Manikúra

Manikúra je nenahraditeľná pre každého, komu záleží na pekne upravených prírodných nechtoch

Manikúra je základom a začiatkom akejkoľvek úpravy prírodných nechtov. Je dôležitá ako pre ženy, tak aj mužov každého veku. Jedná sa o skrátenie a úpravu tvaru nechtov manikúrnymi nožnicami alebo pilníkom (najlepšie profesionálnym papierovým). Súčasťou je aj úprava kožičky, ktorá sa môže vykonávať viacerými spôsobmi. Niekomu stačí kožičku iba zatlačiť, čo sa najlepšie robí napríklad pomarančovým drievkom alebo tzv. kopýtkom či kovovým zatlačovačom. Niekto má kožičku veľmi prerastenú na necht, preto je ideálne ju nielen zatlačiť, ale aj čiastočne odstrániť špeciálnym zrezávačom kožičky.

Kožtička býva väčšinou suchá, popraskaná alebo niekedy aj plná záderov. Ideálne je preto najskôr ju potrieť špeciálnou hydratačnou zmäkčujúcou nemastnou tekutinou - zmäkčovačom kožičky, ktorý ju krásne zmäkčí behom pár sekúnd a následná úprava kožičky je potom oveľa jednoduchšia. Na záver je ideálny kožičku aj necht potrieť výživným olejčekom a zamasírovať ho do nechtu aj kožičky. Hotovo!

serezavac

Malinkatá rada

Pokiaľ ste zvyknutí si kožičku strihať tenkými manikúrnymi nožnicami, skúste to radšej so špeciálnym, správne ergonomicky navrhnutým a ostrým zrezávačom kožičky. Všetko pôjde ľahšie a navyše sa Vám nestane, že by ste zajazdili hlbšie a riskovali krvácanie či poškodenie nechtového lôžka.
Čo všetko budete potrebovať na manikúru