Nechtová alergia

Otázka Martina

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Som zúfalá, objavuje sa u mňa najspis alergická reakcia pri nechtovej modelácii. Objavuje sa mi až teraz, po roku, čo som si začala robiť nechty sama. Som v 8. mesiaci tehotenstva, tak neviem, či to môže byť potrebné hormóny, ale skôr sa mi to neurobilo. Výrazka svrbí, také neviditeľné puchyrky, okoli nechtu je opuchnutejší. Skúšala som vás nekyslé primer (myslela som, že je to práve tým kyslým primerom). Ale vyrazka sa urobila znova. Napadá mi buď alergia na gél, alebo cleaner. Používala som cleaner od značky Nani nails, potom som skúsila váš Žiariaci cleaner čistič a stále to rovnako. Oba obsahujú latku Isoropropyl alcohol. Môžem byť alergická na túto latku? A existuje vôbec cleaner bez tejto látky? Treba tento? Zloženie nemôžem nikde nájsť. Ospravedlňujem sa za sloh a budem veľmi vďačná za Vašu odpoveď.

Martina


Odpoveď Eva

Pekný deň, Martino,
presne tak, ako to popisujete, začína alergia na klasické „kyselinové“ gély. Pokiaľ by ste aj naďalej chceli pokračovať v gélovej modeláži, je potrebné "od A až do Z" pracovať iba s bezkyselinovými, teda hypoalergénnymi gélmi. Hypoalergénny musí byť nielen priľnavač gélu (primer alebo bonder), ale aj gél podkladový, modelovací (alebo jednofázový tzv. 2v1, ak ste zvyknutá na tento typ gélu), farebný aj ukončovací. Zároveň je potrebné mať aj úplne nový štetec, ktorý nikdy nebol namočený v klasickom kyselinovom géle, ďalej treba mať aj nový oprašujúci štetec či kefku a tiež je potrebné mať úplne nové pilníky, v ktorých nie je prach z predošlých kyselinových gélov. Zároveň je taktiež nutné vždy riadne zdesinfikovať uv/ľad lampu, v ktorej by mohol byť prach z predošlých kyselinových gélov. Je nutné celkovo dodržiavať zvýšenú pozornosť ohľadom čistoty pri gélovej modeláži, na záver práce je vždy potrebné riadne zdesinfikovať lampu aj prostredie stola od prachu. Na výživu kožičky je potrebné použiť bio olejček alebo bio krém na ruky, bez obsahu parabénov a sulfátov.


Len ešte na doplnenie, s cleanerom nemá alergia nič spoločné, jedná sa iba o izopropylalkohol (čistý alkohol) v kombinácii s vodou, prípadne s arómami. V prípade alergických reakcií odporúčam vždy používať cleaner bez aróm, teda čistý izopropylalkohol (čo je cleaner od značky Truscada) alebo izopropylalkohol v kombinácii s vodou (čo je cleaner BIO nails číry, bez farby).
Nikdy už nesmiete použiť klasické kyselinové produkty, alergia sa vždy ihneď prejaví. Sú pre Vás už skrátka navždy zakázané)

Tu sú moje odporúčania na hypoalergénne produkty "od A do Z:

1.Nail prep NO HEMA dezinfekcia odmastenia 11ml

2.Priľnavač BIO-nails bez kyselín Ultra Bond

3.HIPPO podkladový gél

4.TEDDY CLEAR modelovací hypoalergénny gél

5.BB gél FIBER CLEAR jednofázový hypoalergénny

6.Farebný gél

7.Gél lak Truscada farebný

8.KITTEN top gél vysoký lesk

9.Lavosept Na dezinfekciu na nástroje a plochy TRNKA 200ml

10.Lavosept dezinfekcia na cesty 200 ml

11.Štetec na gél prírodný ovál 

12.KINETICS Zebra Ziggy Pilník profi 120/180 zebra edge šedý

13.Štetec na oprašovanie nechtov KABUKI 4119

14.Kinetics Penguin 240/240 pilník penový profesionálny

Ak by ste nechceli pokračovať v gélovej modeláži, máte ešte možnosť aplikácie gél lakového systému, avšak opäť „od A až do Z“ z bezkyselinovými hypoalergénnymi produktmi (napríklad od značky Truscada).
Ak by ste v období tehotenstva a následného dojčenia mali problém s výdržou gélovej alebo gél lakovej modeláže, tak vedzte, že je to úplne narmálne, hormóny totiž veľmi ovplyvňujú nechty a to, čo na nich bude alebo nebude držať) Ale každá žena to má úplne individuálne , niektoré držia úplne všetko, iné nič ). Čo sa ale potom postupne zmení a po ukončení dojčenia sa väčšinou všetko vracia do normálu.
Snáď som vám aspoň trošku pomohla a všetko vysvetlila. Ak čokoľvek budete chcieť ešte sa pýtať alebo riešiť, kedykoľvek píšte alebo volajte.
Pekné dni prajem a samozrejme tiež hlavne - nech ste zdravá Vy aj Vaše bábätko)
Eva


Odpoveď Martina

Dobrý deň,
Ďakujem vám veľmi pekne za vyčerpávajúce informácie o mojom probléme. Na internete v diskusiách som našla slečny, čo trpia rovnakým problémom, ale žiadna nenapísala prečo, alebo ako to u nej vzniká a bola som v začarovanom kruhu. Tak teraz už viem a som pokojnejší, že s gélovými nechtami nemusím skončiť. Mám veľkú zásobu klasických gélov a gél lakov. Plánujem robiť nechty profesionálne a celkovo predstava, že ja, ako gélová manikérka, nechty mať nesmiem, ma desila. Než som Vám napísala svoju otázku, mala som už možnosť použiť vašu značku Bio Nails podkladový a modelovací uv led gél, primer ultrabond a bio cleaner. Ale myslela som si, že práve problém nie je ani tak v géloch, ako v tom primere a cleaneri. No nič, vo veľmi skorom čase si dokúpim váš záverečný lesk a pár hypofarebných gélov. Nechám nechty trochu oddýchnuť a budem zase pokračovať, je to pre mňa vášeň.
Ešte raz veľmi pekne ďakujem a prajem Vám krásny zvyšok nedele.

S pozdravom Martina.