Náraz nechtom

Dotaz Lucie

Dobrý deň, je to tak týždeň, čo som narazila nechtom do stola, na nechte mám gél. Necht sa mi do polovice oddelil od kože a zalial sa krvou. Ihneď som necht opláchla, zalepila a potom sa mi objavila číra voda pod nechtom. Doma som čistila a stále mala zalepené, zdá sa, že sa necht chytil, ale začalo ma pobolievať pod kožou v prvom článku. Myslíte, že to je tým stiahnutím od náplasti?


Odpoveď Eva

Pekný deň, Lucie, s týmito nárazmi gélových nechtov väčšinou býva spojené odlúčenie nechtov od lôžka a s tým potom spojená problematika zápalov či plesňových ochorení. Určite by som Vám teraz odporučila, aby ste zašli späť k Vašej nechtárke, aby sa na necht pozrela a radšej gélový materiál odstránila. Dôležité je necht pravidelne dezinfikovať, napríklad Betadine z lekárne. Ak si robíte gélové nechty sama, tak tiež Vám odporučím materiál opatrne odstrániť. Následne by bolo ideálne zahájiť liečbu liečivou tekutinou Koloidné striebro v spreji v sile 30 ppm, kombinovať ho s tou dezinfekciou z lekárne Betadine a neustále necht sledovať.

Na regeneráciu nechtu odporúčame keratínovú emulziu Gold elixír. Vždy je lepšie, aby Váš necht videla skúsená nechtárka, ktorá s týmto má skúsenosti a necht Vám sama upravila a povedala, ako postupovať ďalej.

Tu sú odporúčania našich produktov:

.

Tu je odkaz na náš podrobný článok, ktorý sa venuje problematike odlúčenia nechtov od lôžka:

Majte sa veľmi pekne a ak budete mať akékoľvek ďalšie otázky, píšte alebo volajte na číslo 777075875. Eva Plachá BIO NAILS