Pozdĺžne prasknutý palec na ruke

Otázka Anna

Mám už asi pol roka pozdĺžne prasknutý palec na ruke, nejde dosiahnuť, aby necht dorástol, dala som si Shellac, ale aj po ňom sa mi prasklina stále robí, môžete prosím poradiť. Ďakujem


Odpoveď Eva

Pekný deň, Anno,
s týmito pozdĺžnymi prasklinami nechtov býva bohužiaľ stály problém. Všeobecne sa odporúča užívanie vitamínov, určených na podporu rastu nechtov aj vlasov. Ďalej tiež sa odporúča vyšetrenie štítnej žľazy, či náhodou by sa nemohlo jednať aj o nejaký vnútorný hormonálny problém. Z našej ponuky určite môžem odporučiť na podporu rastu a kvality nechtov perfektné sérum Gold elixír s obsahom keratíny, koloidného zlata a panthenolu. Nejedná sa o lak, ale o sérum, ktoré sa viackrát denne alebo aspoň raz denne aplikuje vmasírovaním do celého povrchu nechtov a nechtovej kožičky. S týmto produktom máme skutočne veľmi dobré skúsenosti u našich zákazníčok. Je určené na celoročnú aplikáciu.

Tu je odkaz na tento produkt:

.

Ďalším produktom, ktorý odporúčam na vyriešenie tejto problematiky, je Booster od značky EMI. Ide však o produkt, ktorý je určený na vytvrdzovanie v lampe. Vzhľadom k tomu, že píšete, že ste si robila gél lakový systém, tak si myslím, že snáď lampu máte. Booster je určený nielen na okamžité výrazné spevnenie prírodného nechtu, ale tiež by snáď mohol "sceliť" prasknutý necht. Ide o produkt, ktorý je skutočne ojedinelý a funguje skvele. Potom, čo sa necht spevní Boosterom, je možné naň ďalej aplikovať klasický lak, gél lak či gélovú modeláž.

Tu je odkaz na tento produkt:

.

Zároveň Vám zasielam aj odkaz na otázku, ktorú ma zasielala moja zákazníčka, kedy sa tiež pýtala na podobný problém, ako máte Vy:

Ak by ste spevnili necht Boosterom, následne by som odporúčala používať veľmi pružný gél lakový systém, nie tvrdý. Medzi pružné gél lakové systémy patrí u nás napríklad tzv. Ceramic gél lak 2v1 od značky Kinetics. Ide vlastne o spojenie podkladového gél laku a farby dohromady. Aplikácia je jednoduchá - jedna vrstva Ceramic gél laku a jedna vrstva Topu. Výdrž 3 týždne. Zašlem Vám teraz odkaz na celú cenovo zvýhodnenú sadu, aby ste videli, čo všetko k tomu potrebujete. Viem, že lamou asi máte, ale v podrobnom popise sady nájdete kliknutia na jednotlivé produkty, tak si kliknite iba na tie, ktoré by Vás zaujali:

Ak by ste sa rozhodli pre Booster aj gél lakový systém Ceramic, tak určite odporučím aj používanie Gold elixíru. Ten by sa v tomto prípade vmasíroval do okolia nechtov, do kožičky a hlavne do nechtového lôžka hore, odkiaľ vyrastá prírodný necht. Celá táto kombinácia by mala podľa mňa veľký efekt a mohla by Vám vyriešiť Váš "problém" :-)) Snáď som Vám aspoň trochu pomohla a snáď Vás moje tipy na produkty zaujmú :-)) Majte sa veľmi pekne a prajem príjemný zvyšok víkendu. Eva