Regenerácia a ošetrenie nechtu po akryle

Otázka Radka

Dobrý deň,

Chcela som Vás požiadať o radu ohľadom dosť zničených nechtov po zložení akrylových. sa, regenerujem olejčekom a lakom od Alverde, bohužiaľ bez úspechu. Prosím mohla by ste mi odporučiť nejaké prípravky od Vás?

Vopred ďakujem za odpoveď Radka


Odpoveď Eva

Pekný deň, Radko,

s touto otázkou sa stretávam veľmi často. Neprofesionálne odstránenie akrylovej alebo gélovej modeláže so sebou prináša väčšinou veľké poškodenie prírodného nechtu, pretože ženy v rámci domáceho odstránenia materiálu nedokážu odhadnúť, kedy už majú pilovanie ukončiť a poškodia si svoj prírodný necht alebo sa tiež veľmi často stáva, že doslova „urvou“ materiál násilím a s ním aj časť svojho prírodného nechtu. Tým sa samozrejme nechty výrazne poškodia, oslabia a stenčia. Takto poškodený necht potom neobstojí pri bežnej každodennej činnosti a pokiaľ sa ihneď nespevní vhodným produktom, tak sa pri každodennej činnosti ďalej oslabuje.
Necht je možné spevniť prakticky okamžite prípravkom, ktorý sa volá Nail booster. Je však potrebné mať k tomuto prípravku uv/ľad lampu. Pokiaľ by ste ju mali k dispozícii, tak tento prípravok je ideálny, rieši spevnenie nechtu skrátka okamžite. Tu je odkaz na uv/ľad lampu pre domáce využitie a zároveň odporúčaný produkt:

Pokiaľ by ste mali uv/ľad lampu, tak na výrazné spevnenie je ideálny gél lakový systém Grafen, ktorý nechty naozaj neskutočne spevní a vďaka nemu je možné mať krásne tvrdé, pritom prirodzene vyzerajúce nechty. Výdrž je až 3 týždne. Tu je odkaz na tento produkt samostatne a zároveň na cenovo zvýhodnenú sadu, ktorá obsahuje úplne všetko k tomuto gél lakovému systému:

alebo tónované

Ak by ste mali záujem o produkty, ktoré sú klasické, teda samoschnúce na vzduchu, tak by som Vám určite odporučila kombinovať dva proukty, a síce spevňovač nechtov, či už v priehľadnom variante alebo jemne zatónovaný do priehľadne ružovej farby alebo priehľadne mliečnej farby ak tomu špeciálny produkt s obsahom keratíny na posilnenie a vyživenie nechtového lôžka:

Ďalšou možnosťou posilnenia prírodného nechtu je skvelá prastará metóda aplikácie P-shine, teda aplikácia prírodného vosku do nechtu

Ak by Vám čokoľvek nebolo jasné alebo by ste sa chceli ďalej pýtať, tak prosím píšte alebo volajte, vždy rada odpoviem :)) Majte sa veľmi pekne. Eva