BB lak a priľnavač?

Otázka Jana

Dobrý deň, mohla by som opäť poprosiť o radu. Som začiatočník, BB one step lakom som zatiaľ lakovala len 2x. neviem poriadne zabaliť voľný okraj nechtu, a najviac namáhané nechty sa mi vždy od špičky začínajú lúpať. Čítala som na rôznych diskusiách, že je možné použiť aj priľnavač. Pozerala som sa a máte v ponuke kyselinový a bez kyselín. Ako sa prosím rozhodnúť, ktorý je pre mňa správny? Ďakujem Jana


Odpoveď Eva

Pekný deň, Jani,

čo sa týka tekutiny priľnavač gélu, tak jeho funkcia je úplne rovnaká, či už sa rozhodnete pre tzv. kyselinový alebo bezkyselinový :-)) Rozdiel medzi nimi je iba ten, že ten bezkyselinový je šetrnejší a vhodný aj pre alergikov. Pokiaľ si žena robí nechty pravidelne, celoročne, tak určite je lepšie použiť ten bezkyselinový. Určite Vám ho odporučím, aby Vám BB lak lepšie držal, ale pozor, je dôležité dodržať presne postup, ktorý pri produkte máme napísaný. Je už potom jedno, pre ktorý z bezkyselinových priľnavačov sa rozhodnete, ja Vám píšem odkaz na ten náš najpredávanejší, kde máme aj perfektne popísaný postup aplikácie. Bohužiaľ teraz momentálne vo variantách produktu uvidíte, že malé balenie 5 ml je vypredané, máme v ponuke teraz iba to väčšie 15 ml balenia, ktoré je ale zase cenovo výhodnejšie :-))

.

Zároveň Vás ale pre istotu upozorňujem na to, že pokiaľ pri BB laku použijete priľnavač, tak určite bude produkt oveľa lepšie držať na nechte, ale zase sa bude oveľa horšie odstraňovať tzv. zabaľovacou technikou za pomoci remover tekutiny :-)) Takže na jednu stranu budete asi spokojnejší s výdržou a na druhú stranu, pokiaľ odstraňujete to zabaľovacou metódou, tak budete trošku nadávať :-))

Pokiaľ sa teda použije priľnavač, tak je potom určite lepšie materiál odstraňovať pilovaním, a to pilníkom strednej hrubosti 180 a potom jemnejším hrubosti 240 a potom dohladiť jemným penovým pilníkom hrubosti 180/240.

.
.
.

Pri pilovaní je potrebné byť nadmieru opatrná a postupovať uvážlivo a vedieť, kedy sa zastaviť... Určite je tiež dobré sa zamyslieť aj nad pevným gél lakovým podkladom. Ten Vám urobí perfektné spevnenie a potom už by ste naň iba aplikovali BB lak. A pri následnom odpilovaní by ste si určite nijako nepoškodili prírodný necht, pretože by ste tam mali práve tú medzivrstvu toho priehľadného podkladového gél laku. Odpilovala by sa potom iba farba a ten podkladový gél lak by v podstate na nechte zostal.

Pri ďalšej aplikácii by ste postupovali rovnako, ako by to bolo prvýkrát, teda presne takto:
- najskôr perfektná manikúra (úprava kožičky, dĺžky a tvaru nechtu)
- potom zmatnenie penovým pilníkom po celej ploche, oprášenie kefkou od prachu
- očistenie povrchu nechtov tekutinou Cleaner
- aplikácia dehydratačnej tekutiny Nail prep
- aplikácia veľmi malého množstva priľnavača
- aplikácia jednej vrstvy podkladového gél laku Grafen
- zotretie výpotku tekutinou Cleaner
- jemné zmatnenie povrchu penovým pilníkom, oprášenie kefkou
- aplikácia BB laku v dvoch veľmi tenučkých vrstvách.

Môžem napríklad odporučiť náš najpredávanejší podkladový gél lak Grafen:

.

Pokiaľ budete mať akékoľvek ďalšie otázky, tak píšte alebo volajte na číslo 777075875, určite sa Vám budem rada venovať. Eva Plachá BIO NAILS