Alergia aj po použití hypoalergénneho produktu

Otázka Alena

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať k produktu BB lak, či je naozaj hypoalergénna, mám aj na tento gél alergickú reakciu.

Ďakujem, pekný deň Alena


Odpoveď Eva

Pekný večer, pani Alena,

áno, produkt BB lak je určite hypoalergénnym produktom, to znamená so zníženým obsahom kyselín, od nemeckého výrobcu profesionálnej nechtovej kozmetiky.
Bohužiaľ, pravdou však zostáva, že aj na akýkoľvek šetrnejší hypoalergénny produkt môže mať žena reakciu. Každý produkt má skrátka nejaké zloženie, ktoré v mnohých prípadoch "sadne" a inokedy zase nemusí. Alergia je u každého človeka iná a je úplne individuálna a nevyspytateľná. Alergie sú nielen na gél lakové a gélové produkty, ale aj na odmasťujúce tekutiny, na priľnavače, na gélový prach, na výživné olejčeky a dokonca aj na samotné žiarenie uv/ľad lampy. Alergií neustále pribúda a výrobcovia nechtovej kozmetiky majú pred sebou do budúcnosti skutočne neľahkú úlohu, aby dokázali vyrobiť produkty, ktoré budú v rámci možností šetrné, ale hlavne aj funkčné, teda aby držali na nechtoch.
Pokiaľ chce žena presne vedieť, na ktorú konkrétnu zložku má alergiu, je potrebné navštíviť odborného lekára - alergológa a za jeho pomoci skúsiť zistiť viac. Lekár väčšinou dokáže stanoviť alergiu na konkrétnu zložku gélového produktu a tejto konkrétnej zložke je potom potrebné sa vyhýbať.

Ďalšou z možností je skúsiť iný systém, napríklad gél laky alebo gélovú modeláciu. Predsa len, každý produkt má vždy trochu iné zloženie. Viem, že je veľmi ťažké len tak skúšať ďalšie a ďalšie nové produkty a investovať do nich ďalšie peniaze. Je ma to samozrejme vždy ľúto, keď nastane alergia aj napriek tomu, že bol použitý hypoalergénny produkt a vždy sa potom snažím zákazníčkam pomôcť a hľadať ďalšie riešenia. Niekedy stačí treba vynechať niektorú z tekutín, ktoré slúžia na predprípravu nechtov - teda odmasťujúcu tekutinu Nail prep alebo BB lak remover. Niekedy je totiž alergia spojená s týmito tekutinami a nie so samotným gélovým produktom. V takom prípade sa potom skúša odmastenie iba za pomoci penového pilníka prebrúsením po celej ploche nechtov a skúša sa, či produkt bude držať. Niekedy však nepomôže ani to a ani zmena produktov.
V takom prípade odporúčame úplne opustiť produkty do lampy a prejsť na klasické laky na nechty Solargel od značky Kinetics s gélovým efektom, výdržou až 7 dní a odlakovaním klasickým odlakovačom. U týchto hypoalergénnych lakov sme u našich zákazníčok za posledné 2 roky nezaznamenali žiadnu alergickú reakciu. Tieto laky sú veľmi chválené a sú v mnohých prípadoch posledným riešením pre ženu alergičku. V ponuke sú aj spevňujúce laky a rôzne výživy od tejto značky, takže úprava nechtov klasickými lakmi je určite možná. Produkty sú rýchloschnúce, takže práca s nimi je naozaj príjemná. Minulý týždeň sme práve natáčali video s predstavením lakov na nechty značky Kinetics, na našich stránkach snáď bude k dispozícii do týždňa, tak sa potom prosím na laky Solargel a ukážku lakovania s nimi pozrite.

Pokiaľ by ste chceli sa ešte o tom pobaviť telefonicky, určite budem rada, keď ma zavoláte kedykoľvek počas všedných dní na číslo 777 075 875. Vždy sa budem snažiť poradiť čo najlepšie a hľadať ďalšie optimálne riešenie pre Vás, aby ste boli spokojná.
Majte sa veľmi pekne, nech sa všetko darí.
Eva


Odpoveď Alena

Dobrý deň,

ja vám veľmi ďakujem za takú odpoveď.
Ja sa určite nehnevám, len ma mrzí že mám stále alergiu, už som práve vyskúšala veľa rôznych produktov a odmasťovačom to tiež nebude, ten som nepoužila, už naozaj netuším ktorá zložka mi vadí skúšala som aj akryl a to tiež nepomohlo.
Ja by som na umelých nechtoch nelipla, len bohužiaľ moje nechty sú ako papier a na to mi tiež nič nepomáha.
Ale veľmi vám ďakujem.

Pekný deň
Alena
 


Odpoveď Eva

Pekný večer ešte raz, pani Alena,
aj ja Vám veľmi ďakujem za odpoveď.
Chápem to, s tými Vašimi nechtami, že potrebujete extra spevnenie. Mám pre Vás ešte 2 riešenia, čo sa týka produktov do lampy. Samozrejme sa jedná o hypoalergénne produkty, ale tak, ako som už písala, bohužiaľ by to pre Vás musel byť opäť jeden z ďalších pokusov, bez záruky
Mám naozaj skvelú skúsenosť s produktmi od značky Kinetics, o ktorej som už hovorila v súvislosti s klasickými lakmi na nechty. Táto značka má všetku svoju produkciu hypoalergénnu a ja by som Vám rada ponúkla veľmi pevný a zároveň pružný gél lak, ktorý je vhodný pre veľmi oslabené, poškodené, mäkké, tzv. papierové nechty. Tu je odkaz

Tento gél lak je priehľadný, mohli by ste zatiaľ skúsiť iba ten a nepokračovať ďalej farebnými gél lakmi, až podľa toho, ako by to dopadlo s alergiou. Ďalšou možnosťou je potom v podstate ten istý produkt, ktorý je ale zatónovaný nejakou farbou. Ide teda o podkladový gél lak, zmiešaný s jemnými farebnými odtieňmi. Hovorí sa im „nahá manikúra“. Tu sú odkazy

Zvolený gél lak by sa naniesol na prírodný necht v dvoch veľmi tenkých vrstvách a na záver by ste zotreli výpotok prípravkom Cleaner. Až potom, keby všetko dobre dopadlo, by ste mohli od rovnakej značky dokúpiť farebné gél laky a ukončovací gél lak TOP bezvýpotkový.
Ďalšou z možností je zvoliť hypoalergénny BB gél fiber s obsahom sklených vlákien. V ponuke sú tieto gély priehľadné alebo aj zatónované do jemných polopriehľadných alebo aj viacerých krycích farieb. Tieto gély sa predávajú v maličkom 5 ml balení, práve preto, aby si zákazníčka - alergička ich mohla v tomto malom prevedení najprv vyskúšať.

Pre istotu Vám tu ešte píšem aj odkaz na náš podrobný článok ohľadom alergií, čo všetko treba dodržať, aby sa eliminovali všetky prípadné problémy. Článok je v sekcii Blog tu

No, je to už samozrejme na Vás, či budete chcieť ešte ďalej skúšať alebo nie. V každom prípade Vám prajem pekné a zdravé nechty, nech už sa rozhodnete akokoľvek)
Majte sa fajn. Eva