Kde robím chybu, nedrží mi gélové nechty

Otázka Michaela

Dobrý deň, používam vaše hypoalergénne výrobky. Stále sa periem s výdržou materiálu na gélové nechty. Čo robím zle? Snažím sa prípravu nechtov robiť dôkladne a rovnako počas týždňa sa mi stane, že 2-3 nechty sa úplne odchlípnu.

Postup prípravy gélových nechtov:
Brúskou odstránim starú modeláž, necht očistím štetcom a cleaner, nanes dehydrátor (nail fresh) nechám chvíľku zaschnúť, nanesiem priľnavač (ultra acid Free) dám na 10s do UV/LED lampy a potom nanesiem hrubšiu vrstvu gélu UV BB. Než sa objavila alergia, tak som používala rôzne značky a všetko držalo dobre. Veľmi ďakujem za prípadné rady. Prajem pekný deň????

S pozdravom Míša


 Odpoveď Eva BIO-nails

Pekný deň, Michaelka,
veľmi rada Vám budem nápomocná s radami ohľadom aplikácie gélových materiálov a tiež podrobným postupom, ako na to, aby všetko pekne držalo, ako má, bez odchlipov či nedostatočnej výdrže. Pri aplikácii gél laku alebo gélovej modeláže je možné urobiť veľa chýb. Najdôležitejšia je vždy správna predpríprava nechtov a samozrejme aj následná správna aplikácia gélových produktov tak, ako sa odporúča a hlavne, bez stečenia produktu ku kožičke. Píšete, že si myslíte, že všetko robíte správne. Určite ale s istotou môžem povedať, že aplikáciu samotného gélu nemožno robiť tak, ako popisujete, teda že po predpríprave nechtov nanesiete hrubšiu vrstvu gélu. Je potrebné postupovať tak, že najskôr na necht nanesiete EXTRÉMNE TENKÚ vrstvu gélu (podkladovú), vytvrdíte a až potom nanesiete hrubšiu vrstvu gélu (modelovaciu). Po zotretí výpotku je ideálny povrch gélu prepilovať penovým pilníkom, oprášiť štetcom, očistiť Cleanerom a potom aplikovať farebný gél či gél lak v dvoch tenučkých vrstvách a na záver TOP. S každou vrstvou gélu je potrebné urobiť „zabalenie“ nechtu, teda pretiahnuť aj voľný okraj nechtov gélom.

Môže sa stať, že existujú ženy, ktorým „nesedia“ jednofázové gély, teda gély 2v1, čo sú gély podkladové a modelovacie zároveň. V takom prípade je veľmi dôležité si kúpiť špeciálny podkladový gél, teda gél, ktorý bol vyvinutý iba na to, aby extrémne dobre priľnula táto prvá podkladová vrstva a potom, vďaka tejto silnej základni, aby bola dobre "udržaná" celá následná gélová modeláž. Tento podkladový gél sa nanáša ako prvý, v extrémne tenkej vrstve a po jeho vytvrdnutí sa následne aplikuje gél jednofázový 2v1, teda napríklad ten, čo od nás máte – BB gél rose od Truscady.

Teraz Vám napíšem odkaz na podkladový produkt, ktorý Vám odporúčam použiť ako prvú vrstvu

.

Vzhľadom na to, že som nedávno zodpovedala inej zákazníčke na podobnú otázku, ohľadom výdrže gél lakového systému. dovolím si Vám teraz preposlať to, čo som jej zasielala, ohľadom podrobného postupu, čo sa týka predprípravy nechtov a následnej aplikácie gélových produktov. Súčasťou tejto mojej odpovede sú aj podrobné videopostupy, ako gél lakového produktu, tak aj gélové modeláže. nejakú chybku )

Tu je odkaz na našich stránkach v sekcii Otázky

Tu je video návod gélovej modeláže s produktmi značky BIO-nails

Majte sa veľmi pekne a pokiaľ čokoľvek ďalšie budete potrebovať, tak samozrejme píšte alebo ešte lepšie volajte na nižšie uvedené telefónne číslo, všetko s Vami rada preberiem.

Eva


Odpoveď Michaela

Veľmi ďakujem za rýchlu odpoveď. Ste najlepší!

Už teraz vidím viac chýb. každopádne čo najskôr idem objednávať!!!
Ešte raz veľmi pekne ďakujem a prajem pekný slniečkový deň ☀️