Polygél sa odlepí od lôžka

Otázka Radka

Dobrý deň,

prosím Vás pekne už neviem čo robím zlé a preto sa obraciam na Vás. Zakúpila som si od Vás všetko hypoalergénne nakoľko mam zrejme alergiu na klasické kyselinové výrobky. Žiaľ neviem prečo od kedy používam Vaše hypoalergénne výrobky vôbec nedržia na lóžku. Nezlomia sa ale odlepia sa od lôžka. Nechty opilníkujem, očistím kefkou, dám primer, prém, base a polygel cez duálky. Žiaľ stačí len maličký náraz a odelia sa od lôžka. Neviem či som si vybrala nesprávne base lebo to čo som si vybrala sa nevytvrdzuje v lampe a je 5 in v 1 alebo kde je chyba. Prosím ak mi viete poradiť, budem len vďačná. Toto je link na ten výrobok 5 in 1 čo používam ako base.

5v1 spevňujúci lak s arganovým olejom 12ml


Odpoveď Eva

Pekný deň, slečna Radka,

pozorne som si prečítala Vašu otázku a okamžite viem, prečo Vám produkty nedržia. Áno, objednali ste si nesprávne ako podklad klasický lak na nechty, ktorý vôbec nie je určený do lampy, ale na vzduchu rýchloschnúci spevňujúci "obyčajný" lak :-)) To je potom úplne jasné, prečo vám produkty nedržia. Nikdy nemožno kombinovať klasické laky na nechty s produktmi, ktoré sú určené do lampy. Je teda potrebné si objednať bázu, teda podklad, ktorý je určený do lampy. Posielam Vám odkaz na cenovo zvýhodnenú sadu Polygel hypoalergénnu, v ktorej je všetko od A až do Z, čo k Polygelovej modelácii potrebujete. V podrobnom popise sú odkazy na jednotlivé produkty, teda aj na báze:

.

Ďalej Vám zasielam odkaz na podrobný postup aplikácie Polygelu:

Manikúra a aplikácia polygélovej modeláže bez predĺženia

Ďalej tiež vo Vami popísanom postupe upozorňujem na ďalšiu chybku. Píšete, že najskôr dávate primer (priľnavač) a potom dehydrátor Nail prep. Čo je chybný postup. Po zmatnení povrchu nechtu penovým pilníkom a oprášení je najskôr nutné necht dehydratovať, teda odmastiť, a to tekutinou Nail prep. Až potom sa aplikuje veľmi maličké množstvo primeru (priľnavača), ktorý nesmie nikdy stiecť ku kožičke a treba ho nechať dobre zaschnúť. Až potom sa aplikuje jedna veľmi tenučká vrstva podkladového produktu, potom Polygél, farebný gél či gél lak a ukončovací Top. Môžete tiež skúsiť druhý variant, a to aplikáciu Polygelu bez použitia podkladového produktu. Postupovalo by sa tak, že na správne predpripravený necht nanesiete jednu veľmi tenkú vrstvu Polygelu (vytvrdiť 1 minútu) a potom aplikovať druhú hrubšiu vrstvu Polygelu (snažiť sa vytvarovať C oblúčik) a vytvrdiť. Niektorým ženám Polygel dobre drží aj bez podkladu, tak to môžete vyskúšať, či náhodou nebudete medzi ne patriť :-))

Pre Vašu predstavu, ako má vyzerať predpríprava nechtov, Vám zasielam odkaz na podrobné video gélové modeláže. Vy síce máte Poly gél, ale to je jedno, tá predpríprava nechtov je stále rovnaká, nech ideme robiť gélovú alebo Polygélovú modeláž:

Video - manikúra a aplikácia gélovej modeláže

Majte sa veľmi pekne a pokiaľ čokoľvek sa ďalej nebude dariť, tak píšte alebo volajte.