Gel lak 007 5ml BIO-nails

Rad profesionálnych farebných gél lakov BIO-NAILS Vám prináša svojou konzistenciou "našľahané krémové", vysoko pigmentované farebnosti, ktoré sú skrátka svojou hustotou "tak akurát" a parádne kryjú už v prvej vrstve, a to vrátane svetlých farieb.

Všetky gél laky BIO-NAILS sú vhodné ako pre profesionálky, tak aj pre domáce využitie. Skrátka sú úžasné pre všetky ženy, ktoré dbajú na kvalitné certifikované produkty, s bonusom cenovej dostupnosti. Príjemné ploché štetce zaistia pohodlnú aplikáciu gél lakov v tenkých vrstvách bez toho, aby na povrchu gél laku zostávali nepríjemné ťahy štetcom.

Malé 5 ml balenie je cenovo veľmi dostupné a vďaka tomu si môžete neobmedzene dopriať nové a nové farebnosti podľa nálady alebo ročného obdobia ako pre Vás, tak aj Vaše klientky.

€6,56 / ks
Dostupnosť: Skladom (>5 ks)
Možnosti doručenia
Kód: BN-GL-007
Gel lak 007 5ml BIO-nails

Podrobný popis

Prirodzene tenký gél lakový systém pri správnej aplikácii zaistí vždy úžasné spevnenie prírodného nechtu a dlhodobú výdrž 3 - 4 týždne, nechty sú nielen krásne spevnené, ale navyše sa nelámu ani neštiepia (viď podrobný postup aplikácie a odstránenie nižšie). Vyzerajú naozaj tenko a prirodzene. Nemusíte sa teda obávať, že by gél lakový systém pôsobil „tusto“ a neprirodzene.

Podrobný postup aplikácie gél lakového systému BIO-NAILS

Gél lak je vhodný pre každú ženu, ktorá chce svoje prírodné nechty výrazne spevniť a zároveň využiť extra dlhú výdrž, ktorú Gél lakový systém ponúka, čo sú 3 - 4 týždne. Gél lak je vhodný pre všetky typy prírodných nechtov, kratších aj stredne dlhých a môže veľmi dobre s výdržou obstáť aj pri manuálne namáhaných nechtoch. Aplikácia Gél laku je naozaj veľmi jednoduchá a je vhodná ako pre profesionálky, tak pre domáce využitie. Gél lakový systém znamená aplikáciu celkom 4 vrstiev Gél laku. Podkladového priehľadného, potom dve vrstvy farebného Gél laku a na záver ukončovací priehľadný Gél lak s vysokým leskom, ktorý sa ponúka ako vo variante bezvýpotkové, tak aj s výpotkom.

Najprv vykonáme manikúru, čo je dokonalá úprava tvaru a dĺžky nechtu profesionálnym papierovým pilníkom strenia hrubosti (napríklad pilník na prírodné nechty BIO-NAILS z jednej strany strednej a z druhej strany jemnej hrubosti 180/240). Len pre informáciu, hrubosť každého pilníka je vyjadrená číslom. Čím vyššie číslo (napr. 240), tým jemnejší je pilník, čím nižšie číslo, tým hrubší je pilník (napr. 100).

Ďalej vykonáme zatlačenie a odstránenie kožičky (napríklad pomocou pomarančového drievka či kovového zatlačovača a zrezávača kožičky Wirmet). Odstránenie kožičky je možné tiež vykonať brúskou, pomocou špeciálnych fréz z tvrdokovu (karbid, volfram), tzv. plamienka (slzy) a guličky. Pred odstránením kožičky je ideálne aplikovať špeciálnu tekutinu, ktorá sa volá zmäkčovač kožičky (cuticle remover). Jedná sa o nemastnú tekutinu, ktorou potrite kožičku, aby počas sekundy krásne zmäkla a podarila sa Vám tak ľahšie zatlačiť a odstrániť zrezávačom (alebo guličkou frézkou). Potom je však nutné zmäkčovač kožičky odstrániť pomocou buničiny, namočenej v troche vody. A to preto, že necht musí byť pred aplikáciou gél laku úplne čistý, bez tejto pomocnej tekutiny. V prípade, že máte kožtičky na nechte veľmi málo, nemusíte používať zrezávač kožičky, bude Vám stačiť kožtičku iba zatlačiť.

Potom celý povrch každého nechtu jemne zmatníme blokom (penovým pilníkom) strednej hrubosti, aby sme necht jednak povrchovo zrovnali, ale hlavne ho zbavili prirodzenej mastnoty. Necht by mal byť takto starostlivo zmatnený celoplošne, aby vyzeral ako "pocukrovaný". Oprášime povrch nechtu štetcom na oprašovanie. Od tejto chvíle už si nikdy nesiahajte na povrch nechtov, aby ste si ich opäť nezamastili.

Potom aplikujeme špeciálnu dezinfekčnú a odmasťujúcu tekutinu Nail prep (alebo Fungian) a to starostlivo, po celej dĺžke nechtu, vrátane kožičky. Nechajte zaschnúť na vzduchu.

nebo

Teraz si už na nechty opäť nesmieme siahať, aby sme si ich znova nezamastili. Potom aplikujeme ďalšiu špeciálnu tekutinu, ktorá sa volá priľnavač gélu (Primer alebo Bonder)

nebo

Ten nanášame vo veľmi malom množstve (veľa utrite štetec o hrot fľaštičky) iba na necht, nikdy nie na kožičku. Dbáme starostlivo na to, aby priľnavač nikdy nestiekol ku kožičke! Počkáme chvíľočku na naozaj dokonalé zaschnutie tekutiny alebo môžeme nechty na chvíľu vložiť do lampy., aby sme urýchlili schnutie priľnavača. Je veľmi dôležité, aby priľnavač bol dobre zaschnutý. U priľnavača vždy platí, že pokiaľ je ho vo fľaštičke už malé množstvo na dne, tak ho už lepšie ho vyhodiť a kúpiť si nový. Zvyškový priľnavač je totiž už veľmi spojený s prachom a prestáva byť pri konci funkčný.

Teraz aplikujeme prvú vrstvu podkladového priehľadného gél laku v jednej tenšej vrstve a pretiahneme aj spodný okraj nechtu (zabalíme necht). Vytvrdíme v uv/ľad lampe 1 minútu (alebo v uv lampe 2 minúty). Vzniknutý výpotok na povrchu nemusíme stierať.

nebo

nebo

nebo

Pokiaľ chceme nechty mať viac spevnené, môžeme aplikovať druhú tenkú vrstvu podkladového gél laku a vytvrdíme ho rovnakým spôsobom. Je tiež možné u tejto druhej vrstvy maličko vymodelovať C oblúk, vďaka ktorému budete mať zaistenú ešte vyššiu pevnosť, tvrdosť a odolnosť proti nárazom, ktorým sú denne nechty vystavené. A to hlavne v prípade, že sa venujete manuálnej práci. Nezabudnite vždy pretiahnuť spodný okraj nechtu. Po tejto druhej podkladovej vrstve nemusíte stierať výpotok. Ale keď ho zotriete (špeciálnou tekutinou Cleaner, nanesenou na buničinu) a následne povrch gél laku jemne prepilujete penovým pilníkom a oprášite oprašujúcim štetcom, bude to lepšie, pretože okrem porovnania tvaru ešte zaistíme následné lepšie priľnutie farebného gél laku a jeho prípadné "nesťahovanie sa" od krajov, ktoré niekedy môže nastať.

nebo

nebo

Potom aplikujeme akýkoľvek farebný Gél lak v tenkej vrstve a opäť pretiahneme cez voľný okraj nechtu (zabalíme necht). Vytvrdíme v uv/ľad lampe 1 minútu (alebo v uv lampe 2 minúty). Nestierame výpotok. Znovu rovnakým spôsobom aplikujeme ďalšiu tenkú vrstvu farebného Gél laku, aby sa farba krásne scelila. Nestierame výpotok.

Na záver aplikujeme priehľadný ukončovací Gél lak a opäť pretiahneme cez voľný okraj nechtu (zabalíme necht). Vytvrdíme v uv/ľad lampe 1 minútu (alebo v uv lampe 2 minúty). Stierame výpotok iba v prípade, že sme na záver aplikovali výpotkový Gél lak. Zotretie výpotku vykonáme tak, že na buničinový štvorček aplikujeme čistič nechtov (cleaner) a mechanicky výpotok z povrchu nechtu zotrieme. Pokiaľ sme aplikovali bezvýpotkový gél lak (napríklad Quick finish), tak samozrejme nemusíme nič stierať. Na ukončenie je možné využiť nielen klasický priehľadný gél lak, ale tiež sú k dispozícii ukončovacie bezvýpotkové gél laky s rôznym efektovým zatónovaním, napríklad do mliečna s jemným glitrom, do ružova, so striebornými alebo zlatými glitrami. Tieto ukončovacie efektové gél laky sú veľmi krásne a zaujímavé, môžu Vám alebo Vašej klientke ozvláštniť aj Vašu „starú farbu“, ktorá už sa Vám napríklad omrzela.

Na záver môžeme aplikovať výživný nechtový olejček na kožičku okolo nechtov a tiež hydratačný zamatovo hebký ľahký krém na ruky, ktorý ich krásne zjemní, prevonia a zvláčni, ale bez pocitu mastnoty. Hotovo!

nebo

a ďalej

Odstránenie gél lakového systému BIO-NAILS

Vykonáva sa pilovaním pomocou profesionálneho papierového pilníka strednej hrubosti, napríklad 100/180.

Nebojte sa prosím pilovania! Pokiaľ budete postupovať rozumne a podľa našich rád, nikdy si Vaše prírodné nechty nepoškodíte. Najprv teda začneme povrch Gél laku odpilovávať hrubšou stranou pilníka (100). Potom, čo je väčšina farebného Gél laku odstránená, pokračujeme jemnejšou stranou pilníka (180), až do úplného odstránenia farebného Gél laku. Potom už nechty iba dohladíme jemnejším penovým pilníkom. Nikdy sa nesnažte odpilovať aj pôvodnú podkladovú vrstvu gél laku. Tá na nechte neustále zostáva a tým si vlastne ochraňujeme naše prírodné nechty pred postupným oslabovaním zbytočným prílišným pilovaním. Vďaka tejto opatrnosti aj pri dlhodobom používaní sa nemusíte obávať oslabenia Vášho prírodného nechtu.

Potom, keď chceme ihneď znovu aplikovať Gél lak, robíme všetko úplne rovnako, ako pri prvej aplikácii.

Ďalšou možnosťou je odstránenie gél lakového materiálu za pomoci brúsky, s vhodnou frézou, najlepšie kónického tvaru (ktorá sa zužuje) z tvrdokovu, napríklad karbidu, wolframu alebo keramiky.

Nahá manikúra

Gél lakový systém je v našej ponuke veľmi široký, môžete mať tiež tzv. zatónované podkladové gél laky alebo gél laky 2v1, ktoré sú vhodné na tzv. "nahú manikúru". Táto varianta je veľmi jednoduchá, pretože zatónované gél laky sú vlastne kombináciou gél laku na prírodný necht a jemné farby dohromady. Ide teda o jedinečné, jemne zatónované gél laky, v prekrásnych nude odtieňoch. Týmto gél lakom dávajú prednosť konzervatívne ženy, ktoré nechcú na nechtoch akejkoľvek farebnosti a chcú iba „nádychové“, polopriehľadne rôzne tónované produkty alebo tiež ženy v zdravotníctve a ďalších profesiách, kde je kladený dôraz na krásny vzhľad nechtov, avšak bez výrazných tónov. Na záver tejto "nahej manikúry", ktorú je ideálne vždy aplikovať v dvoch tenkých vrstvách, vždy určite odporúčame ukončovací gél lak, napríklad bezvýpotkový Quick finish.

Samozrejme, ak sa rozhodnete, že chcete aplikovať na zatónovaný gél lak 2v1 akýkoľvek farebný gél lak, tak určite môžete a budete postupovať rovnako, ako by išlo o priehľadný podkladový gél lak.

Všetky farebné Gél laky BIO-NAILS je možné využiť ako do klasickej gélovej modeláže, tak aj na poly gél alebo akrylový materiál. Skrátka s nimi je možné pracovať rovnako, ako s farebnými gélmi.

Malinkatá rada

Pokiaľ chcete nechty výrazne spevniť, určite odporúčam podkladový Gél lak aplikovať v dvoch vrstvách. A to tak, že prvá vrstva môže byť veľmi tenká a pri druhej vrstve sa snažte málinko vymodelovať C oblúk nanesením Gél laku pozdĺžne na povrchu nechtu a štetcom ho málinko vymodelovať do oblúčika. Takto spevnený základ potom následne oveľa viac obstojí pri nárazoch a nechty spoľahlivo vydržia až 3-4 týždne. Druhou vrstvou je možné tiež málinko predĺžiť necht na papierovú šablónku. K tomuto modelovaniu a výraznému spevneniu nechtov je absolútne perfektný podkladový gél lak Grafen, ktorý má málinko hustejšiu konzistenciu a jeho tvrdosť je skutočne neuveriteľná.

Niektoré ženy môžu mať tzv. zvýšenú potivosť nechtov, ktorá sa navonok nijako neprejavuje. Týmto ženám sa stáva, že aj keď úplne správne dodržia postup, gél lak im nevydrží a postupne z celého povrchu nechtu odpadá. Zvýšená potivosť nechtov im teda spôsobí, že aj keď si starostlivo odmastili nechty postupne na všetkých prstoch, tak v skutočnosti sa stane, že najskôr odmasťované nechty sú po chvíli opäť úplne mastné, ako by sa vôbec neodmasťovali. V tomto prípade je potom nutné postupovať po jednom nechte. Teda odmastíme Nail prepom jeden necht, aplikujeme priľnavač gélu a ihneď aplikujeme prvú tenkú vrstvu podkladového gél laku a vytvrdíme v uv/ľad lampe 1 minútu. Takto postupujeme s každým nechtom, aby sme zabránili časovému oneskoreniu opätovnému premasteniu nechtov. Potom, čo všetky nechty majú prvú podkladovú vrstvu, môžete v kľude dorobiť podľa návodu celý gél lakový systém.

Pokiaľ Vám produkty nevydržia podľa Vašich predstáv, a myslíte si, že postup robíte správne, príčinou tiež môžu byť rôzne ochorenia či hormonálne výkyvy, napríklad štítna žľaza, tehotenstvo, dojčenie, antibiotiká, nasadenie či vysadenie antikoncepcie a samozrejme aj zvýšený stres. Všetko je potom vhodné konzultovať s nami, vždy sa snažíme hľadať riešenie.

Čo všetko budete potrebovať na profesionálnu manikúru a aplikáciu GÉL LAKOVÉHO systému značky BIO-NAILS

 

a ďalej

nebo

nebo

nebo

nebo

nebo

nebo

nebo

a ďalej

Gél lakový systém značky BIO-NAILS patrí svojim zložením medzi klasické tzv. kyselinové produkty, preto nie sú tieto produkty vhodné pre alergikov.

Složení: Urethane Acrylate Oligomer, Di-Hema Trimethylhexyl Dicarbamate, HEMA, Isobornyl Methacrylate, Hexamethylene Diacrylate, Polyethylene Terephtalate, Synthetic Fluorphlogopite, Tin Oxide, Acralated Amine Synergist, Hydroxycyclohexyl Phenyl Ketone, Phenyldimethoxyacetophenone, Benzoyl Isopropanol, Benzophenone, Ethyl Trimethylbenzoyl Phenylphosphinate, Nitrocellulose, Silica

Dôležité upozornenie

Nikdy nepracujte s gélovými produktmi v blízkosti okna s priamym slnečným svitom alebo vo vonkajších priestoroch, ako sú terasy, balkóny, dvory, záhrady! UV žiarenie Vám všetky produkty vytvrdia vo fľaštičkách alebo téglikoch. Tým sú potom produkty navždy znehodnotené. Taktiež si dávajte pozor, aby ste gélové produkty mali uložené z dosahu svitu Vašej UV/LED lampy. Dosah svitu lampy môže Vaše produkty taktiež vytvrdiť priamo vo fľaštičkách, vrátane štetcov s gélom pri aplikácii gélovej modeláže. Lampu teda majte vždy bokom a nepracujte priamo pred ňou. Všetky gélové produkty uchovávajte dobre uzavreté v bežnej izbovej teplote, bez prístupu svetla a slnka, napríklad v šuplíku. Veľmi teplé letné počasie gélovým produktom nesvedčí, teplom sa nielen stávajú redšími, ale tiež sa rozťahujú (vzlínajú), preto sa Vám niekedy môže stať, že v lete sa gélové produkty môžu dostať do závitov uzáverov a tam aj teplom zatvrdnúť. Ideálne skladovanie v horúcom letnom počasí je teda v čo najchladnejšom priestore Vašej domácnosti či salónu, avšak nie v chladničke.

Viete, že

- Značka BIO-NAILS sa zameriava svojou ponukou predovšetkým na hypoalergénne bezkyselinové produkty, ktoré sú vhodné pre alergikov. Napriek tomu však musíte byť pri výbere produktov pre alergikov veľmi pozorní, pretože nie všetky produkty tejto značky sú hypoalergénne. Je teda potrebné sa na našich stránkach zamerať na samostatnú sekciu "Všetko pre alergikov" a následne "Nechtová kozmetika pre alergikov"

- Pokiaľ ste alergik, je potrebné dodržať naozaj veľmi starostlivo všetko, čo je v našich odporúčaniach, aby sa eliminovali všetky faktory, ktoré môžu viesť k alergii na gélové produkty. Určite čítajte starostlivo naše rady a odporúčania v sekcii Blog

- BIO-NAILS je rodinná firma, ktorá Vás nikdy nenechá bez rád a pomoci. Sme Vám k dispozícii on-line na našich stránkach, čísle 777 075 875 alebo mailu info@bio-nehty.cz

- Naša kamenná predajňa sa nachádza v centre Zlína a okrem nechtovej kozmetiky v nej nájdete aj skvelú telovú bio kozmetiku, vrátane parfumových vôd, šampónov, dezodorantov, tuhých mydiel aj bytových vôní. Všetko u nás krásne vonia

- V marci 2020 sme oslávili 10 rokov výročia nášho obchodu

- Každý certifikovaný produkt má tzv "bezpečnostný list"? Ide vlastne o taký "rodný list" každého konkrétneho produktu. Táto karta bezpečnostných údajov obsahuje presné zloženie produktu a tiež je zárukou, že produkt je schválený pre predaj v rámci Európskej únie na použitie na ľudské telo, teda dermatologicky testovaný. Kartu bezpečnostných údajov na vyžiadanie zasielame mailom každej profesionálke, ktorá oň požiada, v rámci kontrolných úradov, napríklad hygieny či živnostenského úradu.

Dodatočné parametre

Kategória: Gél lak
Farba: červená
Typ farby: klasická
Objem balenia: 5 ml
Cena za 1 ml: 30 Kč
Produkt do UV/LED lampy: áno
Doba vytvrdenia UV lampa: 2 minúty
Doba vytvrdenia UV/LED lampa: 1 minúta
Odstránenie: pilovanie, brúska
Výpotok: áno
Hypoalergénne: nie
země původu: EU

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: