Dobrá správa - alergia sa nedostavila!

Otázka Gabriela

Dobrý deň pani Plachá,

Obraciam sa na vás s prosbou na produkty. Gélové nechty som nosila cca 8 rokov, nikdy nebol problém. Potom som si nechty dlho (asi 3 roky) robila aj doma sama a tiež nebol problém. Nikdy som si nekupovala "neznačkové" gél laky napr. z Aliexpressu, ale vždy značkové produkty z certifikovaných obchodov. Avšak minulý rok asi vo februári sa mi objavila alergia a gél lakmi mi začali vadiť. Vyskúšala som zatiaľ iba jednu značku "Cuccio" a ich Veneer gél lakmi, ktoré majú byť údajne hypoalergénne, ale aj tak sa u mňa alergická reakcia objavila. Čo sa ale týka klasických lakov z drogérie, tie znášam v poriadku.

Nechty mám od prírody veľmi zlé. Veľa sa lámu, lúpu po vrstvách, sú naozaj ako tenký papier a jediný spôsob, ako si vypestovať dlhé reprezentatívne nechty, je pomocou gélového spevnenia. Neviem, čím presne to je, pretože žiadne zložky napr. z potravy mi nechýbajú a naopak napríklad vlasy mám skvelé :)

Rada by som sa preto spýtala, a poprosila vás, či by bolo možné mi odporučiť nejaký šetrný produkt na nechty. Zaujali ma laky BB - one step, ale vzhľadom na to, že sa nanáša iba v 2 tenkých vrstvách, mám trochu strach, či by to na spevnenie mojich papierových nechtov stačilo.

Vopred veľmi ďakujem za akúkoľvek odpoveď a aj za celý projekt Bio nechty. Dlho som hľadala niekoho, kto by sa špecializoval na hypoalergénne laky.

S prianím krásneho dňa
Gabriela


 Odpoveď Eva

Pekný večer, Gábi,
veľmi ma teší, že ste sa na mňa obrátili s otázkou a prosbou o odporúčanie kvalitných hypoalergénnych produktov ) Vážim si Vašu dôveru a budem sa samozrejme snažiť Vám poradiť čo najlepšie )
S alergiami na gélové produkty je to problém. Alergia sa skrátka dostaví zo dňa na deň a je problém. A je to presne tak, ako píšete. Aj keď používate kvalitné certifikované značkové produkty, ktoré sú schválené pre aplikáciu na nechty, napriek tomu sa alergia môže dostaviť a dokáže veľmi potrápiť.

Svoj obchod s nechtovou kozmetikou prevádzkujem už 12 rokov, ale cca pred 4 rokmi sme sa špecializovali iba na hypoalergénnu nechtovú kozmetiku, pretože alergiou neskutočne pribudlo a ozývali sa ženy z celej SR a tiež zo Slovenska. Pochopili sme, že jedinou cestou budúcnosti gélových produktov sú v rámci možností čo najšetrnejší hypoalergénny gél lakmi a gélmi, ktoré neobsahujú tzv. kyseliny a ktoré neobsahujú najviac alergizujúcu zložku, ktorou je Hema. Teraz Vám napíšem odkaz na náš veľmi podrobný článok ohľadom alergií a tiež článok o zložke Hema - prosím, prečítajte si oba články:

 A teraz už k môjmu odporúčaniu pre Vás. Vzhľadom na to, že píšete, že Vaše nechtíky nie sú veľmi kvalitné a potrebujú spevniť, tak Vám BB lak určite neodporúčam. BB lak sú iba dve veľmi tenké vrstvy farebného gél laku, bez pevného podkladu, alebo Bázy, takže pre Vás tento produkt asi nebude veľmi vhodný. Pre Vás určite je oveľa lepší a vhodnejší gél lakový systém, kedy sa na nechtíky aplikuje najskôr pevný podkladový gél lak, potom dve vrstvičky farebného gél laku a na záver ukončovací Top. Tieto štyri vrstvy zaistia extrémnu pevnosť a naozaj dlhú výdrž, až 3 týždne.
Teraz Vám napíšem odkaz na našu špecializovanú sekciu Všetko pre alergikov, aby ste vedeli, že čokoľvek z tejto sekcie objednáte, máte istotu, že je to pre Vás vhodné

A tu sú konkrétne odkazy na veľmi šetrný hypoalergénny gél lakový materiál od značky Bio-nails

Ďalším variantom veľmi šetrných gél lakov je značka Kinetics. V ponuke máme od tejto značky aj skvelé a jednoduché keramické gél laky, ktoré sú spojením podkladového gél laku a farby, takže je to taký produkt 2v1, ktorý je u našich zákazníčok veľmi populárny. Stačí totiž aplikovať dve tenké vrstvy tohto keramického gél laku a na záver ukončovací lesk, čiže Top a je hotovo. Takže ak ste priaznivcom jemných nude odtieňov, tak keramické gél laky Kinetics sú skvelou voľbou. Tu je odkaz na tieto produkty

 Gábi, na záver je nutné dodať, že niekedy ani šetrné hypoalergénne produkty nepomôžu a alergie sa aj tak dostavia. Taká je skrátka skutočnosť a je poctivé to povedať hneď na začiatku, aby ste vedeli, že aj toto sa môže stať. Napriek tomu z našich štatistík vyplýva, že 88% zákazníčok, ktoré sú našimi zákazníčkami, u nás našli produkty, ktoré im alergiu nespôsobujú a sú za to veľmi vďačné. Verím, že aj Vy k nim budete patriť)
A pokiaľ by náhodou to nevyšlo, tak stále pre Vás máme riešenie, a to v podobe klasických lakov na nechty Solargel od značky Kinetics! Tie vyhovujú 100% žien alergičiek a ešte nikdy sme nezaznamenali akúkoľvek alergickú reakciu. Tak len, aby ste vedeli, že stále je čo ponúknuť. Spevňujúce laky, farebné laky, Topy, výživy atď. Tu je odkaz na video, kde tieto laky predstavujem as mojou nechtárkou ukazujeme správne prevedenie manikúry a lakovania

Snáď som Vám aspoň trošku pomohla s orientáciou v hypoalergénnych produktoch a samozrejme, pokiaľ Vám čokoľvek nebude jasné, tak píšte alebo ešte lepšie volajte na nižšie uvedené telefónne číslo - to sa potom dozviete najviac
Majte sa veľmi pekne a prajem Vám krásne jarné dni a samozrejme úžasné nechty podľa Vašich predstáv s našimi skvelými šetrnými produktmi )
Eva


Odpoveď Gabriela

Dobrý deň pani Plachá,

na vaše odporúčanie som vyskúšala gél laky značky Bio-nails, konkrétne tieto produkty:

A som nadšená! Alergia žiadna, nechty vydržia krásne niekoľko dní, čo je u mňa úplný úspech!

Chcela som vám týmto veľmi poďakovať a dať vám vedieť, že produkty sú naozaj bezchybné. Určite sa pozriem ešte po ďalších produktoch, hlavne ďalších farbách a možno ešte nejakej „spevňujúcej“ vrstve (nechty mám stále predsa len stále pomerne slabé.

Prajem krásny deň a ešte raz vám veľmi ďakujem za to, čo robíte
Gábi :)


 Odpoveď Eva

Pekný večer, Gábi,
mám naozaj veľkú radosť! A som Vám zároveň nesmierne vďačná za spätnú väzbu, ktorá je pre mňa veľmi dôležitá, aby som vedela, ako hypoalergénne produkty obstáli v praxi a naozaj s pokojným svedomím ich budem samozrejme ďalej odporúčať. Verte, že skvelých pozitívnych reakcií sa ma v poslednej dobe na gél lakový systém No hema od Bio-nails zišlo viac. Som samozrejme veľmi šťastná, že tieto produkty alergičkám tak skvele fungujú. Je to radosť, čítať Vaše riadky )

Prajem Vám krásny večer a budem sa tešiť na ďalšiu spoluprácu s Vami. Nech sa vám všetko darí.
Eva