Manikúra a aplikácia akrylovej modeláže

Pre koho je vhodná?

Pre každého, kto chce mať svoje nechty výrazne spevnené, upravené do požadovaného tvaru, predĺžené na požadovanú dĺžku, s vysokou pevnosťou aj pri manuálne namáhaných nechtoch, s výdržou 3 - 4 týždne.

Výhodou akrylu oproti gélu je jeho extrémna pevnosť a pri aplikácii nie je potrebná UV alebo LED lampy. Pretože ale schne, máme iba obmedzenú dobu manipulácie s materiálom.

Princíp akrylovej aplikácie je zmiešanie akrylového prášku so špeciálnou tekutinou, vzniknutý materiál schne do 3 minút.

Prvá aplikácia akrylu väčšinou znamená často aj predĺženie nechtov pomocou papierových šablón alebo tzv. lepenie nechtových tipov, ktoré sa potom skrátia do požadovanej dĺžky i tvaru. Papierové šablóny sú modernejším, šetrnejším a pevnejším spôsobom predĺženia prírodného nechtu. Je však dôležité dobre zvoliť šablónu tak, aby vyhovovala tvaru Vášho nechtu. Šablónu je preto potrebné upravovať pomocou zastrihávania manikúrnymi nožnicami a skúšať, či dobre sadne okolo nechtu, vrátane správneho sklonu.

Pri lepení nechtových tipov je zase veľmi dôležité zvoliť správny tvar a veľkosť tipu a vykonať lepenie tak, aby nechtový tip skutočne dobre držal a neboli pod ním bublinky. Lepidlá je dobré aplikovať skôr viac ako menej a prebytok zotrieť buničinou. Pri zdravých nechtoch sa používajú nechtové tipy s dlhou lepiacou zónou, pri ohrýzaných nechtoch sa používajú nechtové tipy s krátkou lepiacou zónou. Väčšina nechtových tipov je v mliečnej farbe, ale k dostaniu sú aj priehľadné.

Pred samostatnou aplikáciou akrylu je nutné prírodný necht vhodne upraviť. Začneme teda základnou manikúrou a venujeme zvýšenú pozornosť venujeme kožičke a valom, aby na ploche prírodného nechtu nezostali zvyšky kožičky alebo nečistoty. Mohlo by potom dôjsť k odlepeniu materiálu alebo odpadnutiu celej modeláže. Potom celý povrch každého nechtu jemne zmatníme blokom (penovým pilníkom) tak, nie je potrebné prírodný necht silne pilovať a tak stenčovať. Chceme prírodný necht zachovať zdravý a silný. Akryl len upravuje a podčiarkuje prirodzenú krásu rúk. Následne odporúčame očistiť plochu prírodného nechtu čističom nechtov s obsahom 100% alkoholu, potom aplikujeme špeciálnu odmasťujúcu a dezinfekčnú tekutinu Nail prep (alebo Fungian), a to starostlivo, po celej dĺžke nechtu, vrátane kožičky. Teraz si už na nechty nesmieme siahať, aby sme si ich znova nezamastili. Všetky ďalšie produkty nanášame na čisté a dezinfikované nechty bez prachu, tak si zaistíme krásnu a dlhotrvajúcu gélovú modeláž. Potom aplikujeme ďalšiu špeciálnu tekutinu, ktorá sa volá priľnavač gélu (Primer - kyselinový alebo bezkyselinový). Ten nanášame iba na necht, nikdy nie na kožičku a nikdy nie až ku kožičke. Počkáme chvíľočku na zaschnutie tekutiny.

sabloby

Aplikácia akrylu ako modeláže s ukončením farebným gélom / Gél Polish / Lak na nechty

Dopredu si nachystáme špeciálnu tekutinu Monomer do sklenenej nádoby, do ktorej budeme namáčať štetec, ideálne s prírodnými štetinami, ktoré majú schopnosť nasávať tekutinu. Namočený štetec vložíme do akrylového prášku až sa nám vytvorí krásna perla. Princíp akrylu spočíva v správnom pomere tekutiny a akrylového prášku – vzniknutá zmes nesmie byť príliš mokrá/tekutá ani príliš suchá – oba extrémy spôsobujú zlé priľnutie akrylu k prírodnému nechtu.

Vzniknutú akrylovú perlu položíme na plochu prírodného nechtu a tlakom štetca ju rozprestrieme po nechte. Dbáme na modeláciu tzv. C oblúka a nenanášame materiál do rovná, pretože sa potom zvyšuje pravdepodobnosť prasknutia celého nechtu. Nesmieme tiež zabudnúť zabaliť prírodný necht alebo nechtový tip do materiálu zabaliť, aby nedošlo k odchlipu od špičky nechtu.

Akryl zasychá zhruba do 5 minút od zmiešania prášku s tekutinou, zhruba 3 minúty máme na manipuláciu s materiálom na ploche nechtu. Po zaschnutí prepilujeme novo vymodelovaný necht pilníkom 100/100 a potom dohladíme jemným blokom. Všeobecne sa dá povedať, že pri akryle môžeme použiť aj nižšiu hrubosť pilníka, ale potom treba byť veľmi opatrný, aby sa človek neškrabal do kožičky, čo môže byť veľmi nepríjemné.

Záverom akrylovej modeláže nanášame farebný gél, Gél lak alebo lak na nechty, ktoré ukončujeme ukončovacím lesklým gélom alebo lakom. Nakoniec nanesieme hydratačný olejček na nechtovú kožičku.

akryl (1)

Aplikácia farebného akrylu a akrylu ako modeláže

Pokiaľ chceme použiť farebný akryl, je nutné použiť trochu inú techniku ​​nanášania materiálu. Farebný akryl musíme uzavrieť do priehľadného akrylu, takže na pripravený prírodný necht nanášame ako prvý farebný akryl. V tomto prípade kombinujeme tekutinu s farebným práškom a vzniknutá akrylová perla môže byť skôr tekutejšia. Nanesieme tenkú rovnomernú vrstvu farby na plochu prírodného nechtu a zabalíme voľný okraj nechtu. Po zaschnutí farebnej vrstvy akrylu musíme pridať modelačnú vrstvu priehľadným akrylom. Akrylová perla v tomto prípade musí mať správny pomer tekutiny a akrylového prášku, musíme vymodelovať tzv. C oblúk a zabaliť voľný okraj nechtu, aby nedošlo k odchlipu od špičky. Po zaschnutí modelačnej vrstvy prepilujeme plochu nechtu do požadovaného tvaru pilníkom 100/100 a ukončíme leskom vášho výberu. Najkrajšie lesky sa ponúkajú z radu gélov alebo Gél lakov. Nakoniec nanesieme hydratačný olejček na nechtovú kožičku.

Nevýhoda tejto metódy spočíva v tom, že sa takto nedá akrylová modeláž doplniť, pokiaľ chceme po čase zmeniť farbu. Všetko musí dole a musíme začať zase pri prírodnom nechte.

Odstránenie

Akrylová modeláž ponúka možnosť rozpustenia produktu v čistom acetóne, ale túto techniku ​​neodporúčame, pretože je časovo pomerne náročná (akryl sa rozpustí za 20 minút alebo aj dlhšie, záleží na hrúbke) a hoci sa zdá, že ide o neinvazívnu metódu, pre prírodný necht nie je dobré tak dlhé pôsobenie acetónu, preto odporúčame materiál odpilovať. Začneme pilníky vyššej hrubosti, pokojne 80, ako sa budeme dostávať bližšie prírodnému nechtu budeme voliť jemnejšie, pokojne 240. Na prírodnom nechte necháme radšej tenkú vrstvu akrylu ako aby sme ho zbytočne stenčovali.

Pokiaľ budeme materiál dopĺňať, musíme odpilovať všetky odchlipy alebo bubliny, ktoré by mohli spôsobiť odpadnutie budúcej modeláže. Prírodný necht si nachystáme rovnako ako pri prvej aplikácii a akrylom doplníme len odrastenú plochu.