Gél lak sa zlúpol

Otázka Hana

Dobrý deň Prvýkrát som od Vás vyskúšala gél laky od bionails ep no hema a po jednom dni sa mi začal oddeľovať z nechtov od špičiek nechtov a celý sa zlúpol bez násilia či poškodenia nechtu. Pred aplikáciou som nepoužila prep ale iba cleaner a primer. Inak som postupovala podľa návodu. Je možné že za odlúpnutie môže iba vynechanie použitia prepu alebo môže byť príčina aj inde? Ďakujem veľmi pekne


Odpoveď Eva

Pekný deň, Hani, čo sa týka aplikácie gél lakového systému, tak ho máme naozaj extrémne podrobne popísaný na našom webe, pri každom farebnom géle laku EP no hema. Napíšem Vám teda pre istotu odkaz na jeden z nich náhodne vybraný a veľmi Vás prosím, aby ste si ten postup, ktorý tam je, veľmi starostlivo prečítala:

Väčšinou sa robia chyby v nedostatočnej predpríprave nechtov v zmysle odmastenia a tiež sa robia chyby v nesprávnej aplikácii priľnavača gélu. Preto toto všetko v tom našom postupe máme veľmi podrobne popísané, Je určite veľmi dôležité dodržať všetko presne tak, ako to máme v návode popísané. Tá predpríprava nechtov je na celom gél lakovom systéme najdôležitejšia. Starostlivú manikúru urobiť, potom zmatnenie celej plochy penovým pilníkom, oprášiť od prachu, potom starostlivé očistenie Cleanerom naneseným na buničinový štvorček. dehydratačnú tekutinu Nail prep, bez ktorej to určite nejde a potom maličké množstvo priľnavača – pretiahnuť s ním aj voľný okraj nechtov. Priľnavače dať veľmi maličko, nesmú stiecť ku kožičke a musia sa nechať dobre zaschnúť.

Podkladový gél laku určite dať dve vrstvy, aby nechty boli dobre spevnené a vždy s každou vrstvou preťahovať voľný okraj nechtov, aby boli nechty "zabalené" v gél laku. Potom dve veľmi tenké vrstvy farby a na záver ukončovaciu Top. Vždy s každou vrstvou gél lakového systému preťahovať ten voľný okraj nechtov. Pozor na stečenie jednotlivých vrstiev gél laku ku kožičke. Vždy sa snažiť, aby žiadna vrstva nestiekla.

Ďalším variantom je možnosť, že máte tzv. zvýšenú potivosť nechtov. V takom prípade je dôležité, aby ste pri gél lakovom systéme postupovali tzv. "po jednom nechte". Teda tak, že po manikúre si zmatníte, oprášite iba jeden necht, urobíte jeho dehydratáciu a použijete priľnavač a ihneď aplikujete prvú vrstvu podkladového gél laku a vytvrdíte. To isté potom samostatne pri každom ďalšom nechte. Zabránite tak časovému oneskoreniu pri odmasťovaní nechtov. Pri zvýšenej potivosti totiž keď odmastíme všetky nechty naraz, tak za pár sekúnd sa tie nechty chovajú tak, ako by vôbec neboli odmastené. Preto teda ten postup "po jednom nechte".

Pre istotu Vám ešte zasielam aj odkaz na naše veľmi podrobné video, v ktorom ukazujeme manikúru a lakovanie jednoduchým lakom do lampy. Vy síce máte iný systém, gél lakový, kedy tešíte najskôr podkladový gél lak, potom farebný a na záver Top, ale to nevadí, tá predpríprava nechtov aj aplikácia produktov je stále rovnaká. Tak mrknite tu na video: https://www.bio-nehty.cz/vsetky-moznosti-upravy-nehtu/video-manikura-a-aplikace-bb-laku-one-step-laku-nejjednodussiho-laku-do- lampy-s-odstránením-bez-pilovanie/

Majte sa veľmi pekne av prípade akýchkoľvek ďalších otázok píšte alebo volajte na číslo 777075875. Eva Klug Plachá