézkou. Poly gelový materiál brousíme vždy pouze tak, abychom odbrousili barvu a pouze část modelovací vrstvy. Podkladová vrstva Poly gelu na nehtu by měla být vždy zachována, pokud materiál na nehtu dobře drží. Tak ochráníme náš přírodní nehet před poškozením přílišným pilováním. Následné další aplikaci Poly gelových nehtů se říká doplnění. Postupujeme naprosto stejně, jako při první aplikaci.

Malinkatá rada

Při aplikaci Poly gelového materiálu je vždy lepší pracovat s kvalitním přírodním štětcem. 

Co vše budete potřebovat k manikúře a aplikaci Poly gelové modeláže ZDE.