Podrobný postup aplikácie hypoalergénneho gél lakového systému EP GEL POLISH NO HEMA od BIO-NAILS

Gél lak je vhodný pre každú ženu, ktorá chce svoje prírodné nechty výrazne spevniť a zároveň využiť extra dlhú výdrž, ktorú Gél lakový systém ponúka, čo sú 3 týždne. Gél lak je vhodný pre všetky typy prírodných nechtov, kratších aj stredne dlhých a môže veľmi dobre s výdržou obstáť aj pri manuálne namáhaných nechtoch. Aplikácia Gél laku je naozaj veľmi jednoduchá a je vhodná ako pre profesionálky, tak pre domáce využitie. Gél lakový systém znamená aplikáciu celkom 3 - 4 vrstiev Gél laku. Podkladového priehľadného, ​​potom 1 - 2 vrstvy farebného Gél laku a na záver ukončovací priehľadný Gél lak s vysokým leskom bezvýpotkový.

Najprv vykonáme manikúru, čo je dokonalá úprava tvaru a dĺžky nechtu profesionálnym papierovým pilníkom strenia hrubosti (napríklad pilník na prírodné nechty BIO-NAILS z jednej strany strednej a z druhej strany jemnej hrubosti 180/240). Len pre informáciu, hrubosť každého pilníka je vyjadrená číslom. Čím vyššie číslo (napr. 240), tým jemnejší je pilník, čím nižšie číslo, tým hrubší je pilník (napr. 100).

 

.

Ďalej vykonáme zatlačenie a odstránenie kožičky (napríklad pomocou pomarančového drievku či kovového zatlačovača a zrezávača kožičky Wirmet). Odstránenie kožičky je možné tiež vykonať brúskou, pomocou špeciálnych fréz z tvrdokovu (karbid, volfram), tzv. plamienka (slzy) a guličky. Pred odstránením kožičky je ideálne aplikovať špeciálnu tekutinu, ktorá sa volá zmäkčovač kožičky (cuticle remover). Jedná sa o nemastnú tekutinu, ktorú potrite kožičku, aby počas sekundy krásne zmäkla a podarila sa Vám tak ľahšie zatlačiť a odstrániť zrezávačom (alebo guličkou frézkou). Ak použijete zmäkčovač AHA od značky Kinetics, nemusíte ho stierať. V prípade, že máte kožtičky na nechte veľmi málo, nemusíte používať zrezávač kožečky, bude Vám stačiť kožičku iba zatlačiť.

.
.
.
.
.
.

Potom celý povrch každého nechtu jemne zmatníme blokom (penovým pilníkom) strednej hrubosti, aby sme necht jednak povrchovo zrovnali, ale hlavne ho zbavili prirodzenej mastnoty. Necht by mal byť takto starostlivo zmatnený celoplošne, aby vyzeral ako "pocukrovaný". Oprášime povrch nechtu štetcom na oprašovanie. Od tejto chvíle už si nikdy nesiahajte na povrch nechtov, aby ste si ich opäť nezamastili.

.
.
.

Potom aplikujeme špeciálnu odmasťujúcu a čistiacu tekutinu Cleaner na buničinový štvorček a starostlivo s ním utrieme celý povrch nechtov od zvyškov prachu, starostlivo sa venujeme priestoru pri kožičke, kde sa prach najviac zdržuje. Následne pre ešte dokonalejšiu dehydratáciu nanesieme dezinfekčnú a odmasťujúcu tekutinu Nail prep (alebo Antifungal solution) a to starostlivo, po celej dĺžke nechtu, vrátane kožičky. Nechajte zaschnúť na vzduchu pár sekúnd.

.
.
.
.

Teraz si už na nechty opäť nesmieme siahať, aby sme si ich znova nezamastili. Potom aplikujeme ďalšiu špeciálnu tekutinu, ktorá sa volá priľnavač gélu (Primer alebo Bonder). Pre alergičiek odporúčame špeciálny šetrný bezkyselinový priľnavač gélu bez obsahu HEMY Ultra bond.

.

Ten nanášame vo veľmi malom množstve (veľa utrite štetec o hrot fľaštičky) iba na necht, nikdy nie na kožičku. Dbáme starostlivo na to, aby priľnavač nikdy nestiekol ku kožičke! Počkáme chvíľočku na naozaj dokonalé zaschnutie tekutiny alebo môžeme nechty na chvíľu vložiť do lampy, aby sme urýchlili schnutie priľnavača. Je veľmi dôležité, aby priľnavač bol dobre zaschnutý. U priľnavača vždy platí, že pokiaľ je ho vo fľaštičke už malé množstvo na dne, tak ho už lepšie ho vyhodiť a kúpiť si nový. Zvyškový priľnavač je totiž už veľmi spojený s prachom a prestáva byť pri konci funkčný.

Teraz aplikujeme prvú vrstvu podkladového priehľadného gél laku EP GÉL POLISH BASE NO HEMA v jednej tenkej vrstve a pretiahneme aj spodný okraj nechtu (zabalíme necht). Vytvrdíme v uv/ľad lampe 1 minútu (alebo v uv lampe 2 minúty). Vzniknutý výpotok na povrchu nemusíme stierať.

.

Pokiaľ chceme nechty mať viac spevnené, môžeme aplikovať druhú tenkú vrstvu podkladového gél laku EP GEL POLISH NO HEMA a vytvrdíme ho rovnakým spôsobom. Je tiež možné u tejto druhej vrstvy maličko vymodelovať C oblúk, vďaka ktorému budete mať zaistenú ešte vyššiu pevnosť, tvrdosť a odolnosť proti nárazom, ktorým sú denne nechty vystavené. A to hlavne v prípade, že sa venujete manuálnej práci. Nezabudnite vždy pretiahnuť spodný okraj nechtu. Po tejto druhej podkladovej vrstve nemusíte stierať výpotok. Ale keď ho zotrite (špeciálnou tekutinou Cleaner, nanesenou na buničinu) a následne povrch gél laku jemne prepilujete penovým pilníkom a oprášite oprašujúcim štetcom, bude to lepšie, pretože okrem porovnania tvaru ešte zaistíme následné lepšie priľnutie farebného gél laku a jeho prípadné "nesťahovanie sa" od krajov, ktoré niekedy môže nastať.

.
.

Potom aplikujeme akýkoľvek farebný EP GEL POLISH NO HEMA v tenkej vrstve a opäť pretiahneme cez voľný okraj nechtu (zabalíme necht). Vytvrdíme v uv/ľad lampe 1 minútu (alebo v uv lampe 2 minúty). Nestierame výpotok. Znovu rovnakým spôsobom aplikujeme v prípade potreby ďalšiu tenkú vrstvu farebného Gél laku EP GEL POLISH NO HEMA, aby sa farba krásne scelila. Nestierame výpotok.

Na záver aplikujeme priehľadný ukončovací bezvýpotkový EP GEL POLISH TOP NO HEMA a opäť pretiahneme cez voľný okraj nechtu (zabalíme necht). Vytvrdíme v uv/ľad lampe 1 minútu (alebo v uv lampe 2 minúty).

.

Na záver môžeme aplikovať výživný nechtový olejček na kožičku okolo nechtov pre alergikov EP CULICLE OIL NO HEMA od BIO-NAILS s praktickým kvapkadlom, bez obsahu HEMY. Alebo tiež hydratačný zamatovo hebký ľahký krém na ruky, ktorý ich krásne zjemní, prevonia a zvláčni, ale bez pocitu mastnoty. Hotovo

.
.

Podrobný postup odstránenia hypoalergénneho gél lakového systému EP GEL POLISH NO HEMA od BIO-NAILS

Odstránenie je možné vykonať tromi spôsobmi

  1. Pilovaním za pomoci profesionálnych pilníkov strednej hrubosti

  2. Brúskou za pomoci frézy strednej hrubosti

  3. Bez pilovania tzv. zabaľovacou technikou za pomoci acetónovej tekutiny

Pokiaľ ste alergička, tak určite nie je ideálne vykonávať odstraňovanie gél laku metódou číslo 3., teda bez pilovania, tzv. zabaľovacou technikou. Acetónová tekutina môže byť pre Vás tiež alergizujúcou zložkou a navyše z dlhodobého hľadiska môže nechty veľmi oslabiť. Určite Vám odporučíme odstraňovanie gélových či gél lakových materiálov klasickým pilovaním alebo rýchlejšou metódou – za pomoci brúsky so správne zvolenou frézkou.

NEBOJTE SA PILOVANIA!!!

Pilovanie je paradoxne tou najšetrnejšou metódou odstraňovania všetkých gélových produktov!! Len je potrebné vedieť, ako na to, aby ste si nepoškodili Váš prírodný necht!! Pokiaľ sa pilovanie vykonáva správne, tak z dlhodobého hľadiska si nemôžete nijako poškodiť, oslabiť či propilovať Váš prírodný necht. Vďaka správnemu odstraňovaniu gélových a gél lakových materiálov môžete nepretržite nosiť gélové nechty niekoľko rokov, bez obáv z poškodenia či oslabenia. Prečítajte si náš podrobný návod, hlavne začiatočníčky, ktoré často pri odstraňovaní gélových produktov chybujú a dokážu si nevedomky veľmi oslabiť prírodné nechty.

1. Odstránenie gél lakového materiálu pilovaním za pomoci profesionálnych pilníkov strednej hrubosti (vhodné pre alergičky)

Po cca 3 týždňoch nechty odrastú a Vy si potrebujete materiál odstrániť a urobiť nové gél lakové nechty. Ako na to? Potrebujete na to nasledujúce pomôcky:

.
.
.
.
.
.

Zásadou pre správne odstránenie gél lakového materiálu pomocou pilovania profi pilníkom je to, že NIKDY NESMIETE ODSTRAŇOVAŤ MATERIÁL ÚPLNE CELÝ, AŽ NA PRÍRODNÝ NECHET! To je potom podstatou úspechu pri tom, aby sme si ochránili z dlhodobého hľadiska prírodný necht pred poškodením, propilovaním, oslabením! Je dôležité si uvedomiť, že pokiaľ budeme pri odstraňovaní gél laku postupovať rozumne, nikdy si nemôžeme akokoľvek poškodiť náš prírodný necht! Zásada teda je PONECHAŤ ČASŤ MATERIÁLU NA NECHTE A NIKDY NEPILOVAŤ AŽ DO KONCA! U začiatočníc odporúčame, aby si robili podkladového priehľadného gél laku (base) pre istotu 2 tenkej vrstvy. Jednak budete mať nechty ešte pevnejšie a hlavne sa potom nemusíte pri odstraňovaní materiálu obávať, že by ste pilníkom do dostali až na Váš prírodný necht. A môžete byť úplne pokojné, že skutočne sa s Vašimi nechtami nemôže nič stať.

Takže - gél lakový materiál odstraňujeme pocitovo zhruba z dvoch tretín. Pilujeme teda pilníkom strednej hrubosti 150/180 tak dlho, kým nie je preč farba a potom sa už musíme zastaviť (strana s ružičkami je tá jemnejšia). Pôvodný podkladový gél lak base priehľadný na nechte musí zostať, nepilujeme teda všetko až do konca!!! Materiál okolo kožičky sa Vám podarí lepšie a starostlivejšie odstrániť veľmi tenkým pilníkom zúženým, ktorý je na to určený, vďaka tej jeho tenkosti sa Vám podarí dostať sa dobre do bokov nechtov, ku kožičke. Opäť postupujte opatrne a odstráňte iba farbu, nepilujte prvú vrstvu - podkladový gél lak. Následne vezmite jemný penový pilník a dohlaďte celý povrch nechtov. Potom oprášte kefkou povrch nechtov od jemného mikroprachu a na záver naneste tekutinu Cleaner na buničinový štvorček a starostlivo očistite celý povrch nechtov. Zvlášť starostlivo sa venujte priestoru okolo kožičky. Na povrch nechtov si nikdy nesiahajte, aby ste si ho nezamastili.

Ďalej potom už postupujte úplne rovnako, ako by ste robili gél lakový systém prvýkrát. Aplikujte dehydratačnú tekutinu Nail prep (alebo Antifungal solution), maličké množstvo tekutiny priľnavač gélu Ultra bond a už potom podkladový gél lak priehľadný (base) jednu alebo dve vrstvy, 1 - 2 vrstvy farebného gél laku a na záver ukončovací lesk Top.

Takto celoročne keď budete opatrne, rozumne materiál pilovať, nemusíte sa nikdy obávať problémov s poškodením Vašich prírodných nechtov.

2. Odstránenie gél lakového materiálu brúskou (vhodné pre alergičky)

Pokiaľ viete, že Vás gél lakové nechty baví, že Vám vyhovujú a že sa im budete dlhodobo venovať, určite sa Vám pre domáce využitie oplatí investovať do brúsky! Tá Vám totiž neskutočne uľahčí odstraňovanie gélových či gél lakových materiálov a hlavným benefitom je veľká úspora času oproti klasickému ručnému pilovaniu pilníkom!

NEBOJTE SA BRÚSKY!

Brúska je fakt pecka, pretože jednoducho urobíte štyri ťahy zhora nadol a gélový materiál je v podstate odstránený. Vždy je potrebné dodržiavať zásadu, že musíte mať vhodnú frézku na odstránenie konkrétnych materiálov. Všeobecne platí, že gél lakový materiál by mal byť odstraňovaný jemnejšími frézkami so žltým či červeným označením prúžku, pri tvrdších gélových či akrylových materiáloch sa väčšinou volí frézka hrubšia, s modrým či zeleným označením prúžku. Brúsku nikdy nenastavujeme na plný výkon, vždy cca na 3/4. Ďalej platí, že s frézkou sa pohybujeme po nechte opatrne zhora nadol, nikdy nezostávame stáť na jednom mieste, s frézkou sme stále v pohybe zhora nadol, pomaly, plynule a bez obáv. Materiál, ktorý sa nemusí podariť dobre odstrániť pri okrajoch nechtov, môžeme tak ručne dopilovať tenkým zúženým pilníkom 100/180. Na záver opäť zarovnáme dohladíme celý povrch nechtov penovým pilníkom a očistíme povrch nechtov buničinovým štvorčekom s tekutinou Cleaner. Ďalej potom už postupujete úplne rovnako, ako by ste robili gél lakový systém prvýkrát.

Výhodou brúsky je aj to, že si s ňou môžete urobiť tzv. prístrojovú manikúru. K nej stačí si zakúpiť vhodné nástavce - tzv. guličky na odstraňovanie kožičky alebo olivky na "podbehnutie" kožičky. Pred touto metódou je určite vhodné použiť zmäkčovač kožičky, ktorý ju skvele počas sekundy zvláčni a hydratuje. Oveľa ľahšie a lepšie sa potom odstráni.

Na domáce použitie je vhodné si kúpiť brúsku, na ktorú sa môžete spoľahnúť, že nebude slabá, že bude mať dostatočný počet otáčok. 30 - 35 tisíc. Príliš lacné brúsky celkom iste asi zo začiatku fungovať budú, ale nebudú mať dostatočnú ochranu proti vniknutiu prachu do motora či rúčky. Ďalej pri slabom výkone sa môžu doslova zastavovať na povrchu nechtu a tým Vás môžu veľmi sklamať. Veľmi lacné brúsky teda môžu znamenať skorú reklamáciu v súvislosti so "zadretím" motora vďaka prachu, ktorý samozrejme pri brúsení gélových produktov vzniká. Veľmi dôležité je aj občas správne brúsku čistiť od prachu podľa návodu.

.
.
.
.
.
.
.

3. Odstránenie gél lakového materiálu bez pilovania tzv. zabaľovacou technikou (nie je ideálny pre alergičky)

Zabaľovacia technika znamená, že necháme na nechty pôsobiť acetónovú tekutinu, a to cca 8 – 10 minút. uzavretú vo fólii či remover náprstku. Pokiaľ sa žena alergička rozhodne pre túto techniku, rozhodne odporúčame z našej ponuky použiť tú najšetrnejšiu tekutinu, ktorú výrobca ponúka, ktorá toľko nevysušuje nechty vďaka olejovým prísadám:

.

Na odstraňovanie ďalej potrebujeme buničinu a remover náprstky alebo jednorazové remover fólie.

POSTUP

Najskôr čiastočne odpilujete materiál za pomoci profi pilníka strednej hrubosti 150/180.

.

Buničinový štvorček si rozstrihnite na 4 malé štvorčeky. Táto veľkosť je ideálna. Naň naneste tekutinu Remover a priložte na necht. Potom starostlivo nasaďte Remover náprstok. Tekutina musí byť na nechte dokonale uzavretá, aby mohla pôsobiť. V prípade, že použijete alobalové fólie, dbajte taktiež na starostlivé uzavretie, aby tekutina nemala možnosť vyprchať. Postupne tak "zabaľte" všetky nechty. Tekutinu nechajte pôsobiť cca 8 – 10 minút.

.
.
.

Potom odstráňte náprstky, gél lak na nechtoch povolí a Vy ho môžete ľahko z nechtov mechanicky odstrániť (zoškrabkať) pomarančovým drievkom alebo špeciálnym kovovým zatlačovačom, ktorý je oveľa pevnejší a odstraňovanie s ním ide lepšie. Táto metóda veľmi dobre funguje.

Na úplné odstránenie gél laku môžete použiť na záverečné dočistenie jemný penový pilník.

.
.
.

Dôležité upozornenie
Nikdy nepracujte s gélovými produktmi v blízkosti okna s priamym slnečným svitom alebo vo vonkajších priestoroch, ako sú terasy, balkóny, dvory, záhrady!
UV žiarenie Vám všetky produkty vytvrdia vo fľaštičkách alebo téglikoch. Tým sú potom produkty navždy znehodnotené.
Taktiež si dávajte pozor, aby ste gélové produkty mali uložené z dosahu svitu Vašej UV/LED lampy. Dosah svitu lampy môže Vaše produkty taktiež vytvrdiť priamo vo fľaštičkách, vrátane štetcov s gélom pri aplikácii gélovej modeláže. Lampu teda majte vždy bokom a nepracujte priamo pred ňou.
Gélové produkty uchovávajte vždy mimo dosahu detí a mimo dosahu slnečného svitu, pokiaľ možno, na chladnejšom mieste Vášho obydlia alebo salónu.