Ide o pleseň nechtu?

Otázka Drahoslava

Dobrý deň, chcela by som sa uistiť, či som si správne zistila, že sa jedna o pleseň nechtu? Bola som na kožnej a lekárka mi povedala, že sa o pleseň nejedná, ale podľa fotiek a rád som si istá, že áno. Mate s tým určite väčšie skúsenosti, tak či by ste mi mohli poradiť… pod nechtami mám aj takú hnusnú, stvrdnutú kožu, čo robiť, aby to zmizlo a na niektorých nechtoch mám lôžko odlúčené. Prípravok antifungal som si kúpila pred 3 týždňami a aplikujem ho, ale výsledky zatiaľ žiadne, ba naopak necht je viac vysušený ... rada by som poslala fotky, ale tu mi to nejde.


Odpověď Eva

Hezký den, Drahoslavo, dle Vašich fotek, které se Vám nakonec podařilo zaslat a dle našich zkušeností, se zcela jistě jedná o plíseň nehtů. Velice správně jste si koupila tekutinu Anfitungal. Je potřeba vydržet.....Nehty udržujte co nejkratší je to možné a tekutinu aplikujte vícekrát denně nejen po povrchu nehtů, ale hlavně co nejvíce pod nehet. Ano, je to tak, jak píšete, všechny tekutiny na léčbu plísně vždy budou nehet vysušovat. Proto doporučujeme zákaznicím, aby používaly kvalitní séra z naší nabídky, s obsahem Keratiny a nebo alespoň vyživující olejíčky či kvalitní krémy na ruce.

.
.
.
.
.

Ideálne by bolo, keby ste k tekutine Antifungal ešte pridala aj liečivú tekutinu Koloidné striebro, s ktorým máme veľmi dobrú skúsenosť. Ideálna je v sile 50 ppm alebo 70 ppm. Tu je odkaz na Koloidné striebro:

 

Tu je odkaz na náš veľmi podrobný článok ohľadom problematiky plesní nechtov, v ktorom zákazníkom radíme, ako ideálne postupovať:

Majte sa veľmi pekne av prípade akýchkoľvek ďalších otázok píšte alebo volajte na číslo 777075875. Eva Plachá BIO NAILS