Opakovane strhnutý necht

Dotaz Kristýna

Dobrý deň, rada by som sa opýtala na môj problém. Už v minulosti som mala niekoľkokrát strhnutý necht na chirurgii z dôvodu zarastania. Je tomu už desať rokov. Zakaždým, keď začal rásť, bol rozstrapkaný, nažltlý alebo som si ho po stranách opäť sama strhla, pretože pri raste ma to tlačilo. Teraz na nohe na palci bohužiaľ nemám žiadny necht, iba malý kúsok uprostred. Je Fungian na toto vhodný? Alebo čo by pomohlo na rýchly a správny rast nechtu? Ďakujem Vám za odpoveď a vopred sa ospravedlňujem. Hanbím sa totiž s tým niekam zájsť, aby mi urobili napríklad umelý necht a aby som mohla nosiť otvorenú obuv.


Odpoveď Eva

Pekný deň, Kristýnka, čo sa týka regenerácie nechtov a podpory ich rastu, Fungianom určite nič nepokazíte, aj keď sa skôr jedná o produkt, ktorý má dezinfekčné a antimykotické účinky. Zároveň by som Vám určite odporučila liečivú tekutinu Koloidné striebro v spreji, a to v sile 50 ppm. Určite je tiež vhodná aj liečivá masť s obsahom koloidného striebra. Ďalej regeneračné sérum na nechty s obsahom keratínu, pantenolu a vitamínových zložiek. Jedná sa buď o produkt Gold elixír alebo Keratín. Všetky tieto produkty budú navzájom pôsobiť synergicky, to znamená, že jeden bude podporovať účinky druhého a tým sa celkovo zlepší konečný výsledok.

Občas, ak niekam pôjdete a bude Vám záležať na tom, aby necht dobre vyzeral, je ideálne si necht najprv povrchovo zmatniť penovým pilníkom, oprášiť, potom odmastiť za použitia Fungianu alebo Antifungal solutionu a potom aplikovať lak na nechty Nano rhino, aj na miesta, kde nie je necht, teda na kožu. Tak by mal aspoň pár dní vydržať aj mimo necht alebo aspoň ten jeden deň, keď sa niekam ide :-)) Rovnako by mohol dobre držať aj lak Antifungal silver gel. Pre záverečný plastický gélový efekt potom použijete ukončovací lesk Solargel Top.

Všetko potom následne odlakujete kedykoľvek odlakovačom. Na zapilovanie poškodeného nechtu určite tiež odporúčam veľmi tenký zúžený pilník Bio nails, ktorým sa vďaka jeho tenkosti dostanete aj do problematických miest poškodeného nechtu. Samozrejme potom bude na Vás, či si nakúpite úplne všetko, čo odporúčam alebo zvolíte len niektoré z produktov :-))

Inak, ak by ste chceli zájsť k nejakej šikovnej pedikérke, ktorá by Vám domodelovala gélový necht, určite môžete a naozaj nemáte vôbec žiadny dôvod sa hanbiť. Pedikérky sú na tieto prípady zvyknuté, verte, že naozaj nie ste sama s týmito problémami, je Vás naopak veľa. A pedikérky sú na to zvyknuté a sú tu od toho, aby každému zákazníkovi čo najviac pomohli nielen zdravotne, ale aj esteticky.

Takže gélový či gél lakový necht by Vám určite bez problémov urobili, verte mi :-))

Tu sú odkazy na odporúčané produkty z našej ponuky:

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Majte sa veľmi pekne a nech sa Vám necht dá čoskoro do poriadku. Prajem krásne letné dni. Eva Plachá BIO NAILS tel. 777075875