Ako obnoviť nechtové lôžko

Otázka Petra

Pekný deň, mám na vás prosbu. Čo použiť aby mi rýchlejšie rástol necht na palci na nohách. Mám ho teraz nie v peknom stave. Všetko začalo keď mi niekoľkokrát za život strhávali necht až mi ho zdeformovali. Necht síce rastie, ale je odlúčený od lôžka. Dokážete poradiť, ako obnoviť nechtové lôžko? Takže mám polmesiac akoby ok ale ako necht rastie, tak je pod ním akoby vzduchoprázdno. Necht síce drží, ale zospodu je prázdny. Má aj iný tvar (hrubší mierne zafarbený)

Denne si dávam naň preventívne zriedený ocot pipetou. Nosila som cez leto gél lak ..... na zimu vždy zložím a nechám ako sa hovorí dýchať. Teraz som zastrihla čo najviac to ide aby časť čo nie je priľnutá ​​bola preč. A chcem teda niečo na rast nechtov a niečo pokiaľ ide na nechtové lôžko aby priľnulo. Či si rozumieme. Vezmem aj niečo ako prevenciu plesne. Ale tu nemám aj keď je necht tvrdší ako je obvyklé. Ďakujem za odpoveď a budem sa tešiť na nejakú radu.

S pozdravom Petra

Bez-názvu-2


Odpoveď Eva BIO-nails

Pekný deň, Petro,
veľmi rada by som Vám bola prospešná svojou odpoveďou a poradila Vám tak, aby to pre Vás skutočne malo zmysel a neboli to iba vydané peniaze.

Poškodené nechtové lôžko

Zo svojich skúseností, ktoré mám za 13 rokov praxe v odbore nechtovej kozmetiky a problematiky poškodeného nechtového lôžka, tak som sa s podobnou otázkou stretla naozaj veľakrát, väčšinou išlo o podobný variant, ako máte Vy, ale aj úrazy alebo autonehody a následné komplikácie s nechtami .

Na obnovu nechtového lôžka by som Vám odporučila kombináciu viacerých produktov.

Prvým z nich je Gold elixír, luxusná emulzia od značky Kinetics, ktorá sa vmasírováva do povrchu nechtu aj kožičky. V zložení je keratín, koloidné zlato, d-panthenol a glycerín. Použiť ho môžete viackrát za deň, pokiaľ je to možné, ak nie, tak aspoň ráno a večer.

Podobným prípravkom, ale v trochu inom zložení, je aj produkt od značky Truscada, s kvapkadlom. Niektoré starostlivé ženy, ktoré chcú dosiahnuť čo najlepšie výsledky, kombinujú oba dva produkty. Raz použitie ten, druhýkrát ten. Záleží teda už na Vás, či sa tiež rozhodnete pre kombináciu alebo iba pre jeden.

.

Ďalším z produktov je Koloidné striebro sprej, ktorý má skvelé liečivé účinky. Nielen, že bude pôsobiť pod nechtom proti baktériám a plesniam, ale celkovo by mohol možno dopomôcť aj priľnutiu nechtu k lôžku a povrchovo by tiež mohol nechtu prospieť. Použitie by bolo rovnaké, ako pri Gold elixíre. Pokiaľ to bude možné, tak viackrát za deň, ak nie, tak aspoň ráno a večer.

V neposlednom rade by som volila aj špeciálnu tekutinu na liečbu plesní, ktorou je Antifungal alebo Fingian. Viem, že pleseň nemáte, pretože sa o necht staráte správne tou octovou vodou, ale aj tak by som radšej jednu z týchto tekutín zvolila. Opäť sa možno môže stať, že by mohla napomôcť prirasteniu nechtu späť k lôžku. Je však samozrejme ťažké povedať, že sa tak určite stane. Je to 50 na 50, ale určite by som to skúsila)

.
.

A čo sa týka aplikácie gél laku, hoci iba v lete, tak ten by som asi neodporučila, lebo gél lak je pomerne tvrdý materiál a môže necht jednoducho ďalej ešte zdvíhať a tým podporovať to odlúčenie nechtu od lôžka. Určite by som zvolila pre Vás šetrnejší hypoalergénny klasický lak na nechty, ktorý je rýchloschnúci za 3 minúty, vytvára dojem gélového laku a odlakujete ho akýmkoľvek odlakovačom. Výdrž tohto laku je na rukách 7 – 10 dní, na nohách 1,5 mesiaca. Lak sa volá Solargel od značky Kinetics. Napíšem Vám odkazy ako na samostatné produkty, tak aj na sady a na video, v ktorom so svojou manikérkou tieto laky predstavujem a ukazujeme celú správnu manikúru od A až do Z.

 Farebné laky Solargel

Videopostup manikúra a aplikácia lakov na nechty Solargel vrátane spevňovača

Pokiaľ Vám čokoľvek nebude jasné alebo sa budete chcieť ešte poradiť s výberom produktov, volajte na číslo 777075875 alebo píšte.
Vždy sa budem snažiť poradiť čo najlepšie.
Pekný deň prajem a nech sa všetko darí.


Odpoveď Petra

Krásny večer,
ďakujem za odpoveď. Určite niečo objednám. Stačilo by teda zatiaľ ten gold ak tomu antifungal? Ide mi o to aby to lôžko jednoducho zase priľnulo a povyrástlo aj keď tomu už veľmi neverím. Ale objednám tie veci od vás a uvidíme. Inak som rada, že ste napísala ❤️
Ešte pidi otázku. Ja dnes zastrihla ten môj necht čo to len šlo aby som začala od nuly. Vyzerá teraz šialene, ale snáď to bude zase ok. S dovolením posielam foto. Neľakajte sa prosím. Sama sa za neho hanbím. Ale už neviem čo aby som sa toho zbavila a dúfala, že to lôžko priľne???????? necht nie je tak žltý, ako vyzerá. Toto čo vidíte je čo mi drží necht k lôžku. Inak vyrastie a je akoby pod vzduchoprázdny. Pozri druhé foto ako som dnes zastrihla. ( To som odstránila gél lak)


Odpoveď Eva BIO-nails

Pekný deň, Petro,
som veľmi rada, že ste ma zaslala fotky toho Vášho nechtu. Jejda, čo by som sa ľakala! ) Ja som zvyknutá na to, že ma ženy zasielajú fotky svojich problematických nechtov, ako čo sa týka nechtových plesní, tak aj alergií a ďalších. Vždy je pre mňa lepšie ten necht vidieť aspoň na fotke.

Určite to nevidím zle, to vyriešenie Vášho problému s odlúčením nechtu od lôžka. Určite zostávam pri svojom odporúčaní, ktoré som Vám už písala, teda použitie Gold elixíru a jednej z tých protiplesňových tekutín. Ten Gold elixír vmasírovávajte aj okolo celého nechtu. do tej kožičky aj kože okolo, na brušku toho palca. Aby aj tá koža okolo sa vylepšila, zvláčnila a možno by sa z dlhodobého hľadiska mohlo aj podariť, že necht prerastie cez to bruško prsta. Ale to samozrejme nie je isté)) Ale pokúsime sa) Inak do budúcna Vám odporučím používať Gold elixír celoročne a do budúcna ho striedať s druhým produktom od tej istej značky. Volá sa Grapeseed, tu je odkaz naň

Určite Vám odporučím aj to používanie koloidného striebra, tie účinky tohto produktu sú skutočne skvelé. Je ideálne si s týmto produktom robiť aj zábaly na noc. Ide o lekársky produkt, ktorý je k dispozícii už v mnohých ordináciách lekárov po celej Českej i Slovenskej republike. Ja sama koloidné striebro používam v podstate na všetko ) Na všetky kožné problémy, zápalové procesy na koži na tvári, po bodnutí hmyzom atď. atď.
Tu je odkaz

Majte sa veľmi pekne, príjemný štart do nového týždňa. Eva