Ako zlepšiť kvalitu prírodného nechtu?

Otázka Markéta

Dobrý deň, neustále riešim kvalitu svojich nechtov. Keratín ani kalcium či iné výživné produkty príliš nefungujú. Už 6 mesiacov používam aj biosil, taktiež nie je vidieť žiadny veľký efekt. Pred 14 dňami som vyskúšala gélové nechty, ale po 6 dňoch sa začali odchlipovať. Poradíte prosím iný postup ako si vypestovať pestované, dlhšie nechty? Ďakujem


Odpoveď Eva

Pekný večer, slečna Markéta, s nechtami je to niekedy trošku zložitejšie a zdĺhavejšie, čo sa týka vylepšenia ich kvality. Skôr, než Vám odporučím produkty, tak by som sa Vás rada spýtala, či náhodou neprežívate v poslednom období zvýšený stres, z pracovných či súkromných dôvodov. Ten je totiž mnohokrát príčinou aj problémov s nechtami. Ďalším variantom je potom ochorenie - hlavne štítna žľaza či napríklad cukrovka a ďalšie akékoľvek závažnejšie ochorenia. To všetko má vplyv na dlhé, dlhotrvajúce problémy s nechtami a nie je ľahké "problém" vyriešiť. Problém s nechtami tiež prináša tehotenstvo a dojčenie. Proste tieto všetky faktory majú obrovský vplyv na konkrétny stav nechtov. Ak by ste čokoľvek z vyššie menovaných "diagnóz" mali, tak je potrebná veľká trpezlivosť a bol by to beh na dlhšiu trať. A teraz už k mojim odporúčaniam. Neviem samozrejme, ako produkty ste doteraz vyskúšala. Určite u nás máme veľmi dobrú skúsenosť a keratínovými výživami, a to ako od značky Kinetics, tak aj od značky Truscada. Určite by som teda jednu z nich odporučila alebo kombináciu oboch:

 

.
.

Ďalej tiež odporúčala ktorýkoľvek z týchto spevňujúcich lakov na nechty:

.
.
.
.

Ďalej by som určite odporučila skvelý produkt Booster od značky Emi -rekonštrukcia nechtu

.

Ďalším variantom je prírodný P shine - prastará japonská metóda úpravy prírodných nechtov

.

A teraz "babské rady", ktoré tiež veľmi dobre fungujú: Ak môžem radiť aj ohľadom potravinových doplnkov, tak najviac sa osvedčuje kremík a potom aj riasa Chlorella. Tieto produkty veľmi pomáhajú na vylepšenie kvality prírodného nechtu. A určite aj klasický kvalitný olivový olej. Buď na kožičku alebo po celej ploche prírodného nechtu, pokiaľ by bol práve nenalakovaný. Pri domácich prácach používajte vždy rukavice, nevystavujte svoje nechty pôsobeniu chemických čistiacich prípravkov a používajte aj kvalitné prírodné mydlá či šampóny. To všetko má vplyv aj na kvalitu prírodného nechtu. Tu je odkaz na našu Bio kozmetickú ponuku:

Ďalej funguje aj olivový olej. Majte sa veľmi pekne a pokiaľ budete mať akékoľvek ďalšie otázky, tak píšte alebo volajte na číslo 777075875. Eva K. Plachá BIO NAILS


Dobrý deň, Evo,

veľmi ďakujem za Vašu odpoveď a Vaše tipy. Zvýšenie stresové obdobie teraz mám, ale kto nie. Každopádne kvalitu nechtov riešim vlastne neustále. Sama som hľadala príčinu neúspechu gélových nechtov a jediné, čo by mohlo ešte možno v mojom prípade platiť, sú mastné nechty.

Mám mastnejšiu pleť aj vlasy, teda by aj nechty mohli mať rovnaký charakter. P-shine som v minulosti tiež skúšala, príliš veľký efekt to nemalo. Študovala som produkty, ktoré ste mi odporučili. Zaujal ma Nano Rhino v kombinácii s Green Shark a Gold Elixírom na nechtovú kožičku. Píšete, že Nano Rhino by sa mal ideálne pre lepší účinok každý tretí deň odlakovať. Nedochádza potom zase k poškodeniu odlakovačom?

Zaujal ma aj výrobok EMI Booster. Postup nanášania som pochopila, ale ako tento prípravok z nechtu odstrániť? No a teraz mám dilemu, ktorý prípravok zakúpiť. A ešte som sa chcela opýtať na tú mastnotu. Existuje nejaký rad na mastné nechty a ako prípadne postupovať pri nanášaní vyššie uvedených, Vami odporúčaných prípravkov? Je potrebné necht odmastiť, aby čo najlepšie držali? Ešte raz veľmi ďakujem za Vašu láskavosť a pomoc.

S pozdravom, Markéta


Odpoveď Eva

Pekný večer, slečna Markéta,

problém mastnejších nechtov je 100% príčinou, prečo Vaše gélové nechty nedržali a začali sa odchlipovať. Pokiaľ teda by ste sa ešte v budúcnosti pre gélové nechty rozhodli, tak musíte Vašej nechtárke túto skutočnosť povedať a ona už by mala vedieť, že musí postupovať tzv. po jednom nechte. Teda že musí jeden Vás necht zmatniť penovým pilníkom, oprášiť štetcom, dehydratovať tekutinou Nail prep a naniesť tekutinu Primer (Bonder). A ihneď musí na tento jeden necht aplikovať podkladový gél a vytvrdiť. A potom druhý necht - to isté a postupne tak po jednom nechte urobiť všetky. Jedine tak zabránime časovému oneskoreniu, kedy práve pri mastných a potivých nechtoch nemožno postupovať ako obvykle, kedy sa odmasťuje a pripravuje celá ruka. U tohto typu nechtov totiž je to tak, že kým manikérka odmastí všetky nechty od malíčka k palcu, tak už tie nechty sa za pár sekúnd správajú ako neodmastené. Takže kým sa prikročí k aplikácii prvého podkladového gélu, tak ako by sa vôbec neodmasťovalo. A potom produkty nedržia.....Tak to len, aby ste vedeli. Rovnakým spôsobom by určite bolo dobré postupovať aj pri aplikácii klasických lakov na nechty a spevňujúcich lakov na nechty, aby pekne priľnuli k povrchu nechtu. Proste logicky - k mastnote nemôže akýkoľvek materiál priľnúť, preto je potrebné postupovať takto po "jednom nechte" a zabrániť tomu časovému oneskoreniu, než sa nechty zase premastí :-))

Som rada, že Vás zaujali produkty Nano Rhino aj Green Shark spolu s Gold elixírom. U toho Nano Rhino môžete odlakovávať, ale nemusíte :-)) Môžete si ho na nechtoch ponechať týždeň aj viac, je to na Vás :-))Proste po tých troch dňoch ten lak stále bude krásne držať, ale už nebude uvoľňovať do prírodného nechtu tie výživné, vitamínové a spevňujúce zložky. To odporúčanie na to odlakovanie je teda pre tú ženu, ktorá chce maximálne využiť potenciál tohto laku, aby sa jej každý deň do nechtu uvoľňovali tie zložky. Samozrejme môžete odlakovávať veľmi šetrným bezacetónovým odlakovačom s obsahom aloe vera od tej istej značky. Volá sa Green lizard.

.

Čo sa týka produktu Booster od EMI, tak ten sa z nechtu nijako neodstraňuje, pretože sa vsiakne do nechtu, takže nie je čo odstraňovať To nie je nejaký gél, ktorý by zostal na povrchu nechtu. Je to skôr taká redšia tekutina, ktorá sa tým teplom z fénovania zasiakne do prírodného nechtu a vytvrdí sa v ľad lampe. Prebytky sa zotrú a hovoto. Necht vyzerá úplne rovnako ako predtým, ani nie je leský. Majte sa veľmi pekne a pokiaľ ešte vyvstanú akékoľvek ďalšie otázky, tak samozrejme píšte. Eva Plachá BIO NAILS