Gélové produkty mi nedržia, čo robím zle?

Niekedy sa stáva, že aj keď zákazníčka hovorí, že všetko urobila presne podľa návodu, napriek tomu produkty nedržia. Veľká väčšina chýb sa stáva už pri predpríprave nechtov, v zmysle nedostatočného zmatnenia a odmastenia celej plochy nechtov. Radi Vám poradíme, ako na to, určite pomôžu aj naše videonávody.

Ďalej tiež napríklad spôsobujú problémy chybné nanášanie priľnavača gélu, čo môže zapríčiniť, že gélové produkty nedržia. Ďalší z variantov, ktorý má vplyv na výdrž produktov, je aj konkrétny stav nechtov či zdravotný stav ženy - najviac problematické sú v tejto oblasti veľmi oslabené, mäkké až tzv. "papierové nechty", ďalej tiež štítna žľaza alebo aj hormonálne zmeny (tehotenstvo, dojčenie), ďalej užívanie antibiotík či stresové obdobie. Tu sa treba určite poradiť s nami, ako postupovať či aké produkty sú pre Vás vhodné.

Posledným variantom, ktorý nie je taký častý, ale určite sa s ním stretávame, je zvýšená potivosť nechtov, ktorá sa navonok nijako neprejavuje, ale práve spôsobuje problémy vo výdrži produktov, pretože nechty, aj keď boli starostlivo odmastené, sa za pár sekúnd správajú tak, akoby vôbec odmastené neboli. V týchto prípadoch potom odporúčame ženám postupovať tzv. „po jednom nechte“, tak, aby sme zabránili časovému oneskoreniu medzi odmastením nechtov a následným lakovaním. Postup by potom teda bol taký, že zmatníme o odmastíme iba jeden necht a ihneď ho nalakujeme prvou vrstvou laku či gél laku. S každou vrstvou je potom veľmi dôležité pretiahnuť lakom voľný okraj nechtov, teda nechty lakom tzv. zabaliť. Čím starostlivejšia je teda predpríprava aj aplikácia, tým vyšší je potom predpoklad, že nalakované nechty budú skvele držať.

Vždy Vám samozrejme radi poradíme na čísle 777 075 875.
Nebojte sa zavolať nám alebo napísať svoju otázku tu, v on line chate. Baví nás to a sme tu pre Vás každý všedný deň od 9.30 do 17 h, v sobotu od 10 do 12.30 h. Zodpovedať Vám bude vždy jedna na nás, z tímu Bio-nails - Eva, Kamila, Nikola. Niekedy tiež Ivan, keď my traja v kamennej predajni máme zákazníčky, ktorým sa venujeme :-))