Jeho účinok je úplne famózny! Aj tie nechty, ktoré sú v ?pokročilom štádiu plesne a ktoré ste liečili napríklad aj mesiace alebo roky bez úspechu rôznymi prípravkami a nepodarilo sa Vám plesne úplne zbaviť, u produktu Fungian Vás prekvapí úplné vyliečenie počas 3 mesiacov. Je ale samozrejme nutné prípravok pravidelne používať, a to najlepšie minimálne 3x denne. Pokiaľ budete neustále zabúdať na aplikáciu prípravku, tak si skúste spomenúť aspoň raz denne pred spaním, na noc. Liečba sa tak predĺži, ale aj tak bude prebiehať.

€10,04 / ks €1 / 1 ml
Dostupnosť: Skladom (>5 ks)
Možnosti doručenia
Kód: TR-FUN/10

Podrobný popis

FUNGIAN – ANTIFUNGAL LIQUID 10 ml

 • Je úplne unikátny a výborný liek na liečbu mykotických (plesňových) nechtov na rukách aj nohách. 
 • Certifikovaný profesionálny výrobok určený na predaj v lekárňach.
 • Úspešná liečba aj veľmi pokročilých plesní.
 • Prevencia plesní rukou i nôh.
 • Výborný na odmastenie nechtov pred aplikáciou lakov na nechty, gélov lakov a UV gélov.
 • Účinkuje aj proti baktériám a vírusom.  
 • Prevencia žltačky.
 • Je možné ho použiť na koži celého tela (aj v riedenom stave).
 • Účinná látka účinkuje prostredníctvom rozpadu plesňových buniek, čím zamedzuje ich množenie a rast. 
 • Nejedná sa o lak na nechty, ale tekutinu, ktorá je priehľadná a okamžite na nechte zasychá. Odporúčame do všetkých nechtových aj pedikérskych štúdií, ako na priamu aplikáciu, tak aj na ďalší predaj.
 • Odporúčame pre domáce využitie ako prevenciu plesní na nohách.

 

Balenie: 10ml

 

SOLUTION FOR FUNGUS NAIL – 

 • OVERENÝ PRÍPRAVOK ako riešenie pre mykotické nechty.
 • Profesionálny prípravok  určený na ošetrovanie a liečbu mykotických nechtov. 
 • Aktívna substancia pôsobí formou rozpadu plesňových buniek, čim zamedzuje ich množenie a rast.

 

Jeho účinok je úplne famózny! Dokonca aj tie nechty, ktoré sú v pokročilom štádiu plesne a ktoré ste liečili mesiace alebo roky bez úspechu rôznymi liekmi a nepodarilo sa vám pleseň úplne zbaviť, u produktu Fungian Vás prekvapí úplné vyliečenie počas 3 mesiacov. Liek sa však, samozrejme, musí používať pravidelne, najlepšie najmenej trikrát denne. Ak stále zabudnete podať liek, skúste si to spomenúť aspoň raz denne pred spaním, v noci. Liečba sa tak predĺži, ale aj tak bude prebiehať.


Fungian svojim miernym zápachom pripomína odlakovač. Jedná sa o sklenenú fľaštičku s plastovým vrškom, obsah 10 ml čírej tekutiny, v balení so štetčekom. Od otvorenia spotrebujte do 24 mesiacov. Výrobca zn. Truscada Žilina Slovensko. Krajina pôvodu: Holandsko.

 

 Popis produktu

 • Aktívna substancia Benzalkonium Chloride 0,1% pôsobí formou rozkladu plesňových buniek, čím zamedzujú ich množeniu a rastu.
 
Použitie
 • Nechty čo najviac skráťte pilníkom alebo manikúrnymi nožnicami. V prípade potreby vykonajte povrchové zbrúsenie nechtov blokom pilníkom. Aplikujte tekutinu štetcom 2 - 3x denne na postihnuté miesto po celej ploche nechtu aj pod necht. Tekutinu nanášajte vždy na všetky nechty, aj keby bol viditeľne postihnutý iba niektorý z nechtov. V aplikácii pokračujte tak dlho, kým je to potrebné. Pokiaľ je pleseň v počiatočnom štádiu, bude Vám možno stačiť jedno alebo dve balenia produktu. Pokiaľ je pleseň dlhodobá, úplné vyliečenie môže trvať aj niekoľko mesiacov.

Složení podle INCI

Upozornenie
 • Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí. V prípade kontaktu s očami vypláchnite čírou vodou počas 10 minút a potom vyhľadajte lekársku pomoc.

 Možnosti použití:


1. Začínajúce plesne na rukách alebo nohách - prírodné nechty nelakované

 

  Ak máte začínajúcu pleseň na rukách alebo nohách, je ideálne aplikovať Fungian na celú plochu prirodzeného nechtu najmenej 3 krát denne počas jedného mesiaca. Nechajte postihnuté miesto postupne rásť, nechty skracujte vždy riadne vydezinfikovaným papierovým pilníkom alebo manikúrnymi nožnicami (dezinfekčné prostriedky na nástroje nájdete v našej ponuke).

 

2. Začínajúce plesne na rukách alebo nohách - prírodné lakované nechty

 

  Ak máte začínajúcu pleseň na rukách alebo nohách a spoločenské hľadisko Vás núti, aby ste mali nalakované nechty, tak je možné začať liečbu, vrátane lakovania nechtov lakom (ideálne je taký lak, ktorý neobsahuje žiadne škodlivé ani nešetrné látky, ako je napríklad z našej ponuky lak, ktorý sám schne na vzduchu a odlakováva sa s odlakovačom. Zaschne za 3 minúty a vydrží na nechtoch až 1 týždeň. Je vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy.

Postup je potom taký, že najprv všetky nechty potrieme protiplesňovým prípravkom Fungian po celom povrchu, potom aj pod nechtmi. Potom môžeme začať aplikovať lak na nechty. Počas obdobia, keď máme nechty nalakované, sa Fungian aplikuje pravidelne zdola pod nechty, najlepšie najmenej 3 krát denne, hlavne však na noc. Po odlakovaní nechtov odlakovačom opäť postupujeme rovnako.


3. Začínajúca pleseň na ruke alebo nohu- gélové alebo lakové nechty

 

  Ak pravidelne chodíte k manikérce, (nechtovej dizajnérke), pedikérke alebo si sama doma robíte gélové alebo gél lakové nechty a chcete v nich pokračovať aj napriek tomu, že ste si zistila začínajúcu pleseň na rukách alebo nohách, tak je to možné, ale, samozrejme je potrebné sa ihneď zamerať na liečbu Fungianom . Čím skôr začnete s aplikáciou, tým lepšie sa Vám podarí pleseň zastaviť hneď v počiatočnej fáze, aby sa nerozšírila na ďalšie nechty. 

 Postup by bol taký, že na manikúrne ošetrené nechty sa najprv po celom povrchu nanáša protiplesňový prípravok Fungian. Potom aplikujeme šetrný bezkyselinový pripájač gélu Primer Bonder. Potom už aplikujeme prvú tenkú vrstvu špeciálneho vitamínového podlkladového gélu na oslabené nechty Strong BASE a postupujeme ďalej, ako sme zvyknutí pri gélovej modelácii. Po ukončení aplikácie sa Fungian aplikuje pod hotové gélové nechty. Aplikáciu Fungianu pod nechty potom vykonávame po celú dobu, keď máme gélové nechty, aspoň 3 krát denne, ak zabudneme, tak hlavne na noc.

Po odrastení gélovej modelácie vykonáme odstránenie dezinfikovaným pilníkom alebo brúskou a opäť postupujeme rovnakým spôsobom, teda nanášaním Fungianu po celej ploche nechtov a ďalej aplikáciou bezkyselinového ​pripájača Primer Bonder a potom prvej vrstvy podkladového gélu na oslabené nechty Strong BASE.

Postup opakujeme stále dokola, kým nechty neodrastú. V aplikácii Fungianu môžeme pokračovať, v rámci prevencie.


4. Rozsiahlejšia pleseň na rukách alebo nohách - prírodné nechty nelakované

   

Ak máte pleseň na rukách alebo nohách už dlhší čas a postupne sa rozšírila na viac nechtov alebo všetky nechty, je ideálne, aby ste Fungian nanášali po celom povrchu prírodných nechtov nielen na povrchu, ale aj pod nechtom, a to najmenej 3 krát denne počas 2 až 3 mesiacov. Ak na aplikáciu zabudnete cez deň, prosím, nezabudnite na aplikáciu hlavne v noci, pred spaním, aby produkt mohol pôsobiť. Nechajte postupne rásť, zkracujte ich vždy najlepšie úplne novým papierovým pilníkom a alebo aspoň riadne zdezinfikovaným (prostriedky na dezinfekciu nástrojov nájdete v našej ponuke).

Nezabúdajte riadne dbať na hygienu - je potrebné mať vlastné uteráky, aby sme plesňou neohrozili ostatných členov domácnosti.

 


 5. Rozsiahlejšia pleseň na rukách alebo nohách - prírodné nechty nalakované

   

Ak máte pleseň na rukách alebo nohách už dlhší čas, nedarí sa Vám ju vyliečiť a zároveň chcete mať alebo v rámci spoločenského hľadiska musíte mať nechty nalakované, tak je určite možné ju možno pripravkom Fungian vyliečiť, pripravte sa však na trpezlivosť, bude to trvať dlhšie, pravdepodobne niekoľko mesiacov. Ale určite sa nevzdávajte, liečba sa pri pravidelnom používaní určite podarí. Opäť je však tiež veľmi dôležité zvoliť si veľmi kvalitný šetrný lak na nechty, ktorý neobsahuje žiadne škodlivé látky, (Vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy), ktorý sám schne na vzduchu už za 3 minúty, odlakováva sa odlakovačom a vydrží na prírodných nechtoch až 1 týždeň. 

Postup je potom taký, že starostlivo odlakované, manikúrou upravené nechty potrieme po celom ich povrchu pripravkom Fungian a potom ešte aj pod nechty. Fungian okamžite zaschne a zároveň nechty perfektne odmastí, čo je výhoda, pretože vďaka odmasteniu nechtov lak veľmi dobre priľne, a teda dlho vydrží. Nanášame teda dve vrstvy laku, potom priehľadný Top (nadlak). Potom sa už venujeme pravidelnej dennej aplikácii Fungianu počas dňa a hlavne na noc, minimálne 3 krát denne pod nechty. Používajte Fungian dovtedy, kým sa pleseň úplne neodstráni. Po úspešnej liečbe ho môžete naďalej používať ako prevenciu a tiež na úplné odmastenie nechtov pred aplikáciou laku na nechty.


 6. Rozsiahlejšia pleseň na rukách alebo nohách - gélové alebo gél lakové nechty

   

Ak už máte rozsiahlu pleseň na všetkých prstoch rúk alebo nôh, neodporúča sa aplikovať na tieto nechty žiadny gélový materiál, teda ani gélovú modeláciu, ani poťahovanie prírodných nechtov gélom, ani gélové laky, ani laky na nechty. Ideálne je vzdať sa tejto úpravy nechtov, počas celej liečby nechtov a len pravidelne aplikovať protiplesňovú tekutinu Fungian, a to po celej ploche nechtov, tak aj pod nechty, a to najmenej 3 - 5 krát denne. Ak zabudnete, nevadí, aspoň ráno a večer pred spaním. Toto ošetrenie je nutné vykonávať denne, nechty nechať odrastať a pravidelne ich čo najviac skracovať novým papierovým pilníkom. Použitý pilník ihneď zlikvidujte. Venujte sa tiež starostlivo hygiene - vlastné uteráky sú samozrejmosťou - aby ste chránili ďalších členov vašej domácnosti. Pri práci používajte gumové rukavice, aby ste sa vyhli vniknutiu vody pod nechty a aby ste sa vyhli ďalšiemu zhoršeniu plesní, ktorých živinou pôdou je aj vlhkosť.

     Ak sa rozhodnete, že na nechty chcete niečo aplikovať, potom najvhodnejším lakom bude špeciálny lak na nechty s protiplesňovým zložením - antifugi Silver gél, ktorý neobsahuje žiadne škodlivé ani nešetrné látky a je vhodný aj pre alergikov, tehotné aj dojčiace ženy. Je to lak, ktorý sám schne na vzduchu už za 3 minúty, vydrží 1 týždeň a odlakuje sa odlakovačom. Postup by bol úplne rovnaký ako postup uvedený v bode 5.

 

Dôležité upozornenie: Prosíme, ak ste alergik, prečítajte si náš dôležitý podrobný článok ohľadom alergií, čo všetko je ideálne dodržať, aby sa alergia znovu nedostavila. Súčasťou článku sú aj odkazy, čo budete potrebovať od A až do Z na konkrétny zvolený systém úpravy nechtov.

Dodatočné parametre

Kategória: Dezinfekcia - kože, nástrojov, povrchov
Druhy dezinfekcií: na kožu

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: