Nahá manikúra - gél laky nude

Otázka Sonja

Dobrý deň,

používa sa NM GEL NUDE STYL Truscada samostatne priamo na prírodné nechty, ako napríklad BBlac a zapeká sa? Je vhodný na krehké nechty? Akým spôsobom sa odstraňuje? Môžem poprosiť zloženie? Veľmi ďakujem a prajem pekný deň.

Sonja


Odpoveď Eva

Pekný deň, slečna Sonjo,

videla som, že rovnakú otázku ste ma písala aj na FB, rozhodla som sa odpovedať Vám tu, mailom)
Všetky NM gély od hypoalergénnej značky Truscada sú určené na použitie priamo na prírodný necht a vytvrdzujú sa v lampe. Ide vlastne o gél lak, ktorý je zatónovaný určitou farebnosťou do jemných nude odtieňov. Hovorí sa mu aj "nahá manikúra".
Jeho aplikácia by teda bola taká, že na predpripravený prírodný necht (zdrsnený penovým pilníčkom, starostlivo odmastený napríklad tekutinou Nail prep a následné aplikáciu priľnavača gélu Primer alebo Bonder) sa nanesú dve tenké vrstvy alebo jedna málinko hrubšia NM gélu a vytvrdí sa v uv/ lampe 1 minútu.. Jedná sa o produkt s výpotkom, ktorý ale nemusíte stierať. Na záver sa aplikuje jedna tenká vrstva ukončovacieho priehľadného TOPu, napríklad bezvýpotkového produktu od značky Truscada, ktorý sa volá No wipe. Vzhľadom na to, že sa jedná o gél lak, necht je vďaka tomu aj výrazne spevnený. Výdrž produktu je individuálna, ale v priemere by mala byť až 3 týždne. Rovnaký typ laku ponúkame aj od značky Kinetics alebo Bio-nails.


Odstraňovanie sa vykonáva klasickým pilovaním pilníkom strednej hrubosti alebo druhým variantom je odstránenie tzv. zabaľovacou technikou, kedy sa najprv odstráni časť materiálu pilníkom a potom sa vykoná aplikácia acetónovej tekutiny na kúsok buničiny, tá sa položí na necht a zabalí sa do fólie či "pricvakne" plastovým náprstkom. Nechá sa pôsobiť cca 15 minút a potom sa zábal zloží a zvyšky gél laku sa mechanicky odstránia pomarančovým drievkom alebo kovovým zatlačovačom.
NM gél je určite vhodný aj pre krehké nechty, pretože sa jedná o pružný produkt, ktorý pri nárazoch zapruží, ale nepraskne.
Inak, čo sa týka BB laku, tak ten je bezvýpotkový a jedná sa o najjednoduchší farebný lak do lampy. Predpríprava nechtu je rovnaká, ako u gél lakového systému, ale je možné vynechať tú druhú tekutinu - priľnavač gélu Primer alebo Bonder.

Vzhľadom na to, že sa aplikuje priamo na prírodný necht v dvoch veľmi tenučkých vrstvách, nie je vhodný pre krehké, oslabené a lámajúce sa nechty. Tento lak je skrátka určený skôr pre kvalitné alebo aspoň stredne kvalitné nechty. Nemá v sebe také spevňujúce látky, ako majú gél laky.
Ak by ste teda mali svoje nechty krehké, oslabené, mäkšie alebo lámajúce sa, tak určite by som Vám radšej odporučila gél lakový systém, či už spomínané NM gély alebo klasický gél lakový systém, kedy sa na prírodný necht aplikuje najskôr podkladový gél lak, potom dve vrstvy farebného gél laku a na záver ukončovací priehľadný lesk alebo TOP.
Pre extrémne problematické nechty sa nám najviac osvedčil priehľadný podkladový gél lak od značky Kinetics, volá sa Rubber base, ten máme naozaj veľmi chválený a predávaný alebo ten istý produkt v prevedení zatónovanom – viď odkazy. Všetky produkty od značky Kinetics sú hypoalergénne.

Pre istotu Vám tu napíšem aj odkaz na podrobný postup aplikácie gél lakového systému aj BB laku, vrátane odstránenia

Snáď som Vám svojou odpoveďou priniesla to, čo ste potrebovali vedieť, pokiaľ nie, tak samozrejme píšte alebo volajte na nižšie uvedené číslo, vždy sa Vám budem snažiť čo najlepšie odpovedať.
Majte sa pekne a nech sa Vám darí. Eva