Zlá kvalita nechtov

Dotaz Sylvie

Dobrý večer, mám problém, začína mi zliezať necht na palci na ľavej ruke. A pod ním sa netvorí nový necht, začalo to záderkou, bolesťou až ku kĺbu. Potom bolesť ustala a necht sa začína odlupovať. Nový sa netvorí. Ostatné nechty sa mi dvojia aj trojia a málo rastú. Vopred ďakujem za odpoveď.


Odpoveď Eva

Pekný deň, Sylvie, ak máte také závažnejšie problémy s nechtami (nepíšete o nejakom úraze alebo poškodení v rámci neodborného zaobchádzania), je potrebné hľadať nejakú vnútornú príčinu. Buď sa môže jednať o nedostatočnú výživu, nevyváženú stravu spojenú s nedostatkom vitamínov, môže ísť o vplyv veľkého stresu či nejakej hormonálnej nerovnováhy, alebo sa môže jednať o nejaké ochorenie. Samozrejme Vás vôbec nechcem strašiť, ale určite odporúčam obrátiť sa na nejakého odborníka, ktorý sa venuje celostnej medicíne. Ten s Vami preberie všetko a bude hľadať príčinu toho, prečo sa nechty takto správajú. Určite by sme odporúčali aj návštevu bežného obvodného lekára, oznámiť problém a nechať si urobiť bežnú preventívnu prehliadku s odbermi krvi a podobne.

Problémy s nechtami totiž môžu naznačovať nejaký iný problém v tele. Inak z našej ponuky určite odporúčam skvelú liečivú tekutinu Koloidné striebro v spreji v sile 30 ppm a k tomu používať aj skvelé keratínové séra. Nejedná sa o laky na nechty, ale emulzie, ktoré sa vmasírujú do nechtov. Posielame odkazy na nami odporúčané produkty:

.
.

Možno by Vás mohla zaujať aj prastará japonská metóda úpravy prírodného nechtu P-shine:

Majte sa veľmi pekne a ak budete mať akékoľvek ďalšie otázky, píšte alebo volajte na číslo 777075875, určite sa Vám budeme vždy radi venovať. Eva Plachá BIO NAILS