E GEL jednofázový clear gél

Perfektný jednofázový UV/LED gél novej generácie, stredne hustej konzistencie, číre farby (priehľadný).
Ide o gél tzv. 3v1, kedy ho môžete využiť ako podkladový (base č. 1), modelovací (č. 2) a ukončovací (č. 3) zároveň.
Pracuje sa s ním naozaj veľmi ľahko, je teda vhodný nielen pre profesionálov, ale aj začiatočníčky. Je vhodný nielen na gélovú modeláž, ale aj na spevnenie alebo potiahnutie prírodného nechtu gélom.

 

Variant:
€6,35 / ks €14,55 / ks €23,57 / ks €32,58 / ks od €6,35 / ks €1,27 / 1 ml €0,97 / 1 ml €0,79 / 1 ml €0,65 / 1 ml
Dostupnosť: Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (1 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Možnosti doručenia
Kód: BN-G/EVI/5ML BN-G/EVI/15M BN-G/EVI/30M BN-G/EVI/50M Zvoľte variant
E GEL jednofázový clear gél
e gel krabicka
Viac variant

Podrobný popis

Vytvrdí sa v UV/LED lampe za 1 minútu, v UV lampe za 2 minúty. Je výborný nielen vďaka svojej pevnosti a pružnosti, ale aj tým, že nepáli pri vytvrdzovaní hrubšej modelovacej vrstvy (C oblúka) v lampe.
E gél je úžasný svojou konzistenciou a jeho spotreba je veľmi malá. Nesteká ku kožičke. Je tiež vhodný aj na kombináciu s akrylovým práškom.
Vďaka tomu je možné vytvoriť extrémne spevnenie, ktoré je potrebné pri veľmi manuálne namáhaných nechtoch.

Je samonivelizačný (samovyrovnávací), takže je s ním menej práce, čo sa týka pilovania. Nežltne a príjemne vonia. Pre svoje skvelé vlastnosti je obľúbený ako u profesionálok, tak aj u zákazníčok, ktoré si robia nechty doma. Môžete ho využiť aj na predĺženie nechtu na papierové šablóny alebo na nechtové typy. E gél patrí k najobľúbenejším gélom našich zákazníčok, pretože sa jedná o moderný, spoľahlivý produkt, ktorý Vás nesklame. K jeho výhodám patrí aj to, že v prípade nutnosti ho môžete spevniť priehľadným akrylovým práškom. V takom prípade je potom zaistená extrémna pevnosť i tvrdosť a takto prevedená modeláž obstojí aj pri veľmi manuálne namáhaných nechtoch. E gél patrí medzi veľmi kvalitné, spoľahlivé, cenovo dostupné jednofázové gély, ku ktorým sa zákazníčky stále rady vracajú a majú ho vo veľkej obľube. E gél Vás nesklame, je naozaj jedinečný.

Malinkatá rada

Najprv votrite veľmi malé množstvo gélu v prvej podkladovej vrstve na prírodný necht – vytvrďte – nestierajte výpotok. Potom aplikujte znova veľmi malé množstvo gélu na celý necht - nevytvrdzujte. Teraz naberte primeranú "guľôčku" gélu štetcom, položte na necht a snažte sa o modelovanie C oblúka. Vďaka predošlej nevytvrdenej vrstve Vám bude gulička gélu krásne držať hore a nebude Vám stekať ku kožičke, čo ocenia hlavne začiatočníčky. Potom vytvrďte - zotrite výpotok - jemne prepilujte do požadovaného tvaru blokom pilníkom. Teraz je necht pripravený na aplikáciu farebného gélu alebo gél laku v dvoch vrstvách, každú z nich vytvrďte. Nestierajte výpotok. Potom môžete aplikovať ako záverečnú vrstvu opäť E gél alebo ešte lepšie, pre vyšší lesk, niektorý zo špeciálnych ukončovacích gélov radu Bio nails, či už výpotkový alebo bezvýpotkový.

#ShowMore#

Jednofázový UV/LED gél 3v1
Priehľadná (číra) farba
Stredne hustá konzistencia
Vysoká samonivelačná (samovyrovnávacia) schopnosť
Doba vytvrdzovania uv/ľad lampa 1 minúta, ľad lampa 1 minúta, uv lampa 2 minúty
Výrobok určený pre vytvrdenie v UV aj LED lampe, pre profesionálne aj domáce využitie
Nepáli v lampe
Gél nežltne na slnku a príjemne vonia
Bezzápachový
Výpotkový produkt
Odstránenie sa vykonáva pomocou pilovania profi papierovým pilníkom alebo brúskou
Vyrobené v EÚ
Dôležité upozornenie - nepracujte s gélom na priamom slnku, neklaďte otvorený gél pred svietiacu uv/ľad lampu Skladujte mimo dosahu slnečných lúčov a priameho denného svetla, mimo dosahu detí. Gél vždy starostlivo uzavrite. Po otvorení spotrebujte do 2 rokov.

Manikúra a aplikácia gélovej modeláže

Pre koho je vhodná?

Pre každého, kto chce mať svoje nechty výrazne spevnené, upravené do požadovaného tvaru, predĺžené na požadovanú dĺžku, s vysokou pevnosťou aj pri manuálne namáhaných nechtoch, s výdržou 3 - 4 týždne.

Výhodou gélu oproti akrylu je jeho pružnosť a to, že gél neschne na vzduchu. Na vytvrdenie gélu je nutná UV alebo LED lampa.

Gélové nechty sú v dnešnej dobe neoddeliteľnou súčasťou každej modernej ženy a ich veľkou výhodou je, že správne prevedená gélová modeláž dokáže veľmi pozitívne ovplyvniť aj pôvodne nie príliš pekný tvar nechtov. Pomocou modeláže a tzv. pinčovania (pinčovacou pinzetou) je možné z pôvodne širokých, lopatkových alebo lyžičkových nechtov vytvoriť užšie, jemnejšie a predĺženejšie tvary, ktoré budú viac lichotiť celkovému vzhľadu rúk, že budú elegantnejšie.

Taktiež je riešením pre tie ženy, ktoré bojujú s hryzením nechtov, čo je zlozvyk, ktorý je pomerne rozšírený vo všetkých vekových kategóriách. Gélová modeláž je skôr doménou profesionálok v salónoch, ale v dnešnej dobe sa jej venuje veľa žien aj v rámci domáceho využitia. V takom prípade je veľmi vhodné sa zúčastniť jednodňového individuálneho školenia gélovej modeláže, aby sa predišlo zbytočným chybám, ktorým sa žiadna sa začiatočníc nevyhne. Žiadny sebapodrobnejší popis postupu alebo video Vám nedá toľko, čo kvalitné jednodenné indviduálne školenia s trpezlivým prístupom školiteľky.

 • Prvá gélová modeláž väčšinou znamená nielen aplikáciu jednotlivých gélových vrstiev na prírodný necht, ale tiež sa často rieši predĺženie nechtov pomocou papierových šablón alebo tzv. lepenie nechtových typov, ktoré sa potom skrátia do požadovanej dĺžky i tvaru. Papierové šablóny sú modernejším, šetrnejším a pevnejším spôsobom predĺženia prírodného nechtu. Je však dôležité dobre zvoliť šablónu tak, aby vyhovovala tvaru Vášho nechtu. Šablónu je preto potrebné upravovať pomocou zastrihávania manikúrnymi nožnicami a skúšať, či dobre sadne okolo nechtu, vrátane správneho sklonu.
 • Pri lepení nechtových typov je zase veľmi dôležité zvoliť správny tvar a veľkosť typu a vykonať lepenie tak, aby nechtový typ skutočne dobre držal a neboli pod ním bublinky. Lepidlá je dobré aplikovať skôr viac ako menej a prebytok zotrieť buničinou. Pri zdravých nechtoch sa používajú nechtové typy s dlhou lepiacou zónou, pri ohrýzaných nechtoch sa používajú nechtové typy s krátkou lepiacou zónou. Väčšina nechtových typov je v mliečnej farbe, ale k dostaniu sú aj priehľadné.
 • Pred začiatkom samostatnej modeláže je dôležité vybrať vhodný materiál zodpovedajúci požiadavkám zákazníčky. Musíme vziať do úvahy každodennú činnosť, ktorú materiál musí vydržať. Pri nevhodnom zvolení typu gélu sa modeláž môže lámať alebo môžu vznikať odchlipy. Treba teda popremýšľať, čo od celej modeláže očakávame a podľa toho zvoliť správny materiál. V ponuke je veľké množstvo gélov, keď každý jeden z nich je špecializovaný na iný problém.
 • Základom aplikácie gélovej modeláže sú päť krokov:
 1. Úprava prírodného nechtu
 2. Nanesenie prvej podkladovej vrstvy gélu
 3. Vlastná modelácia, tzn. vytvorenie C oblúka
 4. Nanesenie požadovanej farby
 5. Lesk
 • Na domáce použitie sú veľmi sympatické tzv. gély jednofázové, ktoré majú tú vlastnosť, že pekne priľnú k prírodnému nechtu v podkladovej vrstve a zároveň sú dostatočne pružné aj pevné na vytvorenie C oblúka. Ďalej sú v ponuke gély špecializované pre kroky 2. (gély podladové) a 3. (gély modelačné).
 • Nechtovú modeláž začíname opäť klasickou manikúrou. Zvýšenú pozornosť venujeme kožičke a valom, aby na ploche prírodného nechtu nezostali zvyšky kožičky alebo nečistoty. Mohlo by potom dôjsť k odlepeniu metriálu alebo odpadu celej modeláže. Potom celý povrch každého nechtu jemne zmatníme blokom (penovým pilníkom) tak, nie je potrebné prírodný necht silne pilovať a tak stenčovať. Chceme prírodný necht zachovať zdravý a silný. Gélová modeláž len upravuje a podčiarkuje pridenú krásu rúk. Následne odporúčame očistiť plochu prírodného nechtu čističom nechtov s obsahom 100% alkoholu, potom aplikujeme špeciálnu odmasťujúcu a dezinfekčnú tekutinu Nail prep (alebo Fungian), a to starostlivo, po celej dĺžke nechtu, vrátane kožičky. Teraz si už na nechty nesmieme siahať, aby sme si ich znova nezamastili. Všetky ďalšie produkty nanášame na čisté a dezinfikované nechty bez prachu, tak si zaistíme krásnu a dlhotrvajúcu gélovú modeláž. Potom aplikujeme ďalšiu špeciálnu tekutinu, ktorá sa volá priľnavač gélu (Primer - kyselinový alebo bezkyselinový). Ten nanášame iba na necht, nikdy nie na kožičku a nikdy nie až ku kožičke. Počkáme chvíľočku na zaschnutie tekutiny alebo môžeme nechty na chvíľu vložiť do lampy.
 • Teraz aplikujeme štetcom na gél prvú veľmi tenkú podkladovú vrstvu gélu jednofázový alebo podkladový. Gél skôr vtierame až vmasírovávame do nechtu vo veľmi malom množstve a dávame pozor, aby nestiekol ku kožičke. Pretrieme voľný okraj nechtu, teda necht tzv. zabalíme do gélu. Vytvrdíme 1 minútu v uv/ľad lampe (alebo 2 minúty v uv lampe). Nestierame výpotok.
 • Ďalej aplikujeme druhú hrubšiu vrstvu gélu jednofázového alebo modelačného na necht tak, že nanesieme vhodne veľkú guľôčku gélu a snažíme sa vymodelovať tzv. C oblúk. Opäť pretrieme voľný okraj nechtu gélom (necht zabalíme). Tejto druhej vrstve sa hovorí modelovacia alebo aj stavebná. Pekne vymodelovaný oblúčik môžeme dosiahnuť aj tak, že ruky otočíme dlaňami nahor a jednofázový gél, ktorý väčšinou býva strednej hustoty, sa sám pekne vyrovná a "zhupne" do požadovaného oblúčika. Ruky otočíme späť a ihneď vložíme do lampy a vytvrdíme v uv (ľad lampe 1 minútu (alebo v uv lampe 2 minúty). Zotrieme výpotok špeciálnou tekutinou - čističom nechtov (cleanerom), ktorý sme vopred naniesli na buničinový štvorček. tvaru pilníkom strednej hrubosti (180 alebo 150) a potom ešte penovým pilníkom.
 • Teraz aplikujeme štetcom 2 tenké vrstvy farebného gélu - každú vrstvu zabalíme a vytvrdíme v uv/ľad lampe 1 minútu (alebo v uv lampe 2 minúty). Na záver aplikujeme jednu tenkú vrstvu ukončovacieho priehľadného gélu. Môže byť opäť použitý priehľadný jednofázový gél alebo ešte lepšie - špeciálny ukončovací gél s vysokým leskom, ktorý sa ponúka buď s výpotkom alebo bez výpotku. V prípade výpotkového gélu je po vytvrdnutí v lampe (uv/ľad lampa 1 minúta) potrebné zotrieť výpotok čističom nechtov (cleanerom). V prípade použitia bezvýpotkového ukončovacieho gélu je všetko rýchlejšie - nemusíte stierať výpotok - len je dôležité pred nanesením nechtového olejčeka nechať materiál dostatočne schladnúť. Na záver môžeme aplikovať výživný nechtový olejček. Hotovo!

 

Odstránenie gélovej modeláže

 • Vykonáva sa pilovaním pomocou profesionálneho papierového pilníka vyššej hrubosti, napríklad 100/100.
 • Druhou, rýchlejšou možnosťou odstránenia je brúska - odbrúsenie špeciálnou karbidovou alebo keramickou frézkou. Gélový materiál brúsime vždy iba tak, aby sme odbrúsili farbu a iba časť modelovacej vrstvy. Podkladová vrstva gélu na nechte by mala byť vždy zachovaná, pokiaľ materiál na nechte dobre drží. Tak ochránime náš prírodný necht pred poškodením prílišným pilovaním.
 • Pred nanesením nového gélu je ale zásadné, aby sme odpilovali všetky odchlipy alebo stečený materiál, inak sa nám vytvorí pod modelážou bublina, kvôli ktorej nám v lepšom prípade celý novo vymodelovaný necht dopadne.

Následné ďalšiu aplikáciu gélových nechtov sa hovorí doplnenie. Postupujeme úplne rovnako, ako pri prvej aplikácii.

Malinkatá rada

Pri každej vrstve gélovej modeláže sa snažte, aby Vám gél nestiekol ku kožičke. Ak sa tak stane, tak stečený gél odstráňte z priestoru pri kožičke napríklad pomarančovým drievkom s okrúhlym hrotom alebo kovovou zdobiacou guličkou. Pokiaľ by bol gél, ktorý stiekol ku kožičke vytvrdený, za chvíľu by sa začali tvoriť odchlipy, pod ktoré sa začne dostávať voda a gélové nechty môžu úplne odpadnúť.

Druhá vrstva, ktorej sa hovorí modelovacia, by skutočne mala byť hrubšia a starostlivo vytvarovaná čo C oblúčika. Pokiaľ druhú vrstvu len tenko "natrite", pravdepodobne Vaše nechty pri akejkoľvek práci pri nárazoch neobstoja a Vy sa potom budete čudovať, prečo Vám gélové nechty nedržia.

Pokiaľ Vaše gélové nechty stále dobre nedržia, aj keď si myslíte, že všetko robíte správne, je načase nám zatelefonovať a opýtať sa, kde by mohla byť chyba v postupe :-)) Sme každý deň pripravení Vám telefonicky alebo písomne radiť. Ďalšia z možností, prečo gélové nechty nedržia, je chybne zvolený materiál alebo choroba, napríklad štítna žľaza, či už je to zvýšená alebo znížená činnosť. Rovnako tak bude mať problémy s výdržou gélových nechtov tehotná alebo dojčiaca žena, prípadne žena, ktorá začala užívať alebo naopak vysadila antikoncepciu. Skrátka všetky hormonálne zmeny v tele sa vždy prejavia na nechtoch a môžu výrazne ovplyvniť výdrž gélových produktov.

Dôležité upozornenie
Nikdy nepracujte s gélovými produktmi v blízkosti okna s priamym slnečným svitom alebo vo vonkajších priestoroch, ako sú terasy, balkóny, dvory, záhrady!
UV žiarenie Vám všetky produkty vytvrdia vo fľaštičkách alebo téglikoch. Tým sú potom produkty navždy znehodnotené.
Taktiež si dávajte pozor, aby ste gélové produkty mali uložené z dosahu svitu Vašej UV/LED lampy. Dosah svitu lampy môže Vaše produkty taktiež vytvrdiť priamo vo fľaštičkách, vrátane štetcov s gélom pri aplikácii gélovej modeláže. Lampu teda majte vždy bokom a nepracujte priamo pred ňou.
Gélové produkty uchovávajte vždy mimo dosahu detí a mimo dosahu slnečného svitu, pokiaľ možno, na chladnejšom mieste Vášho obydlia alebo salónu.

Dodatočné parametre

Kategória: Jednofázový gél
Typ gélu: jednofázový
Farba: číra (clear)
Doba vytvrdenia UV lampa: 2 minúty
Doba vytvrdenia UV/LED lampa: 1 minúta
Výpotok: stredný ■■■□□□
Tvrdosť: stredná ■■■□□□
Transparentnosť: vysoká ■■■■■□
Viskozita (väzkosť): vysoká ■■■■■□
Flexibilita (pružnosť): stredná ■■■■□□
Pálenie v lampe (exothermická reakcia): žiadna
Priľnavosť (adhézia): vysoká
Pinčovanie: áno
Hypoalergénne: nie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: