Strhnutý necht na palci pri nohe

Dotaz Lenka

Dobrý deň, dcéra mala dnes úraz. Kôň jej stúpil na nohu a úplne jej zničil necht na palci u nohy a museli ho celý strhnúť. Hľadám niečo, čím by som mohla podporiť hojenie a zdravý rast nového nechta. A kedy asi dorastie nový necht?


Odpoveď Eva

Pekný večer, Leni, koľko má dcéra rokov? Ak má viac ako 3 roky, tak určite na regeneráciu poškodeného nechta odporúčam liečivú tekutinu Koloidné striebro v spreji, najlepšie v strednej sile 40ppm.

K tomu Koloidnému je potom ideálne ešte dávať aj liečivú masť, je v tej istej sekcii. Ďalej by som odporučila regeneračné sérum s obsahom keratínu a panthenolu na podporu rastu nechtov - Gold elixir

.

Ideálne je teda necht udržiavať čo najkratší, krvné zrazeniny pod nechtom opatrne čistiť, ideálne špeciálnym pedikérskym nástrojom, ktorému sa hovorí exkavátor. Na to dorastenie nového nechta nedokážem odpovedať. Na túto otázku by Vám možno lepšie odpovedala pedikérka - Určite by nebolo zlé, keby ste s dcérou zašli k nejakej veľmi šikovnej pedikérke vo Vašom okolí.

Nech sa jej na necht pozrie, odborne odstráni zvyšky nechtov, čo už sú odumreté a poriadne vyčistí a zdezinfikuje. Od veci nie je ani dezinfekcia Betadina z lekárne. Aby sa tam nedostal zápal. Necht stále sledujte a kontrolujte.

Majte sa veľmi pekne, Eva Plachá BIO NAILS