Hypoalergénna báza s obsahom sklených vlákien

Otázka Milena

Dobrý deň. Rok si lepím gél tipy báz Oxtagon od Didier. Je fiber s vláknami a drží mi luxusne, bohužiaľ asi som na ňu alergická. Máte nejakú pružnú bázu vhodnú na lepenie tipov pre alergie? Ďakujem


Odpoveď Eva

Pekný deň, Milena, pozerala som sa pre zaujímavosť priamo na ten produkt, o ktorom píšete, že ste ho používali. Myslela som si, že tam nájdem presné zloženie produktu, tak ako to máme my na našom webe, ale bohužiaľ, zloženie tam uvedené nie je. Nevadí, pravdepodobne sa teda jedná o klasický produkt, ktorý obsahuje tzv. kyseliny, teda zložky s názvom HEMA. Tieto zložky sú pre citlivé ženy alergičky najviac problematické. Pokiaľ sa dostavila alergia, tak už bohužiaľ to, čo máte doma, nesmiete nikdy použiť. A nielen to. Je potrebné mať všetky produkty od A až do Z nové, hypoalergénne, bez obsahu HEMA, vrátane predprípravných tekutín, samozrejme aj vrátane nových pilníkov, penových pilníkov, oprašujúcich kefiek či štetcov, štetcov na gél.

A to z toho dôvodu, že vo všetkých týchto pomôckach je prach z pôvodných produktov. Nový štetec je tiež nesmierne dôležitý, pretože keby ste svoj pôvodný štetec ponorili do nového hypoalergénneho gélu, okamžite ho kontaminujete „kyselinami“ a produkt je potom pre alergika nepoužiteľný. Je tiež potrebné starostlivo vyčistiť a dezinfikovať lampu od prachu z pôvodných produktov. S alergiami je to teda veľmi prísne a ja Vás veľmi prosím, aby ste si starostlivo prečítali náš článok, v ktorom radíme ženám alergičkám, čo všetko je potrebné urobiť, aby sa alergia znova nedostavila:

Súčasťou článku sú aj odkazy na konkrétne produkty. Pokiaľ budete chcieť na našom webe čokoľvek nakupovať, tak určite je nutné sa pohybovať iba v sekcii Nechtová alergia. Tu v tejto sekcii máte istotu, že sa pozeráte na produkty, ktoré sú pre Vás vhodné. Pri produktoch v ľavom hornom rohu máme vždy označenie No hema alebo No hema, Di-hema. Za najšetrnejšie produkty považujeme tie, ktoré nemajú Hemu ani Di-hemu.

A teraz už k Vášmu dotazu a môjmu odporúčaniu. Pokiaľ ste boli zvyknutá na pevnú bázu s obsahom sklených (nylonových) vlákien, môžem Vám v hypoalergénnej kvalite odporučiť bázu od značky Kinetics, taktiež s obsahom týchto vlákien. Táto fiber base je luxusná, krásne drží na nechtoch, navyše je pružná, ako požadujete, ale zároveň pevná, no a čo je najdôležitejšie – neobsahuje ani HEMU, ani Di-HEMU. Ide teda o najšetrnejší produkt, ktorý môže byť v rámci profesionálnej nechtovej kozmetiky vyrobený. Balenie je veľké, 15 ml, takže veľmi dlho vydrží. Jedná sa o produkt luxusnej značky Kinetics, ktorá je veľmi uznávanou značkou pre profesionálov po celom svete. Tu je odkaz:

 

.

Na ukončenie potom odporúčam skvelý Art TOP, ktorý taktiež je bez obsahu HEMY a Di-HEMY:

.

Zároveň od tej istej značky môžem odporučiť Ceramic gél laky, ktoré naše zákazníčky milujú. Sú to produkty 2v1, teda veľmi rýchle na aplikáciu a výdrž majú skvelú, až tri týždne. Opäť bez HEMY aj Di-Hemy. Ide o podkladovú bázu spojenú s farbou.

Pokiaľ by ste mali záujem aj o akékoľvek farebné gélové produkty, tak od Kinetics máme naozaj veľký výber hypoalergénnych gél lakov, ale tiež máme skvelý výber farebných gélov od značky BIO NAILS, taktiež bez obsahu HEMY a Di-HEMY.

Majte sa veľmi pekne av prípade akýchkoľvek ďalších otázok ohľadom alergií píšte alebo volajte na číslo 777075875. Eva Plachá BIO NAILS