Odlúčenie nechtu od nechtového lôžka

Otázka Veronika

Dobrý deň, zmenila som zamestnanie a po pár dňoch som cítila, že z pracovných topánok ma bolia nohy a začal ma bolieť aj necht (konkrétne palec). začínala som mať pocit, že necht sa mi dvíha a rastie smerom nahor. potom som si ich asi o týždeň neskôr strihala a keď som strihala ten boľavý, tak z ničoho nič praskol akoby pľuzgier, tiekol mi z pod nechtu hnis s vodou a necht sa akoby odlúčil od nechtového lôžka. je medzi nechtom a kožu medzera. spraví sa to nejako samo? alebo musím necht odstrániť a počkať než celý znova dorastie?


Odpoveď Eva

Pekný deň, Veroniko, ak píšete, že necht je už odlúčený od lôžka, tak sa to bohužiaľ určite samo neupraví. Je potrebné ihneď začať s aplikáciou protiplesňovej tekutiny, pretože je skoro isté, že v tomto prípade z tohto problému vznikne pleseň nechtov. Je dobre, že ste napísala, pretože to vyzerá, že Váš problém bude podchytený včas. Jediné, čo mne vadí, je to, že obuv pravdepodobne pre vás nie je vhodná, že vám asi niekde tlačí na palec a z toho problém vznikol. Ideálne by bolo, aby ste si pracovnú obuv vždy pred nástupom do práce vystriekali liečivou tekutinou Koloidné striebro a tekutinu na liečbu plesní aplikovali 2 x denne po celej ploche nechtov aj pod necht, kam až vás štetec pustí. Ďalej Vám určite odporúčam, aby ste navštívili nejakú veľmi šikovnú pedikérku vo Vašom okolí, ktorá sa Vám na necht pozrie a dokáže zhodnotiť, o čo presne ide, prečo tam bol ten pľuzgier s hnisom, dokáže Vám správne odborne odstrániť necht, ktorý je odlúčený od lôžka a celkovo poradí, ako postupovať ďalej. Tu sú potom odporúčania produktov z našej ponuky:

.
.
.
.

Tu je odkaz na náš veľmi podrobné články, týkajúce sa problematiky plesní nechtov a odlúčenie nechtov od lôžka:

Majte sa veľmi pekne a pokiaľ budete mať akékoľvek ďalšie otázky, tak píšte alebo volajte na číslo 777075875, určite sa Vám budeme radi venovať. Eva Plachá BIO NAILS tel. 777075875