Odlúčený necht

Otázka Petra

Dobrý deň,
pred pár rokmi sa mi (asi po tom, čo mi naňho tenkrát niečo spadlo) odlúčila veľká časť nechtu na palci na nohe.
Teraz som si po asi dvoch rokoch nechala urobiť na nohe gélove nechty a dnes zrazu pozerám, že sa mi dole ten istý necht zase odlúpol (to, čo bolo odlúplo som odstrihla, aby sa mi to nezachytilo o ponožku a nestrhlo celé)…. V polovici toho nechtu je úplná priehlbina, je to pleseň? Časť nechtov bola dlho škaredo žltá, ale roky používam červený lak, tak neviem, či to nebolo zafarbené z toho… nič nezvedie, ani nebolí…. Veľmi ďakujem za prípadné odporúčanie následného postupu a produktu!
Petra


 

Odpoveď Eva

Pekný deň, Petro,
snažila som sa starostlivo prezrieť si fotku Vášho nechtu a myslím si, že sa o pleseň nejedná. Píšete ale o tej zažltnutej farbe, ktorá by zase tej plesni zodpovedala, ale pravdou je, že môže ísť aj o zafarbenie pigmentovaným lakom na nechty. Určite chybu neurobíte, keď pre istotu, preventívne, by ste si na palec aplikovali dezinfekčné a protiplesňové produkty. Z našej ponuky by som Vám odporučila tekutinu Antifungal solution alebo Fungian a potom ešte aj liečivú a regeneračnú tekutinu Koloidné striebro. Teraz na letné obdobie ideálne, že sú nohy voľné, aplikácia produktov je teda jednoduchá, buď potrite necht tekutinou so štetčekom alebo streknete Koloidné striebro v spreji. Ďalej potom na regeneráciu nechtov a podporu jeho rastu určite by som odporučila skvelé sérum s obsahom keratíny Gold elixír – zamasírovať 2x denne do celej plochy nechtu aj kožičky.
Tu sú odkazy:

.

Ďalej by som Vám určite odporučila, aby ste vo Vašom okolí navštívili nejakú veľmi šikovnú, spoľahlivú a skúsenú pedikérku, ktorá by sa Vám na ten palec pozrela a zhodnotila prípadne, či ešte nejaké časti nechtu odstrániť alebo jednoducho celkovo poradila. Do budúcna by som Vám odporučila používať hypoalergénne laky na nechty, ktoré Vaše nechty nebudú nijako zaťažovať a určite je vždy ideálne používať podkladový lak na nechty :-)) Tu je odkaz na naše najpredávanejšie hypoalergénne laky na nechty Solargel a tiež cenovo zvýhodnené sady:

.

Ďalej Vám tu ešte na záver zasielam odkaz na náš veľmi podrobný článok, ktorý sa venuje problematike odlúčenia nechtov od lôžka:

Majte sa veľmi pekne. Eva