Alergia na gélové nechty

Otázka Věra

Moje nechty sú veľmi slabé a zatrhávajú sa mi. Nosiť akékoľvek umelé nechty pre mňa bola veľká výhra. Poslednou dobou cca 5 mesiacov mi po aplikácii (asi týždeň) praská koža pod nechtami a svrbí. Dosť to bolí. Ďalej sa koža lúpe a nechty zle drží. Akryl nemôžem mam vyskúšaný gél a tiež gél lak. Už teda neviem. Moje nechty sú veľmi zlé, ale chcem aby ruky vyzerali dobre. Ďakujem za rady.


Odpoveď Eva

Pekný deň, Verko, podľa toho, čo píšete, to vyzerá na alergiu na gélové a gél lakové produkty. Preto ak by ste chceli pokračovať v tejto úprave nechtov, tak by ste si museli zaobstarať všetko od A až do Z hypoalergénnej, teda bez obsahu tzv. kyselín, čo sú alergizujúce zložky, napríklad HEMA alebo Di-hema. Naša firma je na českom i slovenskom trhu už cca 15 rokov, z toho posledných 5 rokov sa špecializujeme iba na predaj hypoalergénnej nechtovej kozmetiky pre ženy alergičky. V našej ponuke nájdete tri značky – BIO NAILS, KINETICS a TRUCSADA. Všetko, čo je určené pre citlivé ženy alergičky, nájdete na našom webe v samostatnej kategórii, ktorá sa volá Všetko pre alergikov:

Pri produktoch máme v ľavom hornom rohu označenie buď "no hema" alebo "no hema, di-hema". Pokiaľ teda žena alergička chce to najšetrnejšie, je ideálne zvoliť produkty, ktoré neobsahujú ani hemu, ani di-hemu. Určite si prosím prečítajte náš veľmi podrobný článok ohľadom alergií, v ktorom radíme ženám alergičkám, čo všetko je potrebné urobiť, aby sa alergia znova nedostavila. Je jednoducho NUTNÉ mať všetko od A až do Z hypoalergénne a nesmiete použiť ani svoje pôvodné nástroje a pomôcky, ako sú pilníky, penové pilníky, oprašujúce štetce alebo štetce na aplikáciu gélu. Žena alergička musí mať striktne všetko nové, vrátane predprípravných tekutín, pomôcok a gélových produktov bez obsahu Hemy. Všetky informácie nájdete v našom článku:

Majte sa veľmi pekne av prípade akýchkoľvek ďalších otázok určite píšte alebo volajte na číslo 777075875. Eva Plachá BIO NAILS