Prečo mi gél lak vydrží iba týždeň?

Otázka Lenka

Dobrý deň,

môžete mi poradiť naozaj pevnú hypoalergénnu bázu, ktorá vydrží? Kúpila som si Keramic Shield farebnú bázu a za týždeň sa mi skoro všetky prsty samovoľne zlúpli. Postup si myslím, že som dodržala. Nechty som zbrúsila, dala antifungal, Primer Bonder, Bázu s farbou a top.

Ďakujem veľmi za odpoveď


 Odpoveď Eva

Pekný večer Leni,

veľmi sa Vám ospravedlňujem, že som na Vás dnes v on-line konverzácii nemala čas. Práve sa to tak zišlo, že som bola v obchode úplne sama a prišli naraz 3 zákazníčky, ktoré okrem nákupov mali aj veľa otázok, takže som musela dať prednosť im.
A teraz už k Vášmu dotazu.
Veľmi ma prekvapilo, že píšete, že ste s Ceramic gél lakom nespokojná. Verte, že ste zatiaľ za celý rok prvý, a to si naozaj nevymýšľam, nie je to z mojej strany žiadna otrepaná hlúpa fráza obchodníka, ktorý bude chváliť svoj tovar za každú cenu  ) Skutočne, keramické gél laky predávame už cca rok a zatiaľ sme sa stretli len s veľmi pozitívnymi reakciami, práve hlavne ohľadom pevnosti a výdrže, naša zákazníčka hlási výdrž 3 týždne a niektoré až 4 týždne (čo už asi nie je pekné, pretože odrast musí byť obrovský). Profesionálky taktiež, sú z tohto produktu nadšené. Ale samozrejme uznávam, že sa mohlo stať aj to, že niektorá žena mohla byť nespokojná a nepovedala nám o tom)
Takže, ak dovolíte, skôr by som skúsila sa ešte spoločne s Vami zamerať na predprípravu nechtov pred aplikáciou samotného produktu a uvidíme, či by ste napríklad v postupe našli nejakú chybku. Pri tej predpríprave nechtov sa totiž dá urobiť veľké množstvo chýb a potom sa môže stať to, čo Vám, že produkty nevydržia. Preto to teraz skúsim s vami prejsť.

Správny postup je nasledujúci:

1. Manikúra

  • úprava dĺžky a tvaru nechtu profi pilníkom hrubosti 240/180
  • aplikácia zmäkčovača kožičky AHA od Kinetics, ktorý luxusne za sekundu zmäkčí kožičku, ktorá sa vďaka tomu podarí perfektne zatlačiť čo
  • najviac k nechtovému lôžku za pomoci pomarančového drievka či kovového zatlačovača
  • mechanické odstránenie kožičky za pomoci luxusného zrezávača značky Wirmet
.

Dokonalé odstránenie kožičky je nesmierne dôležité! Nielen, že sa nám vďaka tomu podarí predĺžiť necht o niekoľko milimetrov, ale hlavne – kožička je nesmiernym zdrojom mastnoty a preto je potrebné ju takto dokonale odstrániť, aby sa potom netvorili odchlipy.

2. Odmastenie nechtov - zmatnenie

Teraz nastáva chvíľa, kedy je potrebné povrch nechtu zbaviť tej najväčšej mastnoty. Na to sa používa penový pilník, najlepšie jemnejšia hrubosti 240/180

Celú plochu (povrch nechtu) zmatníme týmto jemným penovým pilníkom tak, aby vyzeral ako pocukrovaný, nikde nesmie byť žiadne leské (mastné) miesto. Týmto nám vznikne jemný mikroprach, ktorý musíme veľmi starostlivo oprášiť z povrchu nechtu kefkou alebo štetcom.
Potom už nesmiete siahať na povrch nechtu, aby ste si ho následne znovu nezamastili.
 

3. Očistenie nechtov tekutinou Cleaner

Teraz je ideálne vziať buničinový štvorček a namočiť ho do Cleaneru - čističe nechtov

Veľmi starostlivo sa čistí povrch nechtu, hlavne je dôležité venovať sa čisteniu nechtu starostlivo pri kožičke, kde býva necht najviac mastný. Opäť nikdy už nesiahať na povrch nechtov.

4. Dehydratácia - dokonalé odmastenie nechtov

Teraz potrieme celú plochu nechtov, vrátane kožičky, dehydratačnou odmasťujúcou tekutinou Nail prep (alebo Antifungalom) a opäť nesiahame na nechty

5. Priľnavač nechtov alebo Primer či Bonder

Teraz veľmi utrieme tekutinu priľnavač o hrot fľaštičky a aplikujeme extrémne maličké množstvo tekutiny priľnavač gélu iba doprostred nechtu a necháme ho veľmi, veľmi dobre zaschnúť. NIKDY nesmie priľnavač stiecť ku kožičke! Pokiaľ sa tak stane, tak sa priľnavač stane kontraproduktívnym, teda namiesto toho, aby nám pomohol, že gél lak skvele priľne k prírodnému nechtu, tak naopak gél lak vôbec dobre nedrží! Tu sa robia veľké chyby, pretože ženy si myslia, že priľnavač sa má dávať po celej ploche nechtu a čím viac, čím lepšie. Opak je pravdou, gél lak potom vôbec nedrží.

6. Aplikácia Ceramic gél laku

Na necht aplikujeme prvú, extrémne tenkú vrstvu Ceramic gél laku. Lakujeme nielen plochu nechtu, ale pretiahneme gél lakom aj voľný okraj nechtov, aby bol necht v gél laku tzv. "zabalený". Gél lak nikdy nesmie stiecť ku kožičke! Následne ihneď aplikujeme druhú, už málinko hrubšiu vrstvu Ceramic gél laku a opäť pretiahneme voľný okraj nechtov gél lakom. Až potom vytvrdíme v uv/ľad lampe, ktorá musí mať minimálny výkon 48W, 1 minútu. Potom aplikujeme záverečnú vrstvu bezvýpotkového lesku, čiže Topu, vytvrdíme a je všetko hotové.
Takto postupujeme iba po jednom nechte, aby sa nám práve nestalo, že niektorá z vrstiev gél laku stečie ku kožičke.
HOTOVO

Ak by ste chceli použiť klasický gél lakový systém, kedy sa aplikuje najskôr podkladová báza priehľadná, potom farby a Top, tak postup by bol úplne rovnaký, aký som Vám popísala, len jednoducho by sa namiesto Ceramic gél laku aplikoval klasický gél lakový systém.

Pre ešte lepšiu predstavivosť, aká nesmierne dôležitá je práve tá celková dokonalá manikúra a predpríprava nechtov, Vás poprosím, aby ste sa pozrela na naše videá, v ktorých napríklad ukazujeme aplikáciu gélovej modeláže alebo jednoduchého laku do lampy BB laku. Tá predpríprava je totiž stále rovnaká, pri každom systéme, stále dookola tak, ako som Vám to teraz slovne popísala. Tu sú videá, v ktorých som ja a moja nechtarka Petra: 

 

Pokiaľ si myslíte, že ste postupovali správne, presne podľa návodu, ktorý som Vám teraz popísala, tak v tom prípade ešte sa Vás spýtam, či náhodou nemáte problémy so štítnou žľazou či iný hormonálny výkyv v zmysle nasadenia či vysadenia antikoncepcie, tehotenstva či dojčenia a alebo či ste v poslednej dobe neužívali antibiotiká alebo neprežili extrémny stres. Tieto všetky faktory majú ohromný vplyv na výdrž gélových produktov na prírodných nechtoch. V týchto prípadoch je potom nutné sa spojiť telefonicky a spoločne by sme hľadali cestu, bohužiaľ metódou pokus – omyl, ktorý z iných produktov by Vám mohol držať lepšie a dlhšie.

Ďalším variantom, prečo gélové produkty nedržia, môže byť aj zvýšená potivosť nechtov. Tá sa navonok nijako neprejavuje, ale žena ju práve môže zistiť tak, že v podstate všetko robí správne, ale gél lak rovnako dobre nedrží a všetko po týždni odpadne. Tá zvýšená potivosť nechtov znamená to, že kým žena odmastí nechty od malíčka k palcu, tak už prvé tri odmasťované nechty sa správajú tak, akoby vôbec neboli odmasťované. V takomto prípade je potrebné postupovať tzv. „po jednom nechte“. Teda, musíme postupovať tak, že najskôr dokonale pripravíme a odmastíme jeden jediný necht a okamžite naň aplikujeme gél lak. Aby sme zabránili tomu časovému oneskoreniu, kedy sa necht opäť celý premastí. A potom druhý necht - opäť všetko dokonale urobiť v zmysle zmatnenia, odmastenia a prilavača a rýchlo zase aplikácie gél laku. Jedine tak, kedy sa postupuje po jednom nechte, je možné u ženy so zvýšenou potivosťou nechtov zaistiť, aby jej gél laky správne a dobre držali.

Na záver ešte splním aj Vaše priania – odporúčania iných hypoalergénnych produktov. Pokiaľ by sme sa teda mali ďalej držať gél lakového systému (lebo ďalším variantom je spevnenie prírodného nechtu extra pevným BB gélom s obsahom sklených vlákien), tak by to bol gél lakový systém No hema od značky Bio nails.
Tu odkazy

Snáď som Vám aspoň trochu pomohla s vysvetlením podrobného postupu gél laku a budem rada, keď ma dáte vedieť, či si myslíte, že by niekde mohla nastať chybka.
Majte sa veľmi pekne, ďakujem za dôveru v naše produkty a budem sa tešiť na ďalšiu spoluprácu s Vami.
Eva


Odpoveď Lenka

Dobrý deň pani Evičko,

moc Vám ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď. Veľmi si vážim Váš profesionálny prístup a riešenie problémov individuálne s každým zákazníkom. Už niekoľkokrát ste mi veľmi dobre poradili. Keď som začala mať problémy s alergiou na gellakov tak som vďaka Bohu narazila na Vaše stránky a všetko si starostlivo preštudovala. Po asi troch mesiacoch, kedy som som regenerovala nechty po spomínanej alergickej reakcii, som sa konečne rozhodla vyskúšať Vaše hypoalergénne produkty. Na začiatok som sa teda rozhodla pre systém bázy a farby v jednom kroku Ceramic gél.
Historicky mi nikdy gélaková manikúra nevydržala pekná dlhšie ako 10 dní. Keď som sa rozhodla, že si nechám urobiť gellakové nechty na svadbu od profesionálky, tak som ich mala za 2 dni komplet všetky dole. Nakoniec som na svadbu zvolila klasický lak. Ten jeden deň to vydržal. Potom som ešte vyskúšala gélovú manikúru tiež od profesionálky a dopadlo to rovnako, do troch dní boli nechty dole. Vyskúšala potom na mňa aj iné produkty, ale s rovnakým efektom. Teda som sa rozhodla, že už nebudem utrácať za nechty niekde v salóne a zaobstarala som si LED lampu, tuším že má okolo 80W. A v konkurenčnej firme N...n... som narazila na Hard báze a farebné a top gél laky, ktoré mi konečne na nechtoch držali aspoň tých 10 dní.
Bola som za to rada, pretože som mala nechty stále upravené a mohla som takmer ihneď po aplikácii ísť čokoľvek robiť. V tom mi gellakový systém vyhovuje.
Neviem čím to je, že mi to nedrží dlhšie. Bežne robím všetko, pracujem ako účtovník, takže tam nechty nedostávajú zabrať, doma akurát umývam riad. Upratovanie vykonávam v rukaviciach.
Bohužiaľ potom sa mi teda po roku a pol aplikácie prejavila alergia, N...n... sa od toho dištancovalo, vôbec mi neporadili a iba mi odporučili, nech si zájdem na kožné. Tento prístup ma naozaj sklamal.

Teraz teda k postupu: Manikúru vykonávam kovovým zatlačovačom, je pravda, že zmäkčovač kožičky používam iba občas. Zrezávač nemám rada, pretože mám veľmi citlivú kožičku a nech som opatrná ako chcem, vždy si niektorý prst poraním až do krvi. Namiesto toho používam také klieštiky, ktorými prečnievajúcu kožičku opatrne odstránim. Vaše videá som videla niekoľkokrát. Skúsim sa zamerať a viac zmatniť necht penovým pilníkom. Cleaner používam, opäť sa teda zameriam na dôraznejšie vyčistenie. Následne používam Antifungal. Bonder sa teda priznám, že dávam na celý povrch nechtu, nie len doprostred nechtu, tenkú vrstvičku. Ale na kožičku naozaj nezachádzam, na to si dávam pozor. Potom teda nasledujú dve vrstvy Ceramic gél laku, ako píšete, prvé dávam tenkú a druhú trošku viac, opäť sa snažím, aby všetko zostalo iba na nechte. Ale je pravda, že som vytvrdzovala iba 30 sekúnd, ako bolo napísané na fľaštičke. Tam to teda skúsim predĺžiť na tú 1 minútu. Potom teda aplikujem top, mám výpotkový, takže nakoniec zotriem výpotok Cleanerom. Potom aplikujem olejček na nechtovú kožičku. Skúsim teda ešte na Vašu radu, robiť jeden necht po druhom celý naraz. Veľmi vám ďakujem za rady a určite dám vedieť, ako dopadla druhá aplikácia.

Prajem krásny deň Lenka


Odpoveď Eva

Pekný deň, Leni,
veľmi ďakujem za Váš pekný mail. Rozmýšľam, ako píšete o tom, že Vám gél lakové nechty nedržali nikdy viac ako 10 dní ani od profesionálok. V súvislosti s Vašou profesiou je jasné, že nechty vôbec nemáte namáhané. Teda by som skutočne sa prikláňala k tomu, že môžete mať tú tzv. zvýšenú potivosť nechtov a riešilo by sa to tou aplikáciou „po jednom nechte“. Alebo potom, za tie roky skúseností viem, že také problémy s výdržou gél lakov majú skrátka tie ženy, ktoré majú problémy so štítnou žľazou, ktorá súvisí s celkovou hormonálnou nerovnováhou, prejavuje sa buď zvýšenou činnosťou štítnej žľazy alebo naopak zníženou činnosťou. V oboch dvoch prípadoch teda ale vždy sa nechty snažia zo svojho povrchu všetko „odtlačiť“, niektorej žene napríklad už za 3 dni, jednoducho všetko postupne ide preč. Tak dajte potom vedieť, až to skúsite znova podľa tých mojich rád, verím, že to už bude oveľa lepšie ) ) Majte sa fajn a nech ide práca pekne od ruky)


Odpoveď Lenka

Ale so štítnou žľazou ja problémy nemám, neviem teda ako by sa to prejavovalo, ale keď chodím na rôzne vyšetrenia a berú mi krv, tak testy mám vždy v poriadku. Tehotná ani dojčiaca nie som, antikoncepciu beriem už niekoľko rokov, antibiotiká užívam zriedkakedy, stresy nejaké enormné nemám, a nie som ani tehotná, ani dojčiaca. Som iba alergička, astmatička, ale s tým to asi nesúvisí. Moje nechty to jednoducho odmietajú a som rada, keď mi budú držať aspoň 10 dní. Určite dám vedieť ako dopadla ďalšia aplikácia. Ešte raz veľmi ďakujem za cenné rady.
Prajem krásny deň.