Odchlipy pri gélovej modeláži

Otázka Tereza

Dobrý deň, pani Evičko. Objednala som si u vás štartovaciu sadu na gélovú modeláž hypoalergénnu. So sadou sa krásne pracuje, avšak mi nechtíky vždy vydržia max 5 dní. Potom sa začnú postupne zo strán "odchlipovať". Všetko robím podľa návodu.. 😞
Predtým som ale chodila na mani k pani, ktorá práve používala na gélovky sadu od vás a tá mi krásne držala. Používala ale nejaký gél v klasickej fľaštičke (ale možno tu boli až 3 kroky, teraz si poradne nemapatujem, ale bolo ich viac). Dokážete mi, prosím poradiť, aká by to mohla byť? Je to tiež od EP No hema. 🙂 moc ďakujem za pomoc

S pozdravom
Tereza


Odpoveď Eva

Pekný deň, Terezko, pri gélovej modeláži sa dá urobiť naozaj veľké množstvo chýb, jedná sa v podstate o desiatky chýb, ktoré sa dajú urobiť, aj keď si myslíte, že všetko robíte správne :-)) Väčšina chýb súvisí s nedostatočnou predprípravou nechtov, ktorá je na celom systéme najdôležitejšia. Starostlivá predpríprava znamená aj dokonalú manikúru - teda odstránenie kožičky, ktorá je zdrojom mastnoty na nechte. Ďalej je veľmi dôležité správne odmastiť nechty. Navyše sa robia chyby aj v aplikácii tekutiny priľnavač gélu a tiež v tom, že gély stečú ku kožičke, kedy sa potom čoskoro urobia odchlipy a materiál nedrží.

Ideálne by bolo, keby ste k nám prišla na individuálne školenie gélovej modeláže, kde by sme Vás všetko starostlivo naučili :-)) Vidím, že to k nám máte trošku ďalej, ale keby sa chcelo.......:-))

Ale teraz už k mojim radám

1. Manikúra je úprava tvaru a dĺžky nechtu, ale aj úprava (odstránenie) kožičky. Kožtička je veľkým zdrojom mastnoty na nechte, preto musí preč. Ideálne je kúpiť si produkt Zmäkčovač kožičky, ktorý Vám veľmi pomôže k tomu, aby kožička ihneď zmäkla a vďaka tomu sa Vám ju podarí najskôr krásne zatlačiť kovovým zatlačovačom a potom mechanicky odstrániť buď tenkými nožnicami alebo zrezávačom

.
.
.

Teraz Vám zasielam odkaz na náhodne vybraný gél lak z môjho webu. Je u neho v podrobnom popise produktu veľmi, naozaj veľmi podrobný postup aplikácie gél lakového systému. Vy síce máte gélovú modeláž, ale to nevadí, tá predpríprava nechtov a postup je v podstate pri oboch systémoch rovnaký. Pokiaľ budete postupovať presne podľa tohto návodu, tak určite Vám gélové nechty vydržia minimálne 3 týždne.

Ďalej tiež pre istotu zasielam aj odkaz na video postup gélovej modeláže s našimi produktmi:

Ďalším variantom je možnosť, že máte tzv. zvýšenú potivosť nechtov. V takom prípade je dôležité, aby ste pri gélovej modeláži postupovali tzv. „po jednom nechte“. Teda tak, že po manikúre si zmatníte, oprášite iba jeden necht, urobíte jeho dehydratáciu a použijete priľnavač a ihneď aplikujete prvú vrstvu gélu a vytvrdíte. To isté potom samostatne pri každom ďalšom nechte. Zabránite tak časovému oneskoreniu pri odmasťovaní nechtov. Pri zvýšenej potivosti totiž keď odmastíme všetky nechty naraz, tak za pár sekúnd sa tie nechty chovajú tak, ako by vôbec neboli odmastené. Preto teda ten postup "po jednom nechte".

Ďalším variantom je dohovoriť sa s profesionálnou manikérkou, aby Vám urobila nechty z Vášho prineseného materiálu a vykonala Vás tým postupom. Niekto je ochotný toto urobiť, niekto nie.....:-))

Pokiaľ Vaša manikérka používala produkty z fľaštičky, tak to neboli gély, ale gél laky. Jedná sa o jednoduchší systém, ktorý je vhodný na prírodné nechty:

.

MOŽNÁ NEVIETE

Výdrž každého gélového systému ovplyvňuje nielen konkrétnu kvalitu nechtov a samotné prevedenie aplikácie, ale aj tehotenstvo, dojčenie, rôzne choroby, napríklad hlavne štítna žľaza, cukrovka aj vysoký stres. Hormonálny systém ženy alebo dlhodobejší stres výrazne ovplyvňujú to, či budú konkrétne produkty držať na nechtoch podľa vašich predstáv. Pokiaľ patríte medzi tieto ženy, kedy Vám tzv. nikdy nič nedrží, tak určite sa s nami poraďte o ďalšom postupe. Píšte na info@bio-nehty.cz alebo volajte na číslo 777075875. Väčšine žien však nedržia produkty z iných dôvodov - hlavne sa jedná o nedostatočnú predprípravu nechtov pred aplikáciou gél lakového systému alebo o tzv. zvýšenú potivosť nechtov. Preto prosím tú predprípravu nepodceňujte, tá je na celom systéme najdôležitejšia.

ČO JE TO PRIĽNÁVAČ GÉLU A MUSÍM HO POUŽÍVAŤ?

Priľnavač gélu (čiže Primer, Bonder) je lepkavá aromatická tekutina, ktorá spája prírodný necht s prvou vrstvou gél laku alebo uv géle. Pokiaľ ho použijete, máte 100% istotu, že gélový materiál k Vášmu nechtu krásne priľne. Je potrebné ho ale správne použiť, presne podľa nášho návodu vyššie. Pokiaľ ho dáte na necht veľa a stečie ku kožičke, tak sa naopak môže stať, že gélový produkt nebude na nechte dobre držať. Je tiež dôležité, aby priľnavač bol dobre zaschnutý. Preto môžete vložiť ruky na pár sekúnd do lampy, ktorej teplo schnutie urýchli. Niektorým ženám skvele držia gélové produkty aj bez priľnavača. Je ich ale menšina. Preto ho v gél lakovom systéme vždy odporúčame.

Snáď som vám aspoň trochu pomohla. Majte sa veľmi pekne.