Odporúčanie produktov na veľmi oslabené nechty

Otázka Jana

Vážená pani Plachá, bola by ste prosím taká dobrá a poradila mi s mojím problémom? Už nejaký čas pozorujem alergickú reakciu, nemôžem prísť na príčinu, ale po surfovaní na Vašich stránkach som konečne možno prišla na to, či je to spojené s gélovými nechtami? So stopercentnou istotou to nemôžem napísať. Som objednaná na kožné testy, ale veľmi si od odhalenia nesľubujem. Už nejaký čas (nevenovala som tomu veľa pozornosti), po nechtovej modelácii mám opuchy prstov okolo nechtov a taktiež mám veľmi svrbiace fľaky na tvári, krku, ktoré sa po pár dňoch upokoja a za nejaký čas je to nanovo. Gélové nechty mám už takmer 20 rokov, kupovala som si Vaše produkty, ale ako som prestala pracovať v Zlíne, tak v súčasnej dobe používam gély značky XXX.


Svoje nechty mám papierové, rozstrapkané, bolestivé na dotyk, preto som nevydržala byť už mnoho rokov bez gélových. Teraz som sa rozhodla, že skúsim zistiť, či alergia naozaj súvisí s gélovými nechtami. Mám v pláne gélové nechty zložiť a Vami odporúčanými výrobkami prírodné zvyšky nechtov čo možno najviac spevniť a vyživiť a po nejakej dobe (dúfam, že to nebude dlho, ako dlho odhadujete túto "liečbu spevnením"?) si zakúpiť Vami odporúčané produkty a opäť mať gélové nechty.


Moja prosba v tejto chvíli je: mohla by ste mi odporučiť výrobky, ktoré mi spevnia a vyživia nechty? Pozerala som sa na Vaše stránky, ale v tom množstve výrobkov si netrúfam niečo vybrať sama. Preto som sa rozhodla, že využijem Vašu poradňu. Som starší ročník, radšej by som využila telefonické spojenie, kde by sme si upresnili detaily, ale nechcem Vás rušiť cez víkend. Zavolám vo vašej pracovnej dobe.
Ako som sa dočítala, tak predajňu máte zrejme v režime výdajného miesta. Chcela by som riešiť nákup odporúčaných produktov čo najskôr. Verím, že sa na vyzdvihnutí dohodneme.
Prajem pekný zvyšok nedele a mnohokrát ďakujem za odpoveď
s pozdravom
Jana


 Odpoveď Eva

Pekný večer, Jani,

problémov s alergiami na gélové produkty rapídne pribúda. Pred 11 rokmi, keď som svoj obchod otvárala, som nikdy nepočula o nejakej alergii, jednoducho nikto nemal problém. A teraz, za posledné 2 roky, denne riešim niekoľko telefonátov a písomných otázok, ktoré sa týkajú alergií. Preto som sa už pred 2 rokmi rozhodla špecializovať sa iba na hypoalegénne gélové produkty. Tieto produkty sú šetrnejšie, so zníženým obsahom tzv. kyselín av rámci možností bez akýchkoľvek škodlivých či nešetrných látok. Väčšine alergičiek tieto produkty skutočne pomohli a sú za ne vďačné, že sa nemusí vzdávať gél lakových nechtov alebo gélovej modeláže. Pravdou však zostáva, že bohužiaľ niektorým alergičkám nepomôžu ani tieto hypoalergénne produkty a alergie sa rovnako dostavia, hoci treba v oveľa menšej miere. S alergiami je to skrátka problém, každé telo je originál a čo desiatim ľuďom "sadne", jedenástemu nemusí. Tak to jednoducho je )
Určite mrknite na môj článok, ktorý sa týka rád a odporúčaní ohľadom alergií. Nájdete ho v sekcii Blog, tu je odkaz naň

Veľmi rada Vám budem nápomocná so svojimi radami a odporúčaniami. Volať ma môžete kedykoľvek v čase od 9 do 17 hodín), telefón na mňa je 777 075 875.
Moja predajňa je normálne otvorená, pretože sme naším sortimentom drogistický tovar a kozmetika, takže sa v obchodíku môžete zastaviť kedykoľvek v rámci aktuálnej otváracej doby Po - Pi 9.30 - 17 h. Všetky varianty možností Vám rada predstavím, pokiaľ máte možnosť prísť na predajňu, tak to je naozaj najlepšie)
Budem sa na Vás veľmi tešiť, majte sa pekne. Eva


Otázka Jana

Dobrý večer pani Plachá, najprv Vám mnohokrát ďakujem za rýchlu odpoveď. Na odporúčaný odkaz som sa pozerala už predtým, ale netrúfala som si podľa toho hneď objednať produkty. Rozhodla som sa, že teraz po odstránení gélu sa pokúsim spevniť svoje veľmi poškodené papierové a štiepiace sa nechty, ktoré pri dotyku bolí. Poprosila by som Vás o odporúčaní prípravkov, ktoré máte na sklade, neviem, či je najlepšie napr.

Je vhodný lak 5 v 1? Alebo GEL damage nail rescue? V prípade, že bude necht úplne totálne poškodený, odporúčate

a tým si v dobe môjho liečenie nechtu necht rekonštruovať? Nechám si od Vás poradiť aj viac výrobkov, ktoré sa dajú používať súčasne, mám aj lampu, preto môžete odporučiť aj tie výrobky, ktoré sa musia vytvrdiť v lampe. Prosím o odporúčanie konkrétnych spevňovacích a vyživovacích prípravkov na poškodené nechty. Zajtra Vám zavolám, upresním svoju objednávku a poprosím Vás o prípravu výrobkov na osobné vyzdvihnutie. Vzhľadom k tomu, že by som sa k Vám mohla dostal až najskôr v piatok, pošlem niekoho z priateľov zo Zlína, aby mi výrobky zakúpili (som nedočkavá a chcem začať aplikáciu čo najskôr). Ak budem trpezlivá a vydržím pár týždňov, tak potom si preštudujem Vašu ponuku a zakúpim si všetko na gélové nechty (budem preferovať malé balenia, pretože ako píšete, niekedy to nemusí klapnúť).

Ďakujem vám za váš prístup a želám pekný zvyšok nedele.
J.


 Odpoveď Eva

Ešte raz pekný večer, Jani,

zajtra všetko preberieme telefonicky, ale teraz, aspoň v rýchlosti, aby ste si mohli prečítať produkty, ktoré by som Vám rada odporučila. Ten prípravok na rekonštrukciu zničeného nechtu, čo sa volá Booster od značky Emi je síce skvelý, ale bohužiaľ nie je hypoalergénny. Takže, hoci by tento produkt bol pre Vás úplne ideálny a ja s ním mám naozaj veľmi dobré skúsenosti, pre alergičku skrátka nie je, škoda...
Pokiaľ by sme sa teda mali držať klasických produktov, ktoré samy schnú na vzduchu, tak by som určite odporučila luxusné produkty od hypoalergénnej značky Kinetics. Spevňovač priehedný Shark alebo zatónovaný Rose gold či White, ďalej výživu s obsahom keratíny a zlata Gold elixír.
Dám Vám tu odkaz na postup klasického lakovania, kde o týchto produktoch hovorím a sú tam aj odkazy preklikom na tie konkrétne produkty, mrknite na to.

Pokiaľ by sme sa radšej dohodli na spevnení prírodného nechtu gél lakovým systémom, tak určite veľmi odporučím opäť hypoalergénnu značku Kinetics, kde mám úplne luxusný podkladový gél lak, s ktorým mám naozaj veľmi dobré skúsenosti, aj čo sa týka alergií, volá sa Rubber base. Parádne spevní a je práve veľmi vhodný na takto oslabené papierové nechty, pretože je veľmi pružný. Bohužiaľ sa však neponúka v malom balení, iba 15 ml, tu je odkaz

Pokiaľ by ste teda radšej dali prednosť menším baleniam, tak to by som potom odporučila gél lakový systém značky Truscada, táto značka je celá hypoalergénna. Podklad Ruber base, potom farebný gél lak a na záver no wipe. Táto značka má tiež veľmi zaujímavý liečivý a zároveň spevňujúci gél s obsahom keratíny. Ponúka sa aj malé 5 ml balenie za 270 Sk. Toto je tiež pre Vás vhodný produkt, pritom úplne ojedinelý, žiadna značka nič také neponúka.

Tak snáď Vám to trošku viac pomôže v orientácii, trošku na všetko žmurknite a potom už sa telefonicky dohodneme.
Eva