Odporúčanie vhodného podkladového gél laku pre oslabené nechty

Otázka Darina

Dobrý deň,

mala by som záujem objednať si od Vás bio gel lak, avšak najskôr by som sa s Vami chcela poradiť. Dlhodobo asi cca 5 rokov, som chodila pravidelne na gélové nechty, vzhľadom na to aká situácia nastala, nechty som si začala robiť doma štandardným gel lakom, moje nechty boli celkom oslabené avšak teraz mám pocit, že som si ich ešte viac zničila, nakoľko si gel lak odstraňujem opilovaním, momentálne mám nechty veľmi citlivé na dotyk, preto som hľadala na nete variant bio gel laku, ktorý by mi nechty dal dokopy a natrafila som na Vašu stránku. Chcela by som sa opýtať, čo by ste mi na moje oslabené nehty odporučili, našla som u Vás dva produkty gel lak vitamín podklad a grafén gel lak, avšak nevím ktorý by bol pre moje nechty vhodnejší. Ďakujem za Vašu odpoveď.

Prajem pekný deň
Darina


Odpoveď Eva

Pekný večer, slečna Darina,
čo sa týka týchto podkladových gél lakov, na ktoré sa pýtate, tak obaja sú skutočne skvelé, čo sa týka spevnenia prírodného nechtu. Ak by som si mala medzi týmito dvoma vybrať, tak by som asi zvolila Grafen, s ktorým máme naozaj veľkú skúsenosť u mnohých mojich zákazníčok, ktoré ho používajú a chvália. Ten totiž dokáže prírodný necht skutočne extrémne spevniť. Jeho konzistencia je málinko hustejšia, takže s ním ide v druhej vrstve vytvarovať aj C oblúčik. ak by ste chceli. Takže sa dá hovoriť o takej jednoduchej "modeláži nechtov" - jednoducho a rýchlo za pomoci tohto grafen gél laku. Ja sama Grafen používam, pretože moje nechty nikdy neboli nijak kvalitné, preto som zvolila Grafen tiež, kvôli tomu extrémnemu spevneniu. Práca s Grafenom je navyše veľmi príjemná, vďaka jeho konzistencii. Grafén ponúkame ako v priehľadnom variante, tak aj zatónované, pre tzv. nahú manikúru.

Po aplikácii grafénu odporúčam zotrieť výpotok a povrch nechtu jemne prebrúsiť penovým pilníkom, potom aplikovať dve vrstvy farebného gél laku a na záver ukončovací gél lak Quick finish bezvýpotkový alebo, pre ešte vyššiu pevnosť - ukončovací gél lak Grafen výpotkový (po jeho vytvrdnutí treba zotrieť výpotok).

Len by som Vám chcela poradiť, aby ste pri odstraňovaní gél lakového materiálu nikdy nepilovali materiál až do úplného konca, až na prírodný necht. Je potrebné materiál odstraňovať „iba do farby“ a ten pôvodný, podkladový gél lak na nechte nechať. Tým potom z dlhodobého hľadiska ochránite Váš prírodný necht pred oslabením. Ideálne je začať materiál pilovať hrubým pilníkom, napríklad hrubosti 100 a potom, čo sa už viac blížime k prírodnému nechtu, tak je lepšie pokračovať pilníkom strednej hrubosti, napríklad 150 alebo 180 a na záver je dobré povrch nechtu len dohladiť mäkkým penovým pilníkom (bufferom) strednej hrubosti, napríklad 180 alebo 240.
Tu je odkaz na mojich stránkach na veľmi podrobný postup aplikácie Gél lakového systému

Ďalej tu ešte pre Váš prehľad dávam odkaz na celú sadu gél laku Grafen, aby ste sa mohli pozrieť, čo všetko treba mať "od A až do Z" k tomuto systému

Pokiaľ budete mať akékoľvek ďalšie otázky, neváhajte sa na mňa ďalej obracať alebo volajte, vždy Vám určite rada odpoviem a budem sa snažiť poradiť čo najlepšie. Pekný večer. Eva