Gélová modeláž

Je vhodná pre každého, kto chce mať svoje nechty výrazne spevnené, upravené do požadovaného tvaru, predĺžené na požadovanú dĺžku, s vysokou pevnosťou aj pri manuálne namáhaných nechtoch, s výdržou 3 - 4 týždne.

Výhodou gélu oproti akrylu je jeho pružnosť a to, že gél neschne na vzduchu. Na vytvrdenie gélu je nutná UV alebo LED lampa.

Gélové nechty sú v dnešnej dobe neoddeliteľnou súčasťou každej modernej ženy a ich veľkou výhodou je, že správne prevedená gélová modeláž dokáže veľmi pozitívne ovplyvniť aj pôvodne nie príliš pekný tvar nechtov. Pomocou modeláže a tzv. pinčovania (pinčovacou pinzetou) je možné z pôvodne širokých, lopatkových alebo lyžičkových nechtov vytvoriť užšie, jemnejšie a predĺženejšie tvary, ktoré budú viac lichotiť celkovému vzhľadu rúk, že budú elegantnejšie.

#ShowMore#

Jedná sa o veľmi modernú a cenovo dostupnú metódu úpravy nechtov, kedy na prírodný necht alebo v prípade záujmu o predĺženie nechtov tzv. nechtovými tipmi či papierovou šablónou, aplikujeme štetcom niekoľko vrstiev UV/LED gélov tak, aby sme pomocou modelácie a následného vytvrdzovania v UV/ LED lampe vytvarovali čo najviac prirodzený vzhľad nechtov a zároveň ich aj výrazne spevnili. Takto urobené nechty vydržia krásne a lesklé po dobu cca 3 týždňov. Po uplynutí tejto doby gélové nechty "odrastú" a je potrebné nanesený materiál odstrániť. To sa robí pomocou pilovania, buď ručne pilníkom alebo brúskou.

Gélový materiál nie je potrebné odstraňovať úplne celý, pokiaľ dobre drží, odstránime iba časť a zostávajúcu podkladovú vrstvu ponecháme pre novú gélovú modeláž a následne potom vykonávame tzv. "doplnenie". Nechty ale samozrejme skrátime a upravíme do požadovaného tvaru, vrátane úpravy kožičky, teda prevedieme základnú manikúru. Potom začneme opäť s novou modelážou a pokiaľ možno, využijeme našu momentálnu náladu či ročné obdobie na to, aby sme zmenili farbu či zdobenie. Fantázii sa medze nekladú, či už patríte k odvážnejším alebo ste naopak konzervatívni.....:-)) Nechty sa tak stanú nielen Vašou vizitkou, ale aj nekonečnou zábavou. Vaše ruky získajú originálny vzhľad, ktorý určite zaujme všetkých vo Vašom okolí. Možnosti sú nekonečné, ako sa týka tvaru a dĺžky nechtov, tak aj farebností a zdobenia.

Taktiež je riešením pre tie ženy, ktoré bojujú s hryzením nechtov, čo je zlozvyk, ktorý je pomerne rozšírený vo všetkých vekových kategóriách. Gélová modeláž je skôr doménou profesionálok v salónoch, ale v dnešnej dobe sa jej venuje veľa žien aj v rámci domáceho využitia. V takom prípade je veľmi vhodné sa zúčastniť jednodňového individuálneho školenia gélovej modeláže, aby sa predišlo zbytočným chybám, ktorým sa žiadna sa začiatočníc nevyhne. Žiadny sebapodrobnejší popis postupu alebo video Vám nedá toľko, čo kvalitné jednodenné indviduálne školenia s trpezlivým prístupom školiteľky.

Prvá gélová modeláž väčšinou znamená nielen aplikáciu jednotlivých gélových vrstiev na prírodný necht, ale tiež sa často rieši predĺženie nechtov pomocou papierových šablón alebo tzv. lepenie nechtových typov, ktoré sa potom skrátia do požadovanej dĺžky i tvaru. Papierové šablóny sú modernejším, šetrnejším a pevnejším spôsobom predĺženia prírodného nechtu. Je však dôležité dobre zvoliť šablónu tak, aby vyhovovala tvaru Vášho nechtu. Šablónu je preto potrebné upravovať pomocou zastrihávania manikúrnymi nožnicami a skúšať, či dobre sadne okolo nechtu, vrátane správneho sklonu.

Pri lepení nechtových typov je zase veľmi dôležité zvoliť správny tvar a veľkosť typu a vykonať lepenie tak, aby nechtový typ skutočne dobre držal a neboli pod ním bublinky. Lepidlá je dobré aplikovať skôr viac ako menej a prebytok zotrieť buničinou. Pri zdravých nechtoch sa používajú nechtové typy s dlhou lepiacou zónou, pri ohrýzaných nechtoch sa používajú nechtové typy s krátkou lepiacou zónou. Väčšina nechtových typov je v mliečnej farbe, ale k dostaniu sú aj priehľadné.

Pred začiatkom samostatnej modeláže je dôležité vybrať vhodný materiál zodpovedajúci požiadavkám zákazníčky. Musíme vziať do úvahy každodennú činnosť, ktorú materiál musí vydržať. Pri nevhodnom zvolení typu gélu sa modeláž môže lámať alebo môžu vznikať odchlipy. Treba teda popremýšľať, čo od celej modeláže očakávame a podľa toho zvoliť správny materiál. V ponuke je veľké množstvo gélov, keď každý jeden z nich je špecializovaný na iný problém.

Základom aplikácie gélovej modeláže je päť krokov:

Úprava prírodného nechtu
Nanesenie prvej podkladovej vrstvy gélu
Vlastná modelácia, tzn. vytvorenie C oblúka
Nanesenie požadovanej farby
Lesk

Postup aplikácie gélovej modeláže na nechty

Na domáce použitie sú veľmi sympatické tzv. gély jednofázové, ktoré majú tú vlastnosť, že pekne priľnú k prírodnému nechtu v podkladovej vrstve a zároveň sú dostatočne pružné aj pevné na vytvorenie C oblúka. Ďalej sú v ponuke gély špecializované gély podladové a gély modelačné.

  1. Nechtovú modeláž začíname opäť klasickou manikúrou. Zvýšenú pozornosť venujeme kožičke a valom, aby na ploche prírodného nechtu nezostali zvyšky kožičky alebo nečistoty. Mohlo by potom dôjsť k odlepeniu metriálu alebo odpadu celej modeláže. Potom celý povrch každého nechtu jemne zmatníme blokom (penovým pilníkom) tak, nie je potrebné prírodný necht silne pilovať a tak stenčovať. Chceme prírodný necht zachovať zdravý a silný. Gélová modeláž len upravuje a podčiarkuje pridenú krásu rúk. Následne odporúčame očistiť plochu prírodného nechtu čističom nechtov s obsahom 100% alkoholu, potom aplikujeme špeciálnu odmasťujúcu a dezinfekčnú tekutinu Nail prep (alebo Fungian), a to starostlivo, po celej dĺžke nechtu, vrátane kožičky. Teraz si už na nechty nesmieme siahať, aby sme si ich znova nezamastili. Všetky ďalšie produkty nanášame na čisté a dezinfikované nechty bez prachu, tak si zaistíme krásnu a dlhotrvajúcu gélovú modeláž. Potom aplikujeme ďalšiu špeciálnu tekutinu, ktorá sa volá priľnavač gélu (Primer - kyselinový alebo bezkyselinový). Ten nanášame iba na necht, nikdy nie na kožičku a nikdy nie až ku kožičke. Počkáme chvíľočku na zaschnutie tekutiny alebo môžeme nechty na chvíľu vložiť do lampy.
  2. Teraz aplikujeme štetcom na gél prvú veľmi tenkú podkladovú vrstvu gélu jednofázový alebo podkladový. Gél skôr vtierame až vmasírovávame do nechtu vo veľmi malom množstve a dávame pozor, aby nestiekol ku kožičke. Pretrieme voľný okraj nechtu, teda necht tzv. zabalíme do gélu. Vytvrdíme 1 minútu v UV/LED lampe (alebo 2 minúty v UV lampe). Nestierame výpotok.

  3. Ďalej aplikujeme druhú hrubšiu vrstvu gélu jednofázového alebo modelačného na necht tak, že nanesieme vhodne veľkú guľôčku gélu a snažíme sa vymodelovať tzv. C oblúk. Opäť pretrieme voľný okraj nechtu gélom (necht zabalíme). Tejto druhej vrstve sa hovorí modelovacia alebo aj stavebná. Pekne vymodelovaný oblúčik môžeme dosiahnuť aj tak, že ruky otočíme dlaňami nahor a jednofázový gél, ktorý väčšinou býva strednej hustoty, sa sám pekne vyrovná a "zhupne" do požadovaného oblúčika. Ruky otočíme späť a ihneď vložíme do lampy a vytvrdíme v UV (LED lampe 1 minútu (alebo v UV lampe 2 minúty). Zotrieme výpotok špeciálnou tekutinou - čističom nechtov (cleanerom), ktorý sme vopred naniesli na buničinový štvorček. Teraz nechty tvaru pilníkom strednej hrubosti (180 alebo 150) a potom ešte penovým pilníkom.

  4. Teraz aplikujeme štetcom 2 tenké vrstvy farebného gélu - každú vrstvu zabalíme a vytvrdíme v UV/LED lampe 1 minútu (alebo v UV lampe 2 minúty).
  5. Na záver aplikujeme jednu tenkú vrstvu ukončovacieho priehľadného gélu. Môže byť opäť použitý priehľadný jednofázový gél alebo ešte lepšie - špeciálny ukončovací gél s vysokým leskom, ktorý sa ponúka buď s výpotkom alebo bez výpotku. V prípade výpotkového gélu je po vytvrdnutí v lampe (UV/LED lampa 1 minúta) potrebné zotrieť výpotok čističom nechtov (cleanerom). V prípade použitia bezvýpotkového ukončovacieho gélu je všetko rýchlejšie - nemusíte stierať výpotok - len je dôležité pred nanesením nechtového olejčeka nechať materiál dostatočne schladnúť. Na záver môžeme aplikovať výživný nechtový olejček. Hotovo!

Odstránenie gélovej modeláže

Vykonáva sa pilovaním pomocou profesionálneho papierového pilníka vyššej hrubosti, napríklad 100/100.

Druhou, rýchlejšou možnosťou odstránenia je brúska - odbrúsenie špeciálnou karbidovou alebo keramickou frézkou. Gélový materiál brúsime vždy iba tak, aby sme odbrúsili farbu a iba časť modelovacej vrstvy. Podkladová vrstva gélu na nechte by mala byť vždy zachovaná, pokiaľ materiál na nechte dobre drží. Tak ochránime náš prírodný necht pred poškodením prílišným pilovaním.

Pred nanesením nového gélu je ale zásadné, aby sme odpilovali všetky odchlipy alebo stečený materiál, inak sa nám vytvorí pod modelážou bublina, kvôli ktorej nám v lepšom prípade celý novo vymodelovaný necht dopadne.

Následné ďalšiu aplikáciu gélových nechtov sa hovorí doplnenie. Postupujeme úplne rovnako, ako pri prvej aplikácii.

Malinkatá rada

Pri každej vrstve gélovej modeláže sa snažte, aby Vám gél nestiekol ku kožičke. Pokiaľ sa tak stane, tak stečený gél odstráňte z priestoru pri kožičke napríklad pomarančovým drievkom s okrúhlym hrotom alebo kovovou zdobiacou guličkou. Pokiaľ by bol gél, ktorý stiekol ku kožičke vytvrdený, za chvíľu by sa začali tvoriť odchlipy, pod ktoré sa začne dostávať voda a gélové nechty môžu úplne odpadnúť.

Druhá vrstva, ktorej sa hovorí modelovacia, by skutočne mala byť hrubšia a starostlivo vytvarovaná čo C oblúčika. Pokiaľ druhú vrstvu len tenko "natrite", pravdepodobne Vaše nechty pri akejkoľvek práci pri nárazoch neobstoja a Vy sa potom budete čudovať, prečo Vám gélové nechty nedržia.

Pokiaľ Vaše gélové nechty stále dobre nedržia, aj keď si myslíte, že všetko robíte správne, je načase nám zatelefonovať a opýtať sa, kde by mohla byť chyba v postupe :-)) Sme každý deň pripravení Vám telefonicky alebo písomne ​​radiť. Ďalšia z možností, prečo gélové nechty nedržia, je chybne zvolený materiál alebo choroba, napríklad štítna žľaza, či už je to zvýšená alebo znížená činnosť. Rovnako bude mať problémy s výdržou gélových nechtov tehotná alebo dojčiaca žena, prípadne žena, ktorá začala užívať alebo naopak vysadila antikoncepciu. Skrátka všetky hormonálne zmeny v tele sa vždy prejavia na nechtoch a môžu výrazne ovplyvniť výdrž gélových produktov.

Najpredávanejšie

2022 krabicka sparkle bb gel natural extension
 
od €9,30
wild orchid polygel hema free wild orchid 15ml nr 26 10
Poly gél WILD ORCHID no hema v tube 15ml
Skladom (>5 ks)
BN-POL/NOHEMA/WILD/ORCHID/15
 
€11,99
strong base vitamin milky krabicka
 
od €6,40
essential pink krabicka
Jednofázový UV gél pink 3IN1
Skladom (>5 ks)
TR-ES/PINK/5ML
 
od €6,69
bb rose krabicka
BB UV Gél 7in1 Rose
Skladom (1 ks)
TR-BBR/5ML
 
od €11,16
2022 krabicka bb gel milky
 
od €9,30
2022 krabicka bb gel clear
 
od €9,30
BOB G2050 clear 1
BOB CLEAR modelovací hypoalergénny gél
Skladom (>5 ks)
BN-BOB/CLEAR/8M
 
€11,36
fast pink KBGFP15
Builder gel FAST PINK hypoalergenní
Skladom
KT-GEL/FAST/PINK/15
 
od €20,25
nude powder gel hema free nude 15ml nr 05 10
Poly gél NUDE no hema v tube 15ml
Skladom (>5 ks)
BN-POL/NOHEMA/NUDE/15
 
€11,99
450 položiek celkom
2022 krabicka sparkle bb gel natural extension
Viac variant Hypoalergénne
od €9,30 / ks

Luxusný, profesionálny extrémne silný, neprekonateľne pevný jednofázový FIBER gél s obsahom...

BN-G/FIB/SPA/NAT/EXT/5
wild orchid polygel hema free wild orchid 15ml nr 26 10
Hema free Hypoalergénne
€11,99 / ks

PolySystem je inovatívny hybridný systém gélu a akrylu - kombinuje najlepšie vlastnosti oboch...

BN-POL/NOHEMA/WILD/ORCHID/15
strong base vitamin milky krabicka
Viac variant Hypoalergénne
od €6,40 / ks

Profesionálny mliečny base UV/LED gél novej generácie, ktorý po vytvrdnutí bude priehľadný.

BN-G/POD/MIL/5
essential pink krabicka
Viac variant Hema free Hypoalergénne
od €6,69 / ks

Jednofázový gél rady ESSENTIAL Thick je hustej konzistencie, vďaka ktorej sa s ním výborne...

TR-ES/PINK/5ML
bb rose krabicka
Viac variant Hypoalergénne
BB UV Gél 7in1 Rose
Skladom (1 ks)
od €11,16 / ks

 

TR-BBR/5ML
2022 krabicka bb gel milky
Viac variant Hypoalergénne
od €9,30 / ks

Luxusný, profesionálny extrémne silný, neprekonateľne pevný jednofázový FIBER gél s obsahom...

BN-G/FIB/MIL/5
2022 krabicka bb gel clear
Viac variant Hypoalergénne
od €9,30 / ks

Luxusný, profesionálny extrémne silný, neprekonateľne pevný jednofázový FIBER gél s obsahom...

BN-G/FIB/5
BOB G2050 clear 1
Hema free Hypoalergénne
€11,36 / ks

BOB (Brush-On-Builder) je hypoalergénny No hema stavebný gél vo fľaštičke, nanášaný pohodlne ako...

BN-BOB/CLEAR/8M
fast pink KBGFP15
Viac variant
od €20,25 / ks

Gély s vysokou hustotou pre stabilitu a jednoduchú aplikáciu• Nesteká ku kožičke• Viskozita...

KT-GEL/FAST/PINK/15
nude powder gel hema free nude 15ml nr 05 10
Hema free Hypoalergénne
€11,99 / ks

PolySystem je inovatívny hybridný systém gélu a akrylu - kombinuje najlepšie vlastnosti oboch...

BN-POL/NOHEMA/NUDE/15
clear powder gel hema free clear 15 ml nr 01 10
Hema free Hypoalergénne
€11,99 / ks

PolySystem je inovatívny hybridný systém gélu a akrylu - kombinuje najlepšie vlastnosti oboch...

BN-POL/NOHEMA/CLEAR/15
31101 1 shine top hema free
Hema free Hypoalergénne
€22,31 / ks

Luxusný vrchný top No hema strednej konzistencie s výpotkom Veľmi šetrné zloženie bez HEMY...

KT-TOP/SHINE/15
TRIO GEL 81107 kopie
Hema free Hypoalergénne
€13,22 / ks

tri farebné UV gély v sade v obľúbenej pudingovej konzistencii doba vytvrdzovania: 60-90...

BN-TRI/SPRING/TEAM
TRIO GEL 81106 kopie
Hema free Hypoalergénne
€13,22 / ks

tri farebné UV gély v sade v obľúbenej pudingovej konzistencii doba vytvrdzovania: 60-90...

BN-TRI/CANDY/CRUSH
TRIO GEL 81104 kopie
Hema free Hypoalergénne
€13,22 / ks

tri farebné UV gély v sade v obľúbenej pudingovej konzistencii doba vytvrdzovania: 60-90...

BN-TRI/NATURE/ART
TRIO GEL 81102 kopie
Hema free Hypoalergénne
€13,22 / ks

tri farebné UV gély v sade v obľúbenej pudingovej konzistencii doba vytvrdzovania: 60-90...

BN-TRI/GLAM/MILITARY
bb gel natural extension
Viac variant Hypoalergénne
od €9,30 / ks

Luxusný, profesionálny extrémne silný, neprekonateľne pevný jednofázový FIBER gél s obsahom...

BN-G/FIB/NAT/EXT/5
2022 krabicka builder gel clear pink
Viac variant Hypoalergénne
od €11,57 / ks

Modelovací hypoalergénny ružový číry UV/LED gél novej generácie, stredne hustej konzistencie,...

BN-BUI/CLEAR/PINK/5
spirit
Hypoalergénne
€13,39 / ks

Pasta sa dokonale hodí na akýkoľvek Nail-Art. Jedinečná krémová konzistencia zaručuje dokonalý...

11986
profi white KRABICKA
Viac variant Hypoalergénne
€11,16 / ks

PROFI WHITE –luxusný profesionálny extrémne biely UV gél vyrobený z dôrazom na kvalitu a...

TR-GW/PRO/5ML
quick finish uv protection 15ml
Hema free Hypoalergénne
€16,49 / ks

Tento hypoalergénny riedky priehľadný ukončovací gél vo forme laku je ideálnym zakončením...

BN-GQF/15ML
strong base vitamin clear krabicka
Viac variant Hypoalergénne
od €6,40 / ks

Profesionálny ružový base UV/LED gél novej generácie, ktorý po vytvrdnutí bude priehľadný.

BN-BAS/VIT/CLEAR/5
80063 uv led color gel kuss rot
Hema free Hypoalergénne
€9,92 / ks

Charm gél - unikátny luxusný hypoalergénny farebný uv/led gél tej najvyššej kvality, vysoko...

BN-CHARM/063
80061 uv led color gel schwarz
Hema free Hypoalergénne
€9,92 / ks

Charm gél - unikátny luxusný hypoalergénny farebný uv/led gél tej najvyššej kvality, vysoko...

BN-CHARM/061
Hore
Ďalšie produkty