Výdrž BB laku na prírodných nechtoch

Otázka Markéta

Vážená pani Plachá,

objednala som si u Vás BB lak one step, rúru a iné príslušenstvo na manikúru.
Bohužiaľ mi lak na nechtoch vydrží iba 3 dni a potom sa mi u koncov nechtov začne lúpať. Pred aplikáciou samotného BB laku používam od Vás odlakovač (odmasťovač). Lak zapekám cca 5 minút na každej ruke. Keď chcem odstrániť zvyšný gél na nechtoch, nepomáha mi zabalenie nechtu do alobalu s príslušným odlakovačom.....a musím ho odstrániť brúskou alebo pilníkom....
Na nechty nanášam 2 tenké vrstvy BB laku a každú vrstvu nechávam vytvrdiť. Mohli by ste mi prosím poradiť, čo robím zle, že mi lak drží tak krátku chvíľu? Ďakujem Moc.
Neviem, či na to má vplyv aj kvalita nechtov. Doteraz som nosila nechty gélové. Samozrejme, že ich mám asi narušené, ale keďže som tmavý typ, mám husté vlasy, husté riasy, nemyslím si, že by som mala nechty tak zničené a nedržal mi na nich lak.

Niektoré farby BB lakov sa mi zdajú husté, možno ich niečím nariediť?

Veľmi pekne ďakujem za ochotu.....

S pozdravom Markéta


Odpoveď Eva

Pekný deň, Markéta,

to je dobre, že sa pýtate, určite budeme spoločne hľadať, kde by mohli byť chybky) Som rada, že ste ma napísali o tom, že ste predtým mali gélové nechty. Tým sa vysvetľuje, prečo BB lak nejde odstrániť tou zabaľovacou technikou. BB lak je možné touto metódou dobre zložiť iba v prípade, že bol nanesený na prírodný necht. Pokiaľ ste predtým mali gélové nechty, hoci máte materiál odstránený, gél na nechtoch stále ešte v tenkej vrstve je a skrátka sa bude musieť počkať, až nechty so zvyškom gélu odrastú, až potom Vám pôjde BB lak odstrániť tou zabaľovacou technikou. Ku gélovému povrchu BB lak veľmi priľne a skrátka je situácia na nechte iná, než keby sa BB lak nanášal na prírodný necht.

Veľmi Vám odporúčam, aby ste BB lak teraz neodstraňovali brúskou. Vzhľadom na to, že sa jedná iba o dve veľmi tenké vrstvy laku, tak by ste si tou brúskou celkom iste odstránili aj povrch Vášho prírodného nechtu a tým ho oslabili. Aj keď máte ešte na nechtoch tenkú vrstvu gélu, tak aj tak, brúska nie je na BB lak vhodná. Skrátka je lepšie v tomto prípade BB lak odstraňovať pilníkom strednej hrubosti a počkať, až nechty so zvyškom podkladového gélu odrastú. Čo sa týka hustoty BB laku, tak naozaj taký má byť, to je jeho bežná konzistencia. Tento lak je skrátka špecifický tým, že je hustý a že je taký „lepidloidný“. Riedenie bohužiaľ nie je možné, BB lak by stratil svoju funkciu. Je skrátka len potreba si na to zvyknúť, na tú konzistenciu. Čo sa týka výdrže, že píšete, že sa u končekov lak odlupuje, tak to by možno zodpovedalo tomu, že pri lakovaní nepreťahujete lakom voľný okraj nechtov.

Každé nechty sú totiž pri celodennej bežnej činnosti veľmi namáhané, stále s nimi do niečoho narážame bez toho, aby sme si to uvedomovali. Preto je nutné každú vrstvu BB laku nalakovať tak, že necht tzv. zabalíme, teda na záver lakovania pretiahneme štetcom koniec nechtu - teda voľný okraj nechtu. Až potom vytvrdíme. Takto sa postupuje u oboch vrstiev. Vždy by sa mala každá vrstva „zabaliť“.

Čo sa týka doby vytvrdzovania, tak v UV/LED lampe 24W alebo 48W prvá vrstva 1 minútu a druhá vrstva maximálne 2 minúty, dlhšie radšej nevytvrdzujte, 5 minút, ako píšete, je naozaj zbytočne veľa, lak je potom v podstate "prepečený". BB lak by sa mohol vytvrdzovať trochu dlhšie jedine v prípade, že by ste mali starý typ lampy, a síce UV lampu.

Ďalšou veľmi dôležitou podmienkou, aby lak dlho vydržal, je robiť skutočne extrémne tenké vrstvy. Prvá vrstva by mala byť v podstate polopriehľadná, druhá vrstva by mala byť taktiež extrémne tenká. Nemusíte sa báť, že lak nebude pekný, tá druhá vrstva tú farebnosť skrátka pekne úplne. A samozrejme to "zabaľovanie", ako som už písala. Lak sa nesmie dotýkať kožičky a samotná kožička by mala byť veľmi starostlivo odstránená zrezávačom (alebo štipkami) alebo aspoň dobre zatlačená. Na starostlivé odstránenie kožičky je veľmi vhodný zmäkčujúci hydratačný prípravok, ktorý sa volá zmäkčovač kožičky.

Ďalšou vecou, ​​pri ktorej sa často chybuje, je nedostatočné odmastenie nechtov ) Možno to práve Vy robíte dobre, ale pre istotu, radšej to napíšem. Necht sa skvele odmasťuje prípravkom na to určeným, a síce Nail prep  alebo Nail fresh. Je to tekutina so štetčekom, takže sa skrátka potrie celý necht vrátane kožičky a chvíľočku sa počká na zaschnutie. Potom už sa aplikuje prvá vrstva BB laku. Ďalšou možnou metódou odmastenia nechtu je nanesenie acetónovej tekutiny na buničinový štvorček, ktorým sa povrch nechtu odmastí. Odmasťujeme veľmi starostlivo, tlakom, prechádzaním buničiny "hore dole, sprava doľava", vrátane priestoru pri kožičke. Potom si už na nechty nesiahame, aby sme ich znova bruškami prstov nezamastili a môžeme aplikovať prvú veľmi tenkú vrstvu BB laku.

Pokiaľ by Vám ani po všetkých týchto odporúčaniach BB lak nedržal dobre aspoň 7 dní, tak odporúčam dokúpiť ukončovací bezvýpotkový gél lak Quick finish. Ide o priehľadný ukončovací vysoko lesklý top gél lak, ktorý by sa naniesol ako tretia, záverečná vrstva na BB lak. Nielen, že by sa povrch nechtu viac leskol, ale tá tretia vrstva by necht výrazne spevnila a takto upravený necht by vydržal oveľa dlhšie. Na záver je nutné dodať, že BB lak je vhodný pre tú ženu, ktorá má aspoň priemerne kvalitné nechty a nevykonáva nejakú manuálne namáhavú prácu. Skrátka, každá žena má úplne individuálnu kvalitu nechtov a čo jednej "sadne" perfektne, druhej nemusí. Veľkú úlohu tiež zohráva hormonálny systém ženy, či napríklad má problémy so štítnou žľazou alebo je tehotná či dojčiaca alebo sa nachádza v stresovom období či rieši iný zdravotný problém a napríklad užívali antibiotiká. To všetko sa pri nechtoch veľmi výrazne prejavuje. a je potrebné na to prihliadnuť.

BB lak je skvelý produkt, hypoalergénny a veľmi šetrný, ale pokiaľ by ste po všetkých mojich odporúčaniach stále mali pocit, že výdrž nie je taká, akú ste si predstavovali, je ideálne zvoliť gél lakový systém. A síce gél lak Grafen, ktorý extrémne spevní Váš necht a vydrží tak dlho, ako gélové nechty. Ku gél lakovému systému by ste potrebovali podkladový gél lak Grafen, potom by ste mohli použiť farebné BB laky, ktoré už máte a na ukončenie by sa použil ukončovací gél lak Quick finish, o ktorom som už písala. Odstránenie by sa vykonávalo pomocou brúsky či pilovaním pilníkom. V prípade, že by ste boli alergik, tak by sme sa zamerali na gél lakový systém značky Truscada, ktorú taktiež ponúkam. Snáď som Vám všetko vysvetlila dostatočne podrobne) Ak čokoľvek Vám nebude jasné, pýtajte sa prosím ďalej alebo ma zavolajte, kedykoľvek. A keby som Vám náhodou nedvíhala telefón, tak to znamená, že mám v obchode zákazníčky a nemôžem sa Vám venovať a určite Vám potom zavolám späť sama.

Majte sa veľmi pekne. Eva