Potrebujem odstrániť shelllac

Otázka Dana

Dobrý deň,
potrebujem odstrániť shelllac a zároveň by som rada radu ako nechty vrátiť čo najskôr do pôvodného stavu, sú tenučké...


Odpoveď Eva

Pekný deň, pani Dana,
odstránenie gél lakového materiálu sa vykonáva buď za pomoci pilníkov strednej hrubosti, v kombinácii s penovým pilníkom, ďalej brúskou alebo tzv. zabaľovacou technikou. Skopírujem Vám teraz text, ktorý máme napísaný na našich stránkach pri každom géle laku, ako sa má správne odstraňovať: Podrobný postup odstránenia hypoalergénneho gél lakového systému NO HEMA od BIO-NAILS Odstránenie je možné vykonať tromi spôsobmi

Podrobný postup odstránenia hypoalergénneho gél lakového systému EP GEL POLISH NO HEMA od BIO-NAILS

Odstránenie je možné vykonať tromi spôsobmi

  1. Pilovaním za pomoci profesionálnych pilníkov strednej hrubosti

  2. Brúskou za pomoci frézy strednej hrubosti

  3. Bez pilovania tzv. zabaľovacou technikou za pomoci acetónovej tekutiny

Pokiaľ ste alergička, tak určite nie je ideálne vykonávať odstraňovanie gél laku metódou číslo 3., teda bez pilovania, tzv. zabaľovacou technikou. Acetónová tekutina môže byť pre Vás tiež alergizujúcou zložkou a navyše z dlhodobého hľadiska môže nechty veľmi oslabiť. Určite Vám odporučíme odstraňovanie gélových či gél lakových materiálov klasickým pilovaním alebo rýchlejšou metódou – za pomoci brúsky so správne zvolenou frézkou.

NEBOJTE SA PILOVANIA!!!

Pilovanie je paradoxne tou najšetrnejšou metódou odstraňovania všetkých gélových produktov!! Len je potrebné vedieť, ako na to, aby ste si nepoškodili Váš prírodný necht!! Pokiaľ sa pilovanie vykonáva správne, tak z dlhodobého hľadiska si nemôžete nijako poškodiť, oslabiť či propilovať Váš prírodný necht. Vďaka správnemu odstraňovaniu gélových a gél lakových materiálov môžete nepretržite nosiť gélové nechty niekoľko rokov, bez obáv z poškodenia či oslabenia. Prečítajte si náš podrobný návod, hlavne začiatočníčky, ktoré často pri odstraňovaní gélových produktov chybujú a dokážu si nevedomky veľmi oslabiť prírodné nechty.

1. Odstránenie gél lakového materiálu pilovaním za pomoci profesionálnych pilníkov strednej hrubosti (vhodné pre alergičky)

Po cca 3 týždňoch nechty odrastú a Vy si potrebujete materiál odstrániť a urobiť nové gél lakové nechty. Ako na to? Potrebujete na to nasledujúce pomôcky:

Zásadou pre správne odstránenie gél lakového materiálu pomocou pilovania profi pilníkom je to, že NIKDY NESMIETE ODSTRAŇOVAŤ MATERIÁL ÚPLNE CELÝ, AŽ NA PRÍRODNÝ NECHET! To je potom podstatou úspechu pri tom, aby sme si ochránili z dlhodobého hľadiska prírodný necht pred poškodením, propilovaním, oslabením! Je dôležité si uvedomiť, že pokiaľ budeme pri odstraňovaní gél laku postupovať rozumne, nikdy si nemôžeme akokoľvek poškodiť náš prírodný necht! Zásada teda je PONECHAŤ ČASŤ MATERIÁLU NA NECHTE A NIKDY NEPILOVAŤ AŽ DO KONCA! U začiatočníc odporúčame, aby si robili podkladového priehľadného gél laku (base) pre istotu 2 tenkej vrstvy. Jednak budete mať nechty ešte pevnejšie a hlavne sa potom nemusíte pri odstraňovaní materiálu obávať, že by ste pilníkom do dostali až na Váš prírodný necht. A môžete byť úplne pokojné, že skutočne sa s Vašimi nechtami nemôže nič stať.

Takže - gél lakový materiál odstraňujeme pocitovo zhruba z dvoch tretín. Pilujeme teda pilníkom strednej hrubosti 150/180 tak dlho, kým nie je preč farba a potom sa už musíme zastaviť (strana s ružičkami je tá jemnejšia). Pôvodný podkladový gél lak base priehľadný na nechte musí zostať, nepilujeme teda všetko až do konca!!! Materiál okolo kožičky sa Vám podarí lepšie a starostlivejšie odstrániť veľmi tenkým pilníkom zúženým, ktorý je na to určený, vďaka tej jeho tenkosti sa Vám podarí dostať sa dobre do bokov nechtov, ku kožičke. Opäť postupujte opatrne a odstráňte iba farbu, nepilujte prvú vrstvu - podkladový gél lak. Následne vezmite jemný penový pilník a dohlaďte celý povrch nechtov. Potom oprášte kefkou povrch nechtov od jemného mikroprachu a na záver naneste tekutinu Cleaner na buničinový štvorček a starostlivo očistite celý povrch nechtov. Zvlášť starostlivo sa venujte priestoru okolo kožičky. Na povrch nechtov si nikdy nesiahajte, aby ste si ho nezamastili.

Ďalej potom už postupujte úplne rovnako, ako by ste robili gél lakový systém prvýkrát. Aplikujte dehydratačnú tekutinu Nail prep (alebo Antifungal solution), maličké množstvo tekutiny priľnavač gélu Ultra bond a už potom podkladový gél lak priehľadný (base) jednu alebo dve vrstvy, 1 - 2 vrstvy farebného gél laku a na záver ukončovací lesk Top.

Takto celoročne keď budete opatrne, rozumne materiál pilovať, nemusíte sa nikdy obávať problémov s poškodením Vašich prírodných nechtov.

2. Odstránenie gél lakového materiálu brúskou (vhodné pre alergičky)

Pokiaľ viete, že Vás gél lakové nechty baví, že Vám vyhovujú a že sa im budete dlhodobo venovať, určite sa Vám pre domáce využitie oplatí investovať do brúsky! Tá Vám totiž neskutočne uľahčí odstraňovanie gélových či gél lakových materiálov a hlavným benefitom je veľká úspora času oproti klasickému ručnému pilovaniu pilníkom!

NEBOJTE SA BRÚSKY!

Brúska je fakt pecka, pretože jednoducho urobíte štyri ťahy zhora nadol a gélový materiál je v podstate odstránený. Vždy je potrebné dodržiavať zásadu, že musíte mať vhodnú frézku na odstránenie konkrétnych materiálov. Všeobecne platí, že gél lakový materiál by mal byť odstraňovaný jemnejšími frézkami so žltým či červeným označením prúžku, pri tvrdších gélových či akrylových materiáloch sa väčšinou volí frézka hrubšia, s modrým či zeleným označením prúžku. Brúsku nikdy nenastavujeme na plný výkon, vždy cca na 3/4. Ďalej platí, že s frézkou sa pohybujeme po nechte opatrne zhora nadol, nikdy nezostávame stáť na jednom mieste, s frézkou sme stále v pohybe zhora nadol, pomaly, plynule a bez obáv. Materiál, ktorý sa nemusí podariť dobre odstrániť pri okrajoch nechtov, môžeme tak ručne dopilovať tenkým zúženým pilníkom 100/180. Na záver opäť zarovnáme dohladíme celý povrch nechtov penovým pilníkom a očistíme povrch nechtov buničinovým štvorčekom s tekutinou Cleaner. Ďalej potom už postupujete úplne rovnako, ako by ste robili gél lakový systém prvýkrát.

Výhodou brúsky je aj to, že si s ňou môžete urobiť tzv. prístrojovú manikúru. K nej stačí si zakúpiť vhodné nástavce - tzv. guličky na odstraňovanie kožičky alebo olivky na "podbehnutie" kožičky. Pred touto metódou je určite vhodné použiť zmäkčovač kožičky, ktorý ju skvele počas sekundy zvláčni a hydratuje. Oveľa ľahšie a lepšie sa potom odstráni.

Na domáce použitie je vhodné si kúpiť brúsku, na ktorú sa môžete spoľahnúť, že nebude slabá, že bude mať dostatočný počet otáčok. 30 - 35 tisíc. Príliš lacné brúsky celkom iste asi zo začiatku fungovať budú, ale nebudú mať dostatočnú ochranu proti vniknutiu prachu do motora či rúčky. Ďalej pri slabom výkone sa môžu doslova zastavovať na povrchu nechtu a tým Vás môžu veľmi sklamať. Veľmi lacné brúsky teda môžu znamenať skorú reklamáciu v súvislosti so "zadretím" motora vďaka prachu, ktorý samozrejme pri brúsení gélových produktov vzniká. Veľmi dôležité je aj občas správne brúsku čistiť od prachu podľa návodu.

3. Odstránenie gél lakového materiálu bez pilovania tzv. zabaľovacou technikou (nie je ideálny pre alergičky)

Zabaľovacia technika znamená, že necháme na nechty pôsobiť acetónovú tekutinu, a to cca 8 – 10 minút. uzavretú vo fólii či remover náprstku. Pokiaľ sa žena alergička rozhodne pre túto techniku, rozhodne odporúčame z našej ponuky použiť tú najšetrnejšiu tekutinu, ktorú výrobca ponúka, ktorá toľko nevysušuje nechty vďaka olejovým prísadám:

Na odstraňovanie ďalej potrebujeme buničinu a remover náprstky alebo jednorazové remover fólie.

POSTUP

Najskôr čiastočne odpilujete materiál za pomoci profi pilníka strednej hrubosti 150/180.

Buničinový štvorček si rozstrihnite na 4 malé štvorčeky. Táto veľkosť je ideálna. Naň naneste tekutinu Remover a priložte na necht. Potom starostlivo nasaďte Remover náprstok. Tekutina musí byť na nechte dokonale uzavretá, aby mohla pôsobiť. V prípade, že použijete alobalové fólie, dbajte taktiež na starostlivé uzavretie, aby tekutina nemala možnosť vyprchať. Postupne tak "zabaľte" všetky nechty. Tekutinu nechajte pôsobiť cca 8 – 10 minút.

Potom odstráňte náprstky, gél lak na nechtoch povolí a Vy ho môžete ľahko z nechtov mechanicky odstrániť (zoškrabkať) pomarančovým drievkom alebo špeciálnym kovovým zatlačovačom, ktorý je oveľa pevnejší a odstraňovanie s ním ide lepšie. Táto metóda veľmi dobre funguje.

Na úplné odstránenie gél laku môžete použiť na záverečné dočistenie jemný penový pilník.

Čo sa týka následného ošetrenia nechtov, aby bol v čo najlepšej kvalite, tak je ideálne použiť kombináciu spevňovač nechtov ak tomu do kombinácie Gold elixír. Tu sú odkazy na odporúčané produkty:

.
.
.

Pokiaľ by ste mali záujem o celú cenovo zvýhodnenú sadu, tak sú v nej všetky produkty na krásnu manikúru i lakovanie, vrátane spevňovača a Gold elixíru:

.

Majte sa veľmi pekne. pokiaľ čokoľvek budete ešte potrebovať, tak píšte alebo volajte na číslo 777075875. Eva Plachá