Grafén gél lak podkladový

GRAFEN gél lak podkladový priehľadný je extrémne tvrdý a pevný. Jeho pevnosť je taká vysoká, že obstojí aj pri veľmi manuálne namáhaných nechtoch a jeho výdrž je 3-4 týždne. Skvele s ním teda môžete spevniť nekvalitné, mäkké, rozstrapkané nechty, vrátane veľmi oslabených nechtov od prílišného pilovania alebo po liečbe plesňových ochorení. Jeho konzistencia je mierne hustejšia, čo je veľká výhoda, pretože vďaka tomu s ním možno urobiť nielen klasickú podkladovú vrstvu, ale taktiež s ním možno vymodelovať v druhej vrstve "C oblúk". Zároveň s ním je možné mierne predĺžiť ulomený necht na papierovú šablónku. Grafen je tak spoľahlivý, že ho veľmi odporúčame profesionálkam pre každú zákazníčku, ktorá z nejakých dôvodov nechce gélovú modeláciu, ale zároveň očakáva dlhú výdrž a vysoké spevnenie prírodného nechtu. Pre domáce využitie je taktiež veľmi obľúbený.

 

Variant:
€10,66 / ks €7,79 / ks od €7,79 / ks €1,07 / 1 ml €1,56 / 1 ml
Dostupnosť: Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Kód: GRAFEN-B/10 GRAFEN-B/5 Zvoľte variant
Grafén gél lak podkladový
Grafén gél lak podkladový (veľkosť 10 ml)
Viac variant

Podrobný popis

Zloženie/Inredients
Di-HEMA trimethylhexyl dicarbamate, HEMA, Isobornyl methacrylate, Cellulose Acetate, Butyrate, Hydroxycyclohexyl phenyl ketone, Trimethylbenzoyl diphenylphosphine oxide, Glycol HEMA - methacrylate, Bis (methacryloyloxyethyl) phosphate, p-hydroxyanisole, Hydroquinone
 
Grafen base gél lak priehľadný je skvelým UNIVERZÁLNYM produktom, ktorý môžete použiť ako podkladovú bázu nielen u gél lakového systému, ale tiež ho môžete použiť ako bázu pod gélovú modeláž alebo polygél či polyakrygél. Všetko potom skvele drží, bez akýchkoľvek odchlipov. Grafen sa stabilne celoročne už niekoľko rokov drží na prvom mieste predajnosti a spokojnosť s týmto produktom vyjadrujú ako profesionálky manikérky, tak aj ženy pre domáce využitie. Grafen má hlavne pre začiatočníčky tú veľkú výhodu, že má hustejšiu konzistenciu a nebude stekať ku kožičke. Krásne sa s ním dá aj málinko vymodelovať C oblúk, čím je potom ešte viac podporená tvrdosť a odolnosť gél lakového systému - pri akejkoľvek manuálnej práci, kedy sú nechty výrazne zaťažované nárazmi, tento gél lak skvele obstojí a jeho výdrž je naozaj neskutočná - až 4 týždne. U každej ženy potom ale záleží na rýchlosti rastu ich nechtov. Pokiaľ Vám nechty rastú rýchlo, tak určite odporúčame gél lakový systém odstrániť najviac po 3 týždňoch, pretože potom už s dlhým odrastom nechty nevyzerajú pekne.
 
S Grafenom môžete vďaka jeho hustejšej konzistencii krásne predĺžiť Váš prírodný necht o 2-3 milimetre za pomoci papierovej šablóny. Vďaka tomu môžete všetky Vaše nechty perfektne porovnať do rovnakej dĺžky.
 
Grafén má výrazný vplyv na spevnenie prírodného nechtu. Je skutočne veľmi tvrdý a pevný. Názov produktu GRAFEN bol marketingovo skvele vytvorený. Má v prenesenom slova zmysle vyjadrovať silu, tvrdosť, pevnosť, odolnosť a výdrž....Ak zadáte do vyhľadávača slovo Grafen, tak sa dozviete, že patrí medzi najpevnejšie materiály na svete. Náš Grafen si teda v rámci sveta nechtovej kozmetiky trúfa osloviť všetky ženy, ktoré hľadajú ten najpevnejší a najtvrdší gélový produkt na ich oslabené, mäkké, štiepiace sa nechty a vyriešiť tak raz a navždy ich problémy týkajúce sa spevnenia prírodných nechtov. Neváhajte teda a skúste Grafen. V ponuke je nielen priehľadný variant, ale aj Grafeny 2v1, kedy výrobca spojil podkladovú bázu dohromady s krásnymi nude odtieňmi do ružova, do telová, do béžova, do mliečna, aj s glitrom.... Jedná sa teda o skvelé zatónované Grafeny, ktoré sú svetovo pomenované termínom nude manikúra alebo nahá manikúra. Ide o jednoduchú a rýchlu aplikáciu tohto typu gél laku na prírodné nechty v jednej vrstve (alebo dvoch vrstvách, pokiaľ chcete ešte viac spevniť) spolu s ukončovacím leskom (Topom). Tento gél lakový systém dokáže ušetriť až 20 minút Vášho času, čo v dnešnej uponáhľanej dobe nie je málo. Zatónované gél laky Grafen sú teda vhodné pre všetky tie ženy, ktoré uprednostňujú jemné nude odtiene. Zároveň je ale možné, pokiaľ sa rozhodnete pre akúkoľvek farbu, použiť tento typ Grafenu ako podkladový a naň potom aplikovať akýkoľvek farebný gél lak, na záver ukončovací TOP. Ako podkladovú bázu je teda možné využiť ako Grafen priehľadný, tak aj Grafen farebne zatónovaný. Zatónované Grafeny taktiež parádne fungujú na populárnu metódu Baby boomer alebo aj francúzsku. K obom metódam potom potrebujete kvalitný vysoko krycí biely gél alebo gél lak, ktorý v našej ponuke taktiež nájdete. Pokiaľ si čímkoľvek nebudete isté, vždy radšej píšte na info@bio-nehty.cz alebo volajte na číslo 777075875. Vždy Vám naozaj veľmi radi poradíme.
 

PODROBNÝ POSTUP APLIKÁCIE GÉL LAKU GRAFEN 2v1 BIO NAILS

  • Najprv vykonáme manikúru - základnú úpravu tvaru a dĺžky nechtu profesionálnym papierovým pilníkom na prírodné nechty BIO NAILS PILNÍK PROFI 180/180 zebra rovný rose, potom úpravu kožičky najskôr jej zmäkčením za pomoci luxusného zmäkčovača kožičky ZMÄKČOVAČ NEHTOVEJ KOŽIČKY BIO NAILS a na záver zatlačením pomarančovým drievkom.

  • Potom celý povrch každého nechtu jemne zmatníme bufferom BIO NAILS PILNÍK PROFI 180/240 PENOVÝ POLMESIAC tak, aby nikde nebolo žiadne mastné miesto. Starostlivo oprášime štetcom alebo kefkou od jemného prachu. Potom aplikujeme postupne na všetky nechty špeciálnu dezinfekčnú a odmasťujúcu tekutinu NAIL PREP NO HEMA DEZINFEKCIA ODMASTENIA, po celej ploche nechtu, vrátane kožičky. Táto tekutina ihneď zasychá na vzduchu. Teraz si už na nechty nesmieme siahať, aby sme si ich znova nezamastili. Potom aplikujeme postupne na všetky nechty ďalšiu špeciálnu tekutinu, ktorá sa volá PRILNÁVAČ BIO-NAILS BEZ KYSELÍN ULTRA BOND. Tú nanášame iba na necht, nikdy nie na kožičku. Aplikujte veľmi malé množstvo a snažte sa, aby priľnavač nestiekol ku kožičke. Počkáme chvíľočku na zaschnutie tejto tekutiny alebo môžeme nechty na pár sekúnd vložiť do lampy, aby sa urýchlilo schnutie priľnavača.

  • Teraz už postupujeme po jednom nechte - aplikujeme prvú vrstvu podkladového GÉL LAKU GRAFEN BIO NAILS v jednej tenšej vrstve na necht a pretiahneme štetcom aj spodný okraj nechtu (zabalíme necht). Vytvrdíme v uv/ľad lampe 1 minútu (alebo v uv lampe 2 minúty). Vzniknutý lepivý výpotok na povrchu nestierame. Takto postupne nanesieme prvú vrstvu na každý necht. Potom aplikujeme druhú trošičku hrubšiu vrstvu tohto gél laku, ideálne je snažiť sa o vytvorenie C oblúčika tak, že nanesiete Gél lak pozdĺžne prostriedkom nechtu a potom veľmi tenkým štetcom ho dotiahnete do okrajov nechtu, vrátane pretiahnutia štetcom voľného okraja nechtu. Potom môžete otočiť ruku dlaňou nahor, aby sa gél lak na nechte pekne zhúpol do oblúčika vďaka svojej samovyrovnávacej schopnosti. Potom ruku otočíme a ihneď vkladáme do uv/ľad lampy a vytvrdzujeme 2 minúty (alebo v uv lampe 4 minúty). Nestierame výpotok. Postupujte radšej po jednom nechte, aby sa zabránilo stečeniu produktov ku kožičke, hlavne u začiatočníc. Druhá vrstva Vaše nechty výrazne spevní a vďaka nej je výdrž až 3 týždne.

  • Pokiaľ máte pocit, že C oblúčik na prvýkrát nezvládnete a pripadá Vám to zložité, tak samozrejme sa nestresujte a neriešte to. Jednoducho naneste druhú hrubšiu vrstvu, pretiahnite voľný okraj nechtov a vytvrďte.

  • Teraz, ak chcete ponechať jemnú prirodzenú farbu zvolenej farebnosti podkladového gél laku GRAFEN 2v1, tak už len aplikujete záverečný priehľadný ukončovací bezvýpotkový gél lak, napríklad QUICK FINISH GEL LAK s extra vysokým dlhotrvajúcim leskom, ktorý nanesieme v jednej lampe po dobu 1 minúty (alebo v uv lampe 2 minúty). Hotovo. Ukončovací TOP môžete vytvrdzovať dlhšie – napríklad 3 – 4 minúty. Docielite tak ešte vyšší lesk. Pokiaľ by ste na ukončenie gél lakového systému použili výpotkový TOP, tak samozrejme nezabudnite, že po vytvrdnutí na záver musíte zotrieť výpotok tekutinou CLEANER.

  • Variant s farbou - na akýkoľvek podkladový gél lak GRAFEN 2v1 môžete, ak chcete, aplikovať akýkoľvek FAREBNÝ GÉL LAK BIO NAILS. Farebný gél lak najskôr nanesieme v jednej tenkej vrstve a opäť pretiahneme cez voľný okraj nechtu (zabalíme necht). Vytvrdíme v uv/ľad lampe 1 minútu (alebo v uv lampe 2 minúty). Nestierame výpotok. Znovu rovnakým spôsobom aplikujeme ďalšiu vrstvu farebného Gél laku, aby sa farba krásne scelila a opäť vytvrdíme rovnakým spôsobom. Nestierame výpotok. Na záver aplikujeme priehľadný ukončovací vysoko lesklý bezvýpotkový QUICK FINISH GEL LAK a opäť pretiahneme cez voľný okraj nechtu (zabalíme necht). Vytvrdíme v uv/ľad lampe 1 minútu (alebo v uv lampe 2 minúty). Na záver môžete aplikovať výživný nechtový OLEJÍČEK BIO NAILS, ktorý ponúkame v mnohých vôňach - na kožičku okolo nechtov - jemne zamasírovať. Vďaka jeho pravidelnému každodennému používaniu nebudete mať kožičku vysušenú a nebudú sa Vám tvoriť zádery.

  • V celom procese si prosím nikdy nesiahajte na povrch nechtov! Celý gél lakový systém je výpotkový, čo znamená, že po každej vytvrdenej vrstve sa na gél laku vyzráža výpotok, teda lepivý povrch. Výpotok majú všetky podkladové gél laky a všetky farebné gél laky. Čo je správne, tak to má byť. Záverečný lesk alebo TOP, ktorým gél lakový systém ukončujeme, je väčšinou už bezvýpotkový, takže po jeho ukončení Vám už lepiť nebude. Nikdy si však ihneď po jeho vytvrdnutí nesiahajte na povrch nechtu! Gél lakový systém totiž ešte nie je vychladnutý a siahaním na povrch nechtov si zrušíte lesk. Preto vydržte aspoň 5 minút a až potom si môžete siahať na povrch nechtov :-)) Ak by ste mali ukončovací TOP výpotkový, tak samozrejme lepivý povrch musíte zotrieť tekutinou CLEANER BIO NAILS, nanesenou na buničinový štvorček.

DRUHÁ RÝCHLEJŠIA VARIANTA APLIKÁCIA GÉL LAKU GRAFEN 2v1 BIO NAILS

Pokiaľ máte málo času a potrebujete tento gél lakový systém zrýchliť, tak určite privítate druhý oveľa rýchlejší variant, ktorý je rovnako pevný a má rovnakú výdrž, ako prvý variant, v ktorom popisujeme aplikáciu dvoch samostatných vrstiev gél laku GRAFEN BIO NAILS, ktorú každú zvlášť vytvrdzujeme .

AKO NA TO? Predpríprava nechtov zostáva úplne rovnaká, v zmysle manikúra a odmastenia nechtov + tekutina priľnavač. Potom na prvý necht nanesieme jednu tenkú vrstvu gél laku GRAFEN BIO NAILS, ktorú NEVYTVRZUJEME. A hneď na ňu nanesieme druhú trošku hrubšiu vrstvu tohto gél laku presne podľa nášho návodu vyššie. Až teraz VYTVRDÍME v ľad lampe 1 minútu (alebo v uv lampe 2 minúty). Na záver nanesieme ukončovací lesk QUICK FINISH GEL LAK a vytvrdíme v ľad lampe 1 minútu (alebo v uv lampe 2 minúty). Hotovo!

MOŽNÁ NEVIETE

Výdrž každého gél lakového systému ovplyvňuje nielen konkrétnu kvalitu nechtov a samotné prevedenie aplikácie, ale aj tehotenstvo, dojčenie, rôzne choroby, napríklad hlavne štítna žľaza, cukrovka aj vysoký stres. Hormonálny systém ženy alebo dlhodobejší stres výrazne ovplyvňujú to, či budú konkrétne produkty držať na nechtoch podľa vašich predstáv. Pokiaľ patríte medzi tieto ženy, kedy Vám tzv. nikdy nič nedrží, tak určite sa s nami poraďte o ďalšom postupe. Píšte na info@bio-nechty.cz alebo volajte na číslo 777075875. Väčšine žien však nedržia produkty z iných dôvodov - hlavne sa jedná o nedostatočnú predprípravu nechtov pred aplikáciou gél lakového systému alebo o tzv. zvýšenú potivosť nechtov. Preto prosím tú predprípravu nepodceňujte, tá je na celom systéme najdôležitejšia.

ČO JE TO PRIĽNÁVAČ GÉLU A MUSÍM HO POUŽÍVAŤ?

Priľnavač gélu (čiže Primer, Bonder) je lepkavá aromatická tekutina, ktorá spája prírodný necht s prvou vrstvou gél laku alebo uv gélu. Pokiaľ ho použijete, máte 100% istotu, že gélový materiál k Vášmu nechtu krásne priľne. Je potrebné ho ale správne použiť, presne podľa nášho návodu vyššie. Pokiaľ ho dáte na necht veľa a stečie ku kožičke, tak sa naopak môže stať, že gélový produkt nebude na nechte dobre držať. Je tiež dôležité, aby priľnavač bol dobre zaschnutý. Preto môžete vložiť ruky na pár sekúnd do lampy, ktorej teplo schnutie urýchli. Niektorým ženám skvele držia gélové produkty aj bez priľnavača. Je ich ale menšina. Preto ho v gél lakovom systéme vždy odporúčame.

ODSTRÁNENIE GÉL LAKU GRAFEN 2v1 BIO NAILS

EXISTUJÚ DVE VARIANTY ODSTRAŇOVANIE GÉL LAKU - PILOVANÍM PROFI PILNÍKOM ALEBO BRUSKOU - ZABALOVACOU TECHNIKOU ZA POMOCI REMOVER TEKUTINY

Gél lakový materiál odstránite najlepšie klasickým profesionálnym papierovým pilníkom strednej hrubosti - napríklad PILNÍK BIO NAILS PROFI 180/180 ZEBRA ROVNÝ ROSE alebo BRÚSKU. Nezabúdajte, že materiál nikdy nesmiete odstraňovať úplne celý, až na prírodný necht! Gél lakový materiál sa odstraňuje cca z dvoch tretín a časť podkladového gél laku na nechte zostáva. Nikdy teda nepilujeme úplne až na prírodný necht! Jedine tak si celoročne zaistíme to, že naše prírodné nechty nebudú nijako poškodené či oslabené. Po odstránení dvoch tretín materiálu potom už len povrch nechta zarovnáme PENOVÝM PILNÍKOM POLOMESIAC 180/240, jemnej hrubosti od BIO NAILS a potom si aplikujeme celý gél lakový systém znova tak, ako by sme ho robili úplne prvýkrát. Pokiaľ takto budete postupovať, môžete mať gél lakové nechty nepretržite na prírodných nechtoch doslova niekoľko rokov a Vaše nechty budú stále zdravé av poriadku. Nebojte sa teda pilovania!! Nenechajte sa ovplyvniť nejakou negatívnou skúsenosťou Vašej známej či kamarátky. Pilovanie vám totiž naozaj nechty nezničí. Zničí si ich iba tá žena, ktorá nevie, kedy s pilovaním prestať a myslí si, že je nutne potrebné všetok materiál odstrániť až na prírodný necht.....Ale tak to nie je....Verím, že pochopíte, že to znie logicky - neodstraňujte všetok materiál, ponechajte časť materiálu na nechte a nemusíte sa obávať poškodenia Vášho prírodného nechtu.

Gél lak je možné tiež odstrániť tzv. zabaľovacou technikou, za pomoci špeciálnej tekutiny Gél lak remover s obsahom acetónu - REMOVER BIO NAILS, v kombinácii s BUNIČINOVÝMI ŠTVORČEKMI a REMOVER NÁPRSTKYDoba pôsobenia je cca 15 minút, potom sa materiál mechanicky odstráni POMARANČOVÝM DRIEVKOM "zoškrabkaním" zhora nadol. Doba pôsobenia sa môže líšiť v závislosti od množstva materiálu na nechte, na stave nechtu konkrétnej zákazníčky aj na technike odstraňovania. Vždy je však najskôr nutné materiál aspoň čiastočne odstrániť pilníkom a až potom pristúpiť k zabaľovacej technike. Takto sa postupuje preto, že odstraňujúca tekutina by nezvládla prestúpiť hrubšou vrstvou gél lakového materiálu. Preto je potrebné najskôr urobiť čiastočné odpilovanie.

A aké je naše odporúčanie? Za nás určite pilovanie! Pretože ak sa vykoná rozumne, podľa vyššie uvedeného návodu, tak je rýchlejšia a paradoxne šetrnejšia, než zabaľovacia technika za pomoci acetónovej tekutiny. Len je jednoducho potreba byť rozumná a nepilovať materiál až do konca, na prírodný necht. Ak ste alergička alebo ste mali v minulosti problémy s plesňou nechtov, tak určite nikdy nepoužívajte zabaľovaciu metódu odstraňovania! Vždy použite klasické pilovanie alebo brúsku.

Dôležité upozornenie
Nikdy nepracujte s gélovými produktmi v blízkosti okna s priamym slnečným svitom alebo vo vonkajších priestoroch, ako sú terasy, balkóny, dvory, záhrady!
UV žiarenie Vám všetky produkty vytvrdia vo fľaštičkách alebo téglikoch. Tým sú potom produkty navždy znehodnotené.
Taktiež si dávajte pozor, aby ste gélové produkty mali uložené z dosahu svitu Vašej UV/LED lampy. Dosah svitu lampy môže Vaše produkty taktiež vytvrdiť priamo vo fľaštičkách, vrátane štetcov s gélom pri aplikácii gélovej modeláže. Lampu teda majte vždy bokom a nepracujte priamo pred ňou.
Gélové produkty uchovávajte vždy mimo dosahu detí a mimo dosahu slnečného svitu, pokiaľ možno, na chladnejšom mieste Vášho obydlia alebo salónu.

 

Dodatočné parametre

Kategória: BASE & TOP coat
Typ gélu: podkladový base
Farba: číra (clear)
Produkt do UV/LED lampy: áno
Doba vytvrdenia UV lampa: 2 minúty
Doba vytvrdenia UV/LED lampa: 1 minúta
Výpotok: áno
Hypoalergénne: nie
HEMA, DI-HEMA: áno

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: