Manikúra a aplikácia GÉL LAKU BIO NAILS

Pre koho je vhodná?

Pre každého, kto chce svoje prírodné nechty výrazne spevniť a zároveň využiť extra dlhú výdrž, ktorú Gél lakový systém ponúka, čo sú 3 - 4 týždne. Gél lak je vhodný pre všetky typy prírodných nechtov, kratších aj stredne dlhých a môže veľmi dobre s výdržou obstáť aj pri manuálne namáhaných nechtoch. Aplikácia Gél laku je naozaj veľmi jednoduchá a je vhodná ako pre profesionálky, tak pre domáce využitie. Gél lakový systém znamená aplikáciu celkom 4 vrstiev Gél laku. Podkladového priehľadného, ​​potom dve vrstvy farebného Gél laku a na záver ukončovací priehľadný Gél lak s vysokým leskom (ktorý môže byť výpotkový alebo bezvýpotkový).

Najprv vykonáme manikúru podľa postupu uvedeného v úvodnom bode (bez aplikácie záverečného výživného olejčeka). Potom celý povrch každého nechtu jemne zmatníme blokom (penovým pilníkom). Potom aplikujeme špeciálnu dezinfekčnú a odmasťujúcu tekutinu Nail prep (alebo Antifungal solution) a to starostlivo, po celej dĺžke nechtu, vrátane kožičky. Teraz si už na nechty nesmieme siahať, aby sme si ich znova nezamastili. Potom aplikujeme ďalšiu špeciálnu tekutinu, ktorá sa volá priľnavač gélu (Primer). Ten nanášame iba na necht, nikdy nie na kožičku. Počkáme chvíľočku na zaschnutie tekutiny alebo môžeme nechty na chvíľu vložiť do lampy. Teraz aplikujeme prvú vrstvu podkladového priehľadného gél laku v jednej tenšej vrstve a pretiahneme aj spodný okraj nechtu (zabalíme necht). Vytvrdíme v uv/ľad lampe 1 minútu (alebo v uv lampe 2 minúty). Vzniknutý výpotok na povrchu nemusíme stierať.

Potom aplikujeme farebný Gél lak v tenkej vrstve a opäť pretiahneme cez voľný okraj nechtu (zabalíme necht). Vytvrdíme v uv/ľad lampe 1 minútu (alebo v uv lampe 2 minúty). Nestierame výpotok. Znovu rovnakým spôsobom aplikujeme ďalšiu vrstvu farebného Gél laku, aby sa farba krásne scelila. Nestierame výpotok. Na záver aplikujeme priehľadný ukončovací Gél lak a opäť pretiahneme cez voľný okraj nechtu (zabalíme necht). Vytvrdíme v uv/ľad lampe 1 minútu (alebo v uv lampe 2 minúty). Stierame výpotok iba v prípade, že sme na záver aplikovali výpotkový Gél lak. Zotretie výpotku prevedieme tak, že na buničinový štvorček aplikujeme čistič nechtov (cleaner) a mechanicky výpotok z povrchu nechtu zotrieme. Na záver môžeme aplikovať výživný nechtový olejček na kožičku okolo nechtov. Hotovo!

gel-lak-1

Odstránenie

Vykonáva sa pilovaním pomocou profesionálneho papierového pilníka strednej hrubosti, napríklad 100/180. Najprv začneme povrch Gél laku odpilovávať hrubšou stranou pilníka (100). Potom, čo je väčšina farebného Gél laku odstránená, pokračujeme jemnejšou stranou pilníka (180) až do úplného odstránenia farebného Gél laku. Potom už nechty iba dohladíme jemnejším penovým pilníkom. Nikdy sa nesnažte odpilovať aj pôvodnú podkladovú vrstvu gél laku. Tá na nechte neustále zostáva a tým si neustále ochraňujeme naše prírodné nechty pred postupným oslabovaním zbytočným prílišným pilovaním.

Potom, keď chceme ihneď znovu aplikovať Gél lak, robíme všetko úplne rovnako, ako pri prvej aplikácii.

Malinkatá rada

Pokiaľ chcete nechty výrazne spevniť, odporúčam podkladový Gél lak aplikovať v dvoch vrstvách. A to tak, že prvá vrstva môže byť veľmi tenká a pri druhej vrstve sa snažte málinko vymodelovať C oblúk nanesením Gél laku pozdĺžne na povrchu nechtu a štetcom ho málinko vymodelovať do oblúčika. Takto spevnený základ potom následne oveľa viac obstojí pri nárazoch a nechty vydržia až 4 týždne. Na toto spevnenie je veľmi vhodný priehľadný podkladový gél lak grafén. Vďaka jeho málinko hustejšej konzistencii je možné s ním nielen vytvarovať C oblúk, ale tiež je s ním možné aj o kúsok predĺžiť necht na papierovú šablónu.

Gél lakový systém je v ponuke veľmi široký, môžete mať buď Gél lak tzv. 2v1, teda priehľadný nadlak aj podlak zároveň (ten je vždy s výpotkom). Alebo môžete mať samostatne podkladový Gél lak (vždy s výpotkom, napríklad Grafen), ktorý je buď priehľadný alebo zatónovaný do telových odtieňov. A ďalej samostatne ukončovací Gél laky, ktoré môžu byť buď s výpotkom alebo bez výpotku (Quick finish). V ukončovacích bezvýpotkových Gél lakoch ďalej nájdete okrem priehľadného aj glitrový strieborný, glitrový zlatý, jemne trblietavý alebo zatónovaný do nude telových či ružových odtieňov.

Ukončovací bezvýpotkový Gél lak Quick finish je skvelý nielen ako záverečný lesk na Gél lakové alebo gélové nechty, ale tiež ho využijeme vo chvíli, keď chceme zalešťovať efektový prášok Aurora, ktorý na každej farbe vykúzli nádherný lesklo kovový nádych. Aurora prášok sa vždy zalešťuje do vytvrdeného bezvýpotkového produktu a potom sa musí "pregelovať" priehľadným výpotkovým produktom.

Všetky farebné Gél laky je možné využiť aj do klasickej gélovej modeláže a pracovať s nimi rovnako ako s farebnými gélmi. Najúžasnejšie, čo sa týka pigmentácie a parádneho krytia už v prvej vrstve, sú Gél laky Easy radu BIO nails.

Čo všetko budete potrebovať na manikúru a aplikáciu Gél laku - TU.