Pleseň na nechte

Otázka Lenka

Dobrý deň,

idem si k vám pre radu. Už pár rokov si robím gél lak prevažne teda používam gél laky z aliexpressu a nemám s tým nejaký problém, ale už dlhšiu dobu zvažujem kúpu gél lakov tu u nás a dnes som narazila na vaše stránky, ktoré ma veľmi zaujali. Veľmi sa mi tam všetko páči a máte to krásne popísané...????

Ale teraz sa mi stala taká nemilá vec. Objavila sa mi na jednom nechte pri ruke pleseň a vôbec netuším prečo. Nechty robím len sebe a sestre a tá má nechty v poriadku, ale na nete som vyčítala, že som mohla mať zle urobený lak a medzi nechtom a lakom sa mi mohla dostať voda a potom vznikne pleseň. Bohužiaľ si nie som vedomá toho, že by som tam mala nejakú vadu aby sa mi toto stalo ... ale je to možné ???? stále si lámu hlavu nad tým, ako sa to mohlo stať a ako tomu nabudúce predísť .. pozerala som že máte v ponuke nejaké vodičky ako prevenciu proti plesni, ale neviem ktorú zaobstarať ... a či to dobre chápem, tak by som teda najskôr natrela necht tým na prevenciu proti plesni alebo postačí ten nail prep dezinfekcia? Neviem čo je lepšie zvoliť a ako predísť ďalšej plesni. Do teraz som dávala len primer od nani nails a potom basi atď... Veľmi ďakujem za odpoveď. Prajem pekný deň.
Lenka


Odpoveď Eva

Pekný deň, slečna Lenka,

veľmi ma teší, že ste objavili naše stránky ) Sme veľmi radi, že sa v nich dokážete dobre orientovať a oceňujete naše popisy, o to sme sa snažili, aby naše zákazníčky boli na našich stránkach rady a zároveň sa aj dozvedeli potrebné informácie. Čo sa týka Vášho problému s plesňou, tak z toho si naozaj vôbec nič nerobte, pretože toto, čo opisujete, sa stalo mnohým ženám, vrátane mňa. A je to skutočne väčšinou tak, že sa pri aplikácii gélového produktu urobí nejaký malý odchlipok alebo sa vytvorí bublinka a začne sa pod materiál dostávať voda a plesne bohužiaľ sú extrémne rýchle.

Ďalším variantom vzniku plesní býva odlúčenie nechtu od nechtového lôžka vďaka dlhodobému používaniu tzv. zabaľovacej techniky pri odstraňovaní gél lakových materiálov. Tekutina, ktorá sa na tú zabaľovaciu techniku ​​používa, je vlastne 100% acetón a ten z dlhodobého hľadiska sa pri tom zabalení nechtu začne dostávať pod necht a tam bohužiaľ nemilo pôsobí a preniká ďalej a ďalej pod necht, až sa necht odlúči od lôžka a voda , Ktorá sa tam dostáva, opäť spôsobí rýchlu pleseň. A dôvody môžu byť ďalšie aj tie, že žena si niekde nejako viac privrie necht, napríklad do dverí auta. Tým sa tiež dokáže odlúčiť necht od nechtového lôžka. Takže tých dôvodov získania plesne môže byť skrátka viac. Nič si z toho teda nerobte, včasná liečba všetko zachráni.

V každom prípade Vám ale teraz odporúčam, aby ste na tento necht nedávali vôbec nič, žiadne laky ani gél laky. Vydržte to prosím bez akéhokoľvek gél laku či laku na nechty a určite sa Vám to oplatí. Ideálne je ponechať necht úplne prírodný, čo najviac krátky a aplikovať niekoľkokrát denne jeden z produktov na liečbu – buď Antifungal alebo Fungian. Oba tieto prípravky majú v podstate zhodné zloženie, len sú od iných výrobcov. Produkty sú tekutinou so štetčekom, okamžite zaschnú na vzduchu. Aplikácia je ideálna po každom umytí rúk a ďalej hlavne na noc. Potiera sa celá plocha povrchu nechtu a potom ešte je dobré sa snažiť štetcom potierať čo najviac pod necht. Takto keď sa budete intenzívne venovať liečbe, trúfam si povedať, že by mohlo byť po probléme cca za mesiac.

Neviem samozrejme, v akom štádiu pleseň máte, ale predpokladám, že na začiatku. Pokiaľ by ste pleseň ihneď neliečili a nechali to tak, tak pleseň bude postupovať ďalej, hlbšie, až k nechtovému lôžku a to by potom bolo liečenie dlhé, môže byť pokojne až na rok. Určite to teda nepodceňujte a hneď sa do liečby pustite a hlavne si na necht nič nedávajte. Z preventívneho hľadiska by som tekutinu aplikovala aj pod ostatné nechty. Čo sa týka produktov Antifungal alebo Fungian, tak to sú zároveň vďaka obsahu dezinfekcie skvelé dehydrátory. Tieto prípravky sa teda používajú aj namiesto Nail prepu. A tá žena, ktorá mala niekedy pleseň, by potom tieto prípravky mala z preventívneho hľadiska používať neustále namiesto toho Nail prepu. Sú to skrátka silné dezinfekčné a antibakteriálne protiplesňové tekutiny. Veľa ich predávame aj ako liečbu či prevenciu plesní na nohách.

Postup aplikácie gél laku by bol teda úplne rovnaký, ako ste zvyknutá, len by ste po zdrsnení prírodného nechtu namiesto Nail prepu použili Antifungal alebo Fungian, potom priľnavač gélu (Primer, Bonder) a potom už prvú vrstvu podkladového gél laku. Ale teraz iba na zdravé nechty, ten s plesňou nechať tak)
Pokiaľ budete mať akékoľvek ďalšie otázky alebo si nie ste čímkoľvek istá, tak samozrejme sa pýtajte ďalej, vždy rada odpoviem.
Prajem pekný večer a krásne februárové dni.
Eva


Odpoveď Lenka

Veľmi pekne ďakujem za rady? Začnem kupovať vaše výrobky. Už sa teším ????a či to dobre chápem,tak sú všetky tie laky asi šetrnejšie ako iné značky že?
No a tá pleseň, zaujímavé je to, čo ste písala s tým acetónom. To by ma vôbec nenapadlo.. teraz možno budem mať blbú otázku, ale keď teda každých cca 14 dní zložím lak tým acetónom, tak sa mi to tam viac a viac prehlbuje? Nemôžu mi potom tie nechty odpadnúť ?????????ospravedlňujem sa, ani neviem, ako takú otázku sformovať ????je keďtak nejaká iná lepšia Vodička,ktorú je zložiť?????


Každopádne ten plesnivý necht mám už niekoľko rokov narušený. Rastie mi s takou čiarkou. Vyzerá to ako prasknuté, ale na povrchu je necht hladký, tak je to asi v spod? Netuším, ale občas sa mi na konci rozštiepi, keď mám veľmi dlhý necht a bez gellaku. Tak to asi prasknuté bude ... nepoznám názvy častí nechtu, tak sa to skúsim nejako popísať? miestach. Ale len o trošku. Je možné, že by mi tam teda mohla nejako zostať voda a potom sa tvorila pleseň? Skúsim priložiť fotku zo dňa, keď som objavila pleseň. Je tam vidieť aj tá prasklina. Momentálne používam exoderil. Preventívne dávam aj pod ostatné nechty a potom ešte taký akoby lak. Bolo mi povedané, že musím to škaredé čo najviac ostrihať a potom to tým natierať ... tak priložím fotku aj tej hrôzy čo mám teraz????


Odpoveď Eva

Pekný večer, slečna Lenka,


pozerala som sa na tie fotky Vášho nechtu. Tak som to odhadla správne, Váš problém vznikol z dlhodobého odstraňovania gélových lakov zabaľovacou technikou acetónom. Acetón skrátka narušil prostredie pod nechtom, postupne sa necht odlúčil od nechtového lôžka, preto sa čistiacim nástrojom či pilníkom dostanete až hlbšie pod necht, čo za normálnych okolností pri zdravém nechte by bolo nemysliteľné. Tá čierna čiarka, o ktorej píšete, je taktiež znakom plesne. Pod necht sa jednoducho dlhodobo dostávala voda a baktérie sa v tomto prostredí množia naozaj veľmi rýchlo a spoľahlivo.) Nemusíte sa však strachovať s „odpadnutím nechtu“. Na Vašu otázku, či existuje iná, šetrnejšia tekutina na tzv. zabaľovaciu techniku ​​odstraňovania gélového laku odpovedám, že nie) Stále to bude 100% acetón, u väčšiny značiek. Jediným riešením je teda ihneď prestať túto metódu používať a začať s liečbou plesne, tak, ako som Vám už v predchádzajúcom maile popísala.

Zároveň znovu apelujem na to, aby ste necht nechali voľný a nič naň nedávali. Skracujte si ho na maximum, čo to pôjde. Inak chápem, že ste sa snažili riešiť svoj problém v lekárni, ale verte ma, že produkt Exoderil bohužiaľ pleseň nevylieči. Mám niekoľkoročné skúsenosti s mojimi zákazníčkami, ktoré sa stretávali s liečbou plesní, či už na nohách alebo rukách a jednoducho viem, že tento produkt nezaberá. Neviem, prečo to tak je, asi zloženie nie je dostatočne "silné". Verím, že aj Vy by ste ma v tomto dali za pravdu, že aj po dlhodobejšom používaní Exoderilu sa nič nemení a pleseň je stále rovnaká, prípadne horšia)) Nechám už ale na Vašom rozhodnutí, či s ním budete ďalej pokračovať alebo zvolíte iné, podľa môjho súkromného názoru účinnejšie produkty z našej ponuky - Antifungal alebo Fungian.

Čo sa týka Vašej ďalšej budúcnosti s gél lakovými nechtami, tak Vám radím, aby ste nadobro prestali so zabaľovacou technikou za pôsobnosti acetónu. Aj keby ste si Vás problematický necht úplne vyliečili a znovu sa k tejto metóde odstraňovania vrátili, verte, že skôr či neskôr by ste riešili rovnaký problém. Odporúčam teda pre Vás oveľa šetrnejšiu metódu, a síce odpilovanie gél lakového materiálu profesionálnym pilníkom strednej hrubosti, teda napríklad 180 alebo 150. a potom by sa povrch nechtu iba dohladil jemným penovým pilníkom. Pilovanie by ste vykonávali vždy tak, že by ste nepilovali "až do konca", až na prírodný necht. Skrátka by ste si na nechte pôvodný podkladový gél lak nechala. Týmto postupom sa potom z dlhodobého hľadiska prírodný necht ochraňuje pred poškodením a zbytočným propilovaním. Nebojte sa teda pilovania, ktoré je paradoxne z dlhodobého hľadiska oveľa šetrnejšie, než tá zabaľovacia technika.
Určite sa tiež pozrite na naše stránky do sekcie Návody - Postupy a tam si prečítajte článok

Zároveň by som vás rada upozornila na šetrný hypoalergénny gél lakový systém od značky Truscada. Pokiaľ by ste chceli do budúcna si na svoje nechty aplikovať kvalitné profi produkty, určite budete s kvalitou nadšená. Zároveň by som Vám aj odporučila používať šetrnejší priľnavač gélu, ktorý je bezkyselinový.

Moje odporúčanie pre Vás do budúcnosti je teda toto Najprv vykonáme manikúru, čo je dokonalá úprava tvaru a dĺžky nechtu pilníkom strenia hrubosti (napríklad pilník na prírodné nechty Truscada polmesiac jemnej a strednej hrubosti 180/240)

Ďalej vykonáme zatlačenie a odstránenie kožičky (napríklad pomocou pomarančového drievka či kovového zatlačovača a zrezávača kožičky Wirmet). Odstránenie kožičky je možné tiež vykonať brúskou, pomocou špeciálnych fréz z tvrdokovu (karbid, volfram), tzv. plamienka (slzy) a guličky.

Potom celý povrch každého nechtu jemne zmatníme blokom (penovým pilníkom) strednej hrubosti, aby sme necht jednak povrchovo zrovnali, ale aj hlavne ho zbavili prirodzenej povrchovej mastnoty. Necht by mal byť takto starostlivo zmatnený celoplošne, aby vyzeral ako "pocukrovaný". Oprášime povrch nechtu štetcom na oprašovanie. Od tejto chvíle už si nikdy nesiahajte na povrch nechtov, aby ste si ich opäť nezamastili.

Potom aplikujeme špeciálnu dezinfekčnú a odmasťujúcu tekutinu Nail prep (alebo Fungian) a to starostlivo, po celej dĺžke nechtu, vrátane kožičky. Nechajte zaschnúť na vzduchu.

nail prep dezinfekcia

alebo

zbavenie mastnoty na nechte - fungian

Teraz si už na nechty opäť nesmieme siahať, aby sme si ich znova nezamastili. Potom aplikujeme ďalšiu špeciálnu tekutinu, ktorá sa volá priľnavač gélu (Primer alebo Bonder), v prípade, že by ste chceli dodržať všetko od značky Truscada, tak priľnavač od tejto značky sa volá Miracle base.

Ten nanášame vo veľmi malom množstve (veľa utrite štetec o hrot fľaštičky) iba na necht, nikdy nie na kožičku. Dbáme starostlivo na to, aby priľnavač nikdy nestiekol ku kožičke! Počkáme chvíľočku na naozaj dokonalé zaschnutie tekutiny alebo môžeme nechty na chvíľu vložiť do lampy., aby sme urýchlili schnutie priľnavača. Je veľmi dôležité, aby priľnavač bol dobre zaschnutý. U priľnavača vždy platí, že ak je ho vo fľaštičke už malé množstvo na dne, tak ho už vyhoďte a kúpte si nový. Zvyškový priľnavač je totiž už veľmi spojený s prachom a prestáva byť pri konci funkčný.

Teraz aplikujeme prvú vrstvu podkladového priehľadného gel laku v jednej tenšej vrstve a pretiahneme aj spodný okraj nechtu (zabalíme necht). Vytvrdíme v uv/ľad lampe 1 minútu (alebo v uv lampe 2 minúty). Vzniknutý výpotok na povrchu nemusíme stierať.

Pokiaľ chceme nechty mať viac spevnené, môžeme aplikovať druhú tenkú vrstvu podkladového gél laku a vytvrdíme ho rovnakým spôsobom. Je tiež možné u tejto druhej vrstvy maličko vymodelovať C oblúk, vďaka ktorému budete mať zaistenú ešte vyššiu pevnosť, tvrdosť a odolnosť proti nárazom, ktorým sú denne nechty vystavené. A to hlavne v prípade, že sa venujete manuálnej práci. Nezabudnite vždy pretiahnuť spodný okraj nechtu. Po tejto druhej podkladovej vrstve nemusíte stierať výpotok. Ale keď ho zotriete (špeciálnou tekutinou Cleaner, nanesenou na buničinu) a následne povrch gél laku jemne prepilujete penovým pilníkom a oprášite oprašujúcim štetcom, bude to lepšie, pretože okrem porovnania tvaru ešte zaistíme následné lepšie priľnutie farebného gél laku a jeho "nesťahovanie sa" krajov.

Potom aplikujeme akýkoľvek farebný Gél lak v tenkej vrstve a opäť pretiahneme cez voľný okraj nechtu (zabalíme necht). Vytvrdíme v uv/ľad lampe 1 minútu (alebo v uv lampe 2 minúty). Nestierame výpotok. Znovu rovnakým spôsobom aplikujeme ďalšiu vrstvu farebného Gél laku, aby sa farba krásne scelila. Nestierame výpotok.

Na záver aplikujeme priehľadný ukončovací Gél lak a opäť pretiahneme cez voľný okraj nechtu (zabalíme necht). Vytvrdíme v uv/ľad lampe 1 minútu (alebo v uv lampe 2 minúty). Stierame výpotok iba v prípade, že sme na záver aplikovali výpotkový Gél lak. Zotretie výpotku vykonáme tak, že na buničinový štvorček aplikujeme čistič nechtov (cleaner) a mechanicky výpotok z povrchu nechtu zotrieme. Na záver môžeme aplikovať výživný nechtový olejček na kožičku okolo nechtov. Hotovo!

Dôležité upozornenie

Nikdy nepracujte s gélovými produktmi v blízkosti okna s priamym slnečným svitom alebo vo vonkajších priestoroch, ako sú terasy, balkóny, dvory, záhrady! UV žiarenie Vám všetky produkty vytvrdia vo fľaštičkách alebo téglikoch. Tým sú potom produkty navždy znehodnotené. Taktiež si dávajte pozor, aby ste gélové produkty mali uložené z dosahu svitu Vašej UV/LED lampy. Dosah svitu lampy môže Vaše produkty taktiež vytvrdiť priamo vo fľaštičkách, vrátane štetcov s gélom pri aplikácii gélovej modeláže. Lampu teda majte vždy bokom a nepracujte priamo pred ňou. Všetky gélové produkty uchovávajte dobre uzavreté v bežnej izbovej teplote, bez prístupu svetla a slnka, napríklad v šuplíku. Veľmi teplé letné počasie gélovým produktom nesvedčí, teplom sa nielen stávajú redšími, ale tiež sa rozťahujú (vzlínajú), preto sa Vám niekedy môže stať, že v lete sa gélové produkty môžu dostať do závitov uzáverov a tam aj teplom zatvrdnúť. Ideálne skladovanie v horúcom letnom počasí je teda v čo najchladnejšom priestore Vašej domácnosti či salónu, avšak nie v chladničke.

Odstránenie gél lakového systému Truscada

Vykonáva sa pilovaním pomocou profesionálneho papierového pilníka strednej hrubosti, napríklad 100/180.

Najprv začneme povrch Gél laku odpilovávať hrubšou stranou pilníka (100). Potom, čo je väčšina farebného Gél laku odstránená, pokračujeme jemnejšou stranou pilníka (180) až do úplného odstránenia farebného Gél laku. Potom už nechty iba dohladíme jemnejším penovým pilníkom. Nikdy sa nesnažte odpilovať aj pôvodnú podkladovú vrstvu gél laku. Tá na nechte neustále zostáva a tým si neustále ochraňujeme naše prírodné nechty pred postupným oslabovaním zbytočným prílišným pilovaním.

Potom, keď chceme ihneď znovu aplikovať Gél lak, robíme všetko úplne rovnako, ako pri prvej aplikácii.

Ďalšou možnosťou je odstránenie gél lakového materiálu za pomoci brúsky, s vhodnou frézou, najlepšie kónického tvaru (ktorá sa zužuje) z tvrdokovu, napríklad karbidu, wolframu alebo keramiky.

Malinkatá rada na záver

Ak chcete nechty výrazne spevniť, určite odporúčam podkladový Gél lak aplikovať v dvoch vrstvách. A to tak, že prvá vrstva môže byť veľmi tenká a pri druhej vrstve sa snažte málinko vymodelovať C oblúk nanesením Gél laku pozdĺžne na povrchu nechtu a štetcom ho málinko vymodelovať do oblúčika. Takto spevnený základ potom následne oveľa viac obstojí pri nárazoch a nechty vydržia až 4 týždne. Druhou vrstvou je možné tiež málinko predĺžiť necht na papierovú šablónku.

Gél lakový systém pre alergikov je v našej ponuke veľmi široký, môžete mať aj tzv. NM gél, čiže gél lak, ktorý je vhodný na tzv. "nahú manikúru". Táto varianta je veľmi jednoduchá, bez použitia farebných gél lakov, pretože NM gél je vlastne kombináciou gél laku na prírodný necht a jemné farby dohromady. Ide teda o jedinečné, jemne zatónované gél laky, v prekrásnych nude odtieňoch. Týmto gél lakom dávajú prednosť konzervatívne ženy, ktoré nechcú na nechtoch akejkoľvek farebnosti a chcú iba „nádychové“, polopriehľadne rôzne tónované produkty alebo tiež ženy v zdravotníctve a ďalších profesiách, kde je kladený dôraz na krásny vzhľad nechtov, avšak bez výrazných tónov. Na záver tejto "nahej manikúry", ktorú je ideálne vždy aplikovať v dvoch tenkých vrstvách, vždy určite odporúčam ukončovací bezvýpotkový gél lak No wipe.

Samozrejme, pokiaľ sa rozhodnete, že chcete aplikovať na zatónovaný NM gél akýkoľvek farebný gél lak, tak určite môžete a budete postupovať rovnako, ako by išlo o priehľadný podkladový gél lak.


Všetky farebné Gél laky Trusdada možno využiť ako do klasickej gélovej modeláže, tak aj na poly gél alebo akrylový materiál. Skrátka s nimi je možné pracovať rovnako, ako s farebnými gélmi.

Čo všetko budete potrebovať na profesionálnu manikúru a aplikáciu GÉL LAKOVÉHO systému značky TRUSCADA  pre alergikov

 

alebo

Viete, že

  • značka TRUSCADA má hypoalergénne produkty v úplne celom sortimente - s certifikáciou ISO?
  • značka TRUSCADA prináša od roku 2009 na trh produkty najvyššej kvality, vyrábané z tých najlepších materiálov?
  • značka TRUSCADA vyvíja výrobky vo vysoko špecializovaných laboratóriách, ktoré sú prísne kontrolované smernicami Európskeho kozmetického priemyslu?
  • značka TRUSCADA je predávaná v niekoľkých krajinách sveta, okrem domovského Slovenska aj v Česku, Taliansku, Spojených arabských emirátoch, Monaku, Grécku, Portugalsku, Śpanielsku, Chorvátsku, Slovinsku, Fínsku, Švédsku, Belgicku, Francúzsku, Holandsku, Švajčiarsku, Rakúsku, Nemecku Anglicku, Írsku, Poľsku, Maďarsku, Lotyšsku, Bielorusku, Rusku, Rumunsku, Bulharsku, Ukrajine.

Prečo sú dôležité ISO certifikáty? Chráni zdravie Vás aj Vašej klientky!

  • zabezpečujú medzinárodnú kontrolu nad výrobou
  • zaručujú len schválené materiály najvyššej kvality
  • z dlhodobého hľadiska zaručujú bezpečnosť, chránia Vás aj Vašich klientov
  • garantujú, že výrobky neobsahujú žiadne nešetrné a nebezpečné látky
  • kontrolujú proces výroby od vstupných ingrediencií až po finálny výrobok
  • sú vhodné aj pre alergikov a dermatologicky citlivé zákazníčky

Ako prebieha proces kontroly pred udelením ISO certifikátu, ktorý je nutné obhajovať a obnovovať každý rok? Chemickí špecialisti kontrolujú výrobný proces od začiatku výroby až po finálny úkon. Kontroluje sa zloženie výrobku, kvalita pigmentov, bezpečnosť materiálov, čistota prostredia či procesy v spoločnosti. Až na základe splnenia všetkých kvalitatívnych aj bezpečnostných podmienok je udelený certifikát ISO, ktorý je platný po dobu jedného roka. Potom je potrebné znovu tento certifikát obnovovať. Značka Truscada každoročne tento certifikát úspešne obhajuje a je tak pre vás zárukou najvyššej kvality.

Každý certifikovaný produkt má tzv. "bezpečnostný list", čo je vlastne taký "rodný list" každého konkrétneho produktu. Táto karta bezpečnostných údajov obsahuje presné zloženie produktu a tiež je zárukou, že produkt je schválený pre predaj v rámci Európskej únie na použitie na ľudské telo, teda dermatologicky schválený. Kartu bezpečnostných údajov na vyžiadanie zasielame mailom každej profesionálke, ktorá oň požiada, v rámci kontrolných úradov, napríklad hygieny či živnostenského úradu.

Majte sa veľmi pekne, nech sa všetko darí. Eva