Pilníky

Odstránenie gélovej modeláže môžete vykonať pilovaním pomocou profesionálneho papierového pilníka na nechty vyššej hrubosti, napríklad 100/100. Pilníky sa vyrábajú v rôznych hrubostiach a tvaroch. Nezabudnite tiež použiť penový pilník, tzv. buffer. Ide o mäkký pilník, ktorý je určený na porovnanie povrchu nechtov. Taktiež sa vyrába v rôznych tvaroch aj hrubostiach.

#ShowMore#

Hrubosť pilníka je vždy vyjadrená číslom - čím vyššie číslo, tým jemnejší pilník (napríklad 240/240), čím nižšie číslo, tým hrubší pilník (napríklad 80/80). Pilníky majú dve strany, každá strana môže mať inú hrubosť (napríklad 100/180) alebo môže mať obidve strany rovnako hrubé (napríklad 180/180). Materiály pilníkov sa vyrábajú v rôznych kvalitách, najkvalitnejšie sú vždy pilníky so špeciálnou povrchovou úpravou - japonské brusivo. Tieto pilníky vydržia profesionálke aj niekoľko týždňov, pre domáce využitie niekoľko mesiacov.

Tvary pilníkov na nechty

  • rovné
  • banán
  • oblúk (polmesiac)
  • ovál
  • Edge
  • úzke (tenké)

Výber tvaru je skôr otázkou zvyku a preferencií konkrétnej ženy, každej vyhovuje iný tvar. Všeobecne platí, že široké pilníky sú vhodné na odstránenie materiálu z celého povrchu nechtu, vďaka širokej ploche gélový alebo akrylový materiál rýchlejšie odstránite. Samozrejme s akýmkoľvek tvarom tiež môžete skracovať nechty gél lakové, gélové alebo akrylové. Pilník úzky je veľmi vhodný do bokov nechtov, keď ich chceme zúžiť alebo aj na pedikúru.

Pozrite sa na naše odporúčania použitia konkrétnych pilníkov článku TU.