Manikúra a aplikácia farebného laku na nechty samoschnúceho na vzduchu

Pre koho je vhodná?

Pre každého, kto chce mať krásne upravené nechty, s výdržou až 1 týždeň, s možnosťou klasického odlakovania odlakovačom
Manikúru prevedieme podľa postupu uvedeného v úvodnom bode (bez aplikácie záverečného výživného olejčeka). Potom nechty riadne odmastíme tekutinou na to určenou - Nail prep (dezinfekcia) alebo Acetón alebo acetónový odlakovač. Následne po celej ploche nechtu aplikujeme priehľadný podkladový lak alebo priehľadný spevňujúci lak a počkáme chvíľu na jeho zaschnutie. Podkladový lak má dve funkcie - jednak krásne porovná prípadné nerovnosti na povrchu nechtu, ale tiež zabráni zafarbeniu prírodného nechtu sýtejším farebným lakom.

Teraz aplikujeme prvú vrstvu farebného laku tak, aby sme pokryli celú plochu nechtu, ale zároveň nepretiahli na kožičku. Pokiaľ sa tak stane, preťah odstránime odlakovacím korektorom. Po zaschnutí prvej vrstvy aplikujeme druhú farebnú vrstvu a počkáme chvíľu na jej zaschnutie. Pokiaľ máte rady samolepiace ozdoby na nechty, je čas ich aplikovať práve teraz. Samolepku naberieme najlepšie pinzetou, riadne pritlačíme na zvolené miesto na nechte, aby sa nikde neodchlipovala. Na záver aplikujeme vysoko lesklý ukončovací priehľadný lak – Top coat s efektom gélových nechtov. Počkáme na jeho riadne zaschnutie a potom môžeme aplikovať výživný olejček na nechtovú kožičku alebo krém na ruky. Hotovo!

021_solargel_bottle

Odstránenie

Vykonáva sa akýmkoľvek odlakovačom, či už s obsahom acetónu (pôjde to rýchlejšie) alebo bez acetónu (pôjde to pomalšie).

Malinká rada

Pri aplikácii farebných lakov sa snažte sa lakom dotiahnuť čo najbližšie k kožičke, aby potom následne nebol tak rýchlo vidieť odrast. Pokiaľ nechty pred aplikáciou lakov riadne neodmastíte, nemôžete očakávať, že Vám laky vydržia jeden týždeň. Riadne odmastenie sa Vám teda vždy oplatí.
Verte, že výrazné farby lakov sú veľmi vhodné pre kratšie nechty.
Čo všetko budete potrebovať na manikúru a aplikáciu farebného laku na nechty