Podrobný postup aplikácie laku do lampy "BBlac", "One Step" na prírodné nechty

Podrobný postup aplikácie jednokrokového laku do lampy BB lak a ONE STEP na prírodné nechty

  • 1. Manikúra – čo je úprava dĺžky a tvaru nechtov + úprava kožičky

Nechty

Papierovým pilníkom strednej hrubosti (napríklad pilník zebra šedý 180/180) skráťte základnú dĺžku nechtov a potom sa snažte zapilovať nechty do požadovaného tvaru. Môžete použiť dva typy pilníkov – jeden klasický a druhý tenký, zúžený, ktorým sa ľahko dostanete do bokov nechtov. Ak chcete ten najjemnejší pilník, ktorý existuje, zvoľte hrubosť 240/240

pilník na nechty

Kožička

Pretrite kožičku špeciálnym nemastným hydratačným prípravkom – gélový odstraňovač kožičky

Nechajte pôsobiť jednu sekundu a potom môžete začať s odstraňovaním. Tá z Vás, ktorá má kožičku veľmi prerastenú do nechtu, môže kožičku „zoškrabnúť“ smerom k sebe pomocou špeciálneho nástroja –kopýtka, ktoré je z jednej strany ukončené „špičkou“. Zostávajúcu kožičku zatlačíme druhou stranou kopýtka, ktoré je ukončené mäkkým silikónovým zošikmeným hrotom

Druhou možnosťou je zatlačenie a odstránenie kožičky pomocou kovového zatlačovača Metal. Tento nástroj je vhodný nielen na odstraňovanie a zatláčanie kožičky, ale tiež ho využijeme pri následnom odstraňovaní BB laku.

Tento úkon je jedným z najdôležitejších v celom procese. Pokiaľ sa budete odmasteniu nechtov naozaj dostatočne venovať, zaistíte si tak dobré priľnutie BB laku k prírodnému nechtu a následnú dlhú výdrž. Pokiaľ odmasťovanie nebude dostatočné a starostlivé, môže sa stať, že celá Vaša práca príde nazmar a na Vašich nechtoch vydrží BB lak len pár dní. Preto prosím túto činnosť nepodceňujte a investujte do prípravkov, ktoré sú na tento účel určené. Odporúčame Vám odmasťovať prípravkom BB lak remover, ktorý obsahuje práve acetón. Naneste túto tekutinu na buničinový štvorček a začnite odmasťovať necht tak, že budete „prechádzať“ po nechte tlakom „hore dole“, sprava doľava“, najviac sa venujte priestoru okolo kožičky – to všetko opakujte pokojne aj 3x. Na odmastené nechty si už nesiahajte!


Pre ešte vyšší efekt odmastenia nechtov je ideálne použiť ďalší prípravok, a síce dezinfekčnú tekutinu Nail Prep. Tento prípravok sa Vám určite oplatí. Veľa žien totiž má tzv. zvýšenú potivosť nechtov, ktorá sa navonok nijako neprejavuje. Prejaví sa však tým, že na tento typ nechtov dobre nemôžu priľnúť akékoľvek laky. Preto je ideálne rovno kombinovať dva typy prípravkov na odmastenie prírodného nechtu. Po aplikácii Acetonu teda ešte každý necht pretrite dezinfekčnou tekutinou Nail Prep a budete mať 100% istotu priľnutia BB laku k nechtu. Na takto odmastené nechty si už nesiahajte!

Niekedy sa môže tiež stať, že na nechte objavíte začínajúcu pleseň (väčšie biele škvrny) alebo máte už pokročilejšie štádium plesne nechtov, kedy už sa prejavuje odlúčenie nechtového lôžka od nechtu a prípadné tmavé zafarbenie, spôsobené vodou, ktorá sa dostáva pod necht a spolu s plesňou a baktériami vytvára tmavo zeleno modré zafarbenie, ktorému sa ľudovo hovorí „žabinec“. V tomto prípade by ste mali dokončiť odmasťovanie ošetrením nechtov ešte špeciálnym prípravkom proti plesni Antifungal fázy. Túto tekutinu pretrite cez celý, už odmastený necht a potom začnite každodennú liečbu tým, že túto tekutinu budete aplikovať 2x denne, ráno a večer, pod všetky nechty, aj keď budú nalakované (BB lakom, Gél lakom či iným lakom).
Teraz už sú nechty pripravené na aplikáciu prvej tenkej vrstvy BB laku.

dezinfekčná tekutina na nechty

 

  • 3. Aplikácia prvej vrstvy farebného BB laku podľa Vášho výberu

Hypoalergénny lak do lampy BB lak je bezvýpotkový lak do lampy, má skôr hustejšiu konzistenciu, ale veľmi dobre sa s ním pracuje. BB lak pred aplikáciou môžete v uzavretej fľaštičke trochu pretrepať, aby sa dobre prepojili všetky zložky. Po otvorení fľaštičky BB laku veľmi utrite štetec o horný okraj fľaštičky a aplikujte prvú, naozaj extrémne tenkú vrstvu farebného BB laku na prírodné nechty a dajte pozor, aby sa BB lak nedotýkal kožičky a zároveň nestiekol ku kožičke. Ak by stekol, snažte sa ho odstrániť tenkou okrúhlou špičkou pomarančového drievka tak, že obídete necht okolo kožičky smerom von. Zároveň sa snažte BB lakom necht' tzv. "zabaliť", teda pretrite spodný okraj nechtu. Potom dajte vytvrdiť do lampy (UV/LED lampa – 1 minúta, UV lampa – 2 minúty)

lak do UV/LED lampy

  • 4. Aplikácia druhej vrstvy farebného BB laku

Aplikujte druhú, opäť extrémne tenkú vrstvu farebného BB laku a dajte pozor, aby sa nedotýkal kožičky a zároveň nestiekol ku kožičke. Opäť sa snažte necht BB lakom „zabaliť“ pretretím cez spodný okraj nechtu.

Pri pretiahnutí mimo necht môžete použiť na opravu odlakovací korektor, čo je tyčinka s tenkým zošikmeným hrotom, napustená odlakovačom (hrot korektora je možné po čase vymeniť za nový a do tyčinky je možné doplniť odlakovač – dá sa teda používať opakovane, dlhodobo).

Pokiaľ by BB lak stiekol ku kožičke, snažte sa ho odstrániť tenkou okrúhlou špičkou pomarančového drievka tak, že obídete necht okolo kožičky smerom von.

Potom dajte vytvrdiť do lampy (UV/LED lampa – 1 minúta, UV lampa – 2 minúty)

UV/LED lampa

  • 5. Možnosť aplikácie tretej vrstvy farebného BB laku (je to na Vás - môžete, ale nemusíte)

Niekedy sa môže stať, hlavne v prípade veľmi svetlých alebo neónových farebností, že sa Vám farebnosť nebude zdať vďaka extrémne tenkým vrstvám ešte úplne ideálna – scelená. V tomto prípade je možné aplikovať ešte tretiu farebnú vrstvu úplne rovnakým spôsobom, ako prvé dve vrstvy.
V prípade neónových farebností napríklad odporúčame postupovať tak, že najskôr sa na prírodný necht ako prvá vrstva aplikuje kriedovo biely BB lak a až potom dve vrstvy neónového BB laku. Kombinácia s bielym BB lakom ako s podkladovou farbou pri následnej aplikácii neónových farebností sa Vám celkom iste oplatí! Neónové farby tak budú ešte výraznejšie a žiarivejšie.

Zároveň je tiež možné aplikovať ako tretiu ukončovaciu vrstvu priehľadný Gél lak nadlak podlak BIO-nails. Tento skvelý vysoko lesklý Gél lak je možné kombinovať s akýmkoľvek BB lakom. Nielen, že Vám ešte viac zvýši lesk BB laku, ale aj Vám predĺži jeho životnosť. Túto možnosť odporúčame predovšetkým ženám, ktoré majú výrazne oslabené nechty, mäkké a štiepivé. Ďalej ho odporúčame v prípade, že chcete na BB lak aplikovať akékoľvek typy zdobenia - teda napríklad kamienky, glitre, samolepiace obtlačky a pod. Po aplikácii priehľadného Gél laku však nezabudnite na to, že Gél lak je na rozdiel od BB laku produkt "výpotkový", teda po jeho vytvrdnutí je potrebné zotrieť lepkavý povrch - výpotok čističom nechtov - cleanerom.

 čistič nechtov

  • 6. Olejček na výživu a hydratáciu kožičky okolo nechtov

Na záver nanesieme na nechtovú kožičku (okolo nechtov) výživný a hydratačný olej – podľa Vášho výberu z rôznych vôní. Potom môžete olejček vmasírovať do kožičky.

 olejček na nechtovú kožičku

 

  • 7. Špeciálna starostlivosť – výživný, posilňujúci a spevňujúci gél s obsahom keratíny (napríklad značky Kinetics alebo LCN - ponuka)

  • použite vždy na noc aj v prípade, že máte na nechtoch BB lak (či akýkoľvek iný lak)
  • k výraznému spevneniu, vyživeniu a skvalitneniu veľmi oslabených, lámavých a strapkavých nechtov, prípadne nechtov, ktoré boli neodbornými zásahmi (propilovaním) výrazne zničené po gélovej či akrylovej modelácii

Použitie: naneste prípravok do nechtového lôžka a okolie celého nechtu a vmasírujte ho do okolia nechtu (kožičky) najlepšie každý deň na noc (aby gél mohol dobre pôsobiť, pretože cez deň si stále umývame ruky). Ak si nespomeniete každý deň – vôbec to nevadí – účinok bude skvelý, aj keby ste si spomenuli iba raz či dvakrát týždenne.

výživa nechtov

H O T O V O – krásne lesklé nechty by Vám mali vydržať 14 dní
Samozrejme vždy záleží na kvalite nechtov konkrétnej ženy a tiež na tom, akú prácu vykonáva, či kancelársku alebo manuálnu.
Výdrž môže byť aj oveľa dlhšia, pokiaľ sa zíde ideálna kombinácia - veľmi kvalitné, pevné nechty - správna starostlivá aplikácia :)

 

Odstránenie BB laku - rýchle, šetrné, bez pilovania

  • Zabaľovacia technika pomocou tekutiny a opakovateľných remover náprstkov (či jednorazových fólií)

K tejto technike odstraňovania BB laku potrebujeme Aceton, buničinu a remover náprstky (alebo jednorazové remover fólie)

Postup:

Na buničinový štvorček naneste tekutinu Aceton a priložte na necht. Potom nasaďte Remover náprstok. Postupne na všetky nechty. Tekutinu nechajte pôsobiť cca 6 – 8 minút.

Potom odstráňte náprstky - BB lak na nechtoch krásne povolí, "puchárkuje" a Vy ho môžete ľahko z nechtov mechanicky odstrániť (zoškrabkať) pomarančovým drievkom alebo špeciálnym kovovým zatlačovačom, ktorý je oveľa pevnejší a odstraňovanie s ním ide lepšie. Táto metóda je veľmi šetrná k prírodným nechtom a veľmi dobre funguje.

Pre úplné odstránenie BB laku môžete použiť na záverečné dočistenie jemný penový pilník.

Potom môžete opäť začať s aplikáciou celého nového BB laku.

 

Podrobný postup zameraný na konkrétne problémy Vašich nechtov:

 

1. FÁZA - MANIKÚRA A ÚPRAVA KOŽIČKY

Najskôr nechty manikúrne upravíme - tvar a dĺžka nechtu kvalitným papierovým pilníkom (napríklad hrubosti 180/240), zatlačíme kožičku pomarančovým drievkom alebo tzv. kopýtkom. V prípade, že je kožičky veľa, odstránime ju špeciálnym zrezávačom. V prípade, že by bol povrch nechtov výrazne vlnkovitý, ryhovitý, je ideálne také nechty mierne zrovnať jemným penovým pilníkom. Tento penový pilník použite aj v prípade, že prechádzate z gélových nechtov na lak do lampy One step a máte na nechtoch ešte posledné zvyšky uv gélu. Pokiaľ však máte svoje prírodné nechty v poriadku, veľmi kvalitné alebo priemerne kvalitné, penový ani žiadny iný pilník na povrch nechtu nepoužívajte.

2. FÁZA - DOKONALÉ ODMASTENIE NECHTOV

Teraz nechty veľmi starostlivo odmastíme špeciálnou acetónovou tekutinou (predáva sa v dvoch veľkostiach, 100 ml za 120 Sk alebo 500 ml za 345 Sk. Odmastenie nechtov vykonávame vždy kvalitnou buničinou, nikdy nie kozmetickým tampónom, pretože ten "chlpatí" a tieto chĺpky zanechá ako povrchu nechtov, tak tiež následne sa môže dostať do laku. potivosť nechtov, ktorá sa na pohľad nijako neprejavuje, ale zistí sa to dodatočne, keď BB lak nemá takú výdrž, akú by mal mať, tj cca 10 - 12 dní.V týchto prípadoch odporúčame pre zvýšenie odmastenia nechtov použiť ešte špeciálny dezinfekčný prípravok, ktorý sa volá Nail Prep, ten zaistí ešte dokonalejšie odmastenie prírodného nechtu a lepšiu priľnavosť laku BB lak.Najprv by sa teda necht odmastil acetónovou tekutinou a potom ešte tekutinou Nail prep. Potom si už na nechty nesiahajte.

3. FÁZA - APLIKÁCIA PRVEJ VRSTVY ​​LAKU BB lak

Teraz už môžeme začať s aplikáciou prvej veľmi tenkej vrstvy Vami zvoleného farebného laku BB lak.. Štetček starostlivo utierame o hrot fľaštičky tak dlho, až máme istotu, že je v ňom malé množstvo laku. Začíname lakovať skôr od stredu nechtu a postupne lak starostlivo roztierame po celej ploche nechtu. Nezačínajte s lakovaním pri nechtovom lôžku, aby sme predišli tomu, že sa lak bude dotýkať kožičky. Preto je ideálne začínať od stredu nechtu a občas otáčať štetec tak, aby sme využili väčšinu laku na ňom. Snažte sa o čo najtenšiu vrstvu, tá by mala byť v podstate "polopriehľadná". Keď je prvá vrstva na všetkých nechtoch hotová, dajte ju vytvrdiť na 1 minútu do LED/UV lampy (alebo na 2 minúty do UV lampy). Pokiaľ by ste aplikovali hrubšiu vrstvu, lak by sa Vám na nechte po vytvrdnutí mohol zvlniť. Preto vždy dbajte na veľmi tenké vrstvy. Palce je vhodné vytvrdzovať ešte o chvíľu dlhšie samostatne zvlášť, pretože na nich máme väčšiu plochu a navyše sú v lampe položené zošikma, takže sa ľahko môže stať, že nebudú dostatočné vytvrdené.

4. FÁZA - APLIKÁCIA DRUHEJ VRSTVY ​​BB lac 

Potom, čo sme si isté, že prvá vrstva je riadne vytvrdená a že nikde lak nestiekol ku kožičke, môžeme začať s aplikáciou druhej veľmi tenkej vrstvy laku BB lak rovnakým spôsobom, ako pri prvej vrstve. Druhá vrstva úplne a zjednotí farebnosť laku. Vytvrdzujeme opäť v LED lampe po dobu 1 minúty (alebo v UV lampe po dobu 2 minút).
V prípade, že sme aplikovali niektorú z NEONOVÝCH FARIEB, môžeme pre lepšie zjednotenie farby a vyšší efekt žiarivosti aplikovať ešte tretiu, veľmi tenkú vrstvu, ktorú opäť vytvrdíme v LED lampe 1 minútu alebo UV lampe 2 minúty.

Záverečné odporúčanie: Neónové farby budú ešte sýtejšie a žiarivejšie, pokiaľ ako prvú podkladovú vrstvu použijete biely lak One step č, 1. Potom až naneste 2 vrstvy neónového laku BB lak. Výsledok Vás prekvapí

Záverečné upozornenie: Nikdy nepracujte s gélovými produktmi v blízkosti okna s priamym slnečným svitom alebo vo vonkajších priestoroch, ako sú terasy, balkóny, dvory, záhrady! UV žiarenie Vám všetky produkty vytvrdia vo fľaštičkách alebo téglikoch. Tým sú potom produkty navždy znehodnotené. Taktiež si dávajte pozor, aby ste gélové produkty mali uložené z dosahu svitu Vašej UV/LED lampy. Dosah svitu lampy môže Vaše produkty taktiež vytvrdiť priamo vo fľaštičkách, vrátane štetcov s gélom pri aplikácii gélovej modeláže. Lampu teda majte vždy bokom a nepracujte priamo pred ňou.