Ľahká reakcia na hypoalergénne produkty

Otázka Kristína

Dobrý deň,

zakúpila som Vaše hypoalergénne produkty na nechtovú modeláž s tým, že ich vyskúšam najskôr po častiach na rôznych nechtoch. Na jednom nechte mám iba primer a rubber base a neviem prečo ale trochu mi okolie nechtu začalo robiť problém. Na ďalšom nechte je iba priľnavač a aj pri tom nechte cítim ľahkú reakciu. Neviete prosím čím by to mohlo byť? Nechcem sa nechtovej modeláže vzdávať, tak či som niečo neurobila zle. Ďakujem vopred za odpoveď.

Kristína


Odpoveď Eva

Pekný deň, Kristínko,

pravdepodobne ste nič neurobili zle.....) Ak ste nepoužili napríklad "staré pilníky či penové pilníky", ktorými predtým boli pilované klasické produkty, ktoré nie sú určené pre alergikov. Alebo ak ste si nechty neoprašovali "starým štetcom", v ktorom boli zvyšky skôr oprašovaného produktu, ktorý nie je určený pre alergikov. Alebo ak ste skrátka nepoužili akýkoľvek predtým používaný nástroj, ktorý by napríklad nebol zdezinfikovaný a očistený od predtým používaných produktov, ktoré nie sú určené pre alergikov. Alebo ak ste nepoužili akýkoľvek iný produkt, napríklad na odmastenie nechtov alebo priľnavač gélu, ktorý nie je určený pre alergikov .-))
Tu je pre istotu odkaz na môj veľmi podrobný článok ohľadom alergií, pokiaľ ste naň na mojich stránkach nenarazili, tak si ho prosím pre istotu prečítajte:

S alergickými reakciami je to naozaj veľmi ťažké......Každé nechty reagujú úplne individuálne a môže sa stať, že aj po aplikácii hypoalergénnych produktov sa môže dostaviť akákoľvek slabšia alebo silnejšia reakcia. Každé ľudské telo je skrátka originál a hypoalergénne produkty nechtovej kozmetiky, hoci sú v rámci možností veľmi šetrné, nemusia skutočne sadnúť každému. Skrátka vždy v nich budú nejaké zložky, bez ktorých sa skrátka gélový produkt nezaobíde a nemusí to žene alergičke "sadnúť". Takých žien je skutočne veľmi malé percento, ale vždy je ma veľmi ľúto, keď sa s touto situáciou stretnem. V takom prípade odporúčam zákazníčke naozaj úplne opustiť akékoľvek gélové produkty a snažím sa ju presvedčiť na používaní hypoalergénnych klasických lakov na nechty Solargel + Top, ktoré samy schnú na vzduchu a vytvárajú dokonalý efekt gélového nechtu. Výdrž týchto lakov je až 1 týždeň a odlakujete ich akýmkoľvek klasickým odlakovačom, pre alergika najlepšie bezacetónovým. Na vyššie spevnenie nechtov je potom ideálne použiť špeciálny spevňovač Shark, ktorý slúži zároveň ako podkladový lak.
Tu sú odkazy na tieto produkty:

Ďalšou možnosťou je skúsiť inú značku gél lakov, a síce hypoalergénny gél laky značky Kinetics, ktoré práve v týchto dňoch naskladňujeme. Možno že iná značka môže mať iné zloženie, ktoré by napríklad pre Vás bolo prijateľnejšie, ale samozrejme chápem, že všetko stojí peniaze a človek už nechce riskovať a vydávať peniaze za ďalší produkt, ktoré by nemuseli "sadnúť". V najbližšej dobe budeme postupne všetky farebné gél laky tejto značky dávať na naše stránky. V ponuke bude cca 100 farebnosti. Zatiaľ sa pozrite aspoň na podkladový gél lak a a ukončovací gél lak od tejto značky:

Teraz je to už na Vás, či skúsite hypoalergénne gélové produkty, ktoré ste si u nás objednali, či bude reakcia znesiteľná a pre Vás akceptovateľná alebo nebudete chcieť riskovať. V prípade, že by alergická reakcia nastala, tak samozrejme chápem, že by to nebolo príjemné a gél laky by bolo nutné ihneď z nechtov odstrániť.

Tak snáď ešte gél lakom od nás dáte ešte šancu a snáď to nakoniec dobre dopadne. Bola by som naozaj veľmi rada. Majte sa veľmi pekne a dajte prosím vedieť, ako to dopadlo, budem veľmi rada, keď dáte vedieť, zaujíma ma to. Ďakujem a nech sa darí. Eva